Jste
návštěvník

regionální internetový magazín

Kde natankovat v Ústí nad Labem !!!NEJLEVĚJI!!!

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří



5. 12. pá - 7. 12. ne - Pod jednou střechou... - benefiční festival - Hanuman, Orly w blotie Europy, Taking Off, Kerike Style Babook (F), Totální výprodej koberců, My Mixture, Independent Sunset, Smíšené pocity, Gulo čar, Retire Tes Doigts (F), Funky Town, Universal Android ad...13. so + 14. ne 9.30 - 16.00 CHVÍLE KLIDU A POHODY najdete v době vánočního shonu ve skanzenu Zubrnice - stromeček, tradiční jídla, lodičky, vánoční ozdůbky, zdobení perníčků, výrobky z Vizovického pečiva, pletení slaměných ozdob, folklórní soubor DYKYTA z Kr. Lípy, VÁNOČNÍ HRYv úterý 9. 12. vystoupí na kolejích Klíše UJEP v Ústí n. L. v rámci svého turné zpěvák Kamil Střihavka!26. pá 18.00 VÁNOČNÍ HUDBA STARÝCH ČESKÝCH MISTRŮ - Bendův komorní orchestr - Městské divadlo (UL)21. ne 17.00 SEVEROČESKÉ SMYČCOVÉ KVINTETO - Vánoční benefiční koncert - Chrám sv. Vojtěcha v Ústí n. L.

12. pá 19.00 Národní dům (UL) - Two Flies & Blue Eyes, Báry, Modrotisk, Nová sekce
19. pá - St. Bartholomeus - Teplice11. čt - 14. 2. 04 so ZE STARÝCH ÚSTECKÝCH FABRIK - v tématickém výběru se představí technické sbírky Muzea města UL - vernisáž: 11. 12. (čt) v 17.00
12. pá 19.30 - Z PRAKU!, HOUBA a S.P.S. + DJ Murphy20. so 20.00 - XII. Vánoční koncert The Boom Beatles Band & Orchestra - Národní dům (UL)
YMCA v Ústí n. L. byla vybrána Sdružením českých spotřebitelů jako 'Regionální kontaktní místo' v Ústeckém krajido 10. 1. 04 KONTRASTY ÚSTÍ NAD LABEM - Staré a nové Ústí očima fotografů z přel. 19. - 20. a 20. - 21. stol. - Muzeum města ULNabízíme Vám otevřenou možnost zaregistrovat bezplatně svou organizaci na webu a též si samostatně dle návodu vkládat nabídky o Vašich akcích či aktivitách pro děti a mládež. (viz. Plánované akce - Seznam zde) - www.usti.ymca.cz   správem webu je mládežnická organizace YMCA.12. pá NEVER SUMMER SWIS PARTY - host večera: PRIESSNITZ - bohatá neje SNWB tombola - Circus (UL)

   ZOO

Asi nejznámějšími představiteli medvídkovitých šelem jsou mývalové. Drtivá většina lidí však zná a dovede si představit pouze mývala severního. Podstatně méně známým druhem je mýval jižní, přestože se jedná o zvíře, které je ve volné přírodě velmi široce rozšířeno. Jeho teritoriem je část Střední Ameriky od Kostariky po Panamu a takřka celá Jižní Amerika s výjimkou Chile, severní Argentiny, Ohňové země a velehorských oblastí And. Z toho je patrné, že se jedná o zvíře tropické, které na rozdíl od svého kanadského příbuzného miluje horko a vlhko. Proto je jeho srst podstatně kratší a hrubší. Také má štíhlejší postavu na vyšších nohách a delší a méně huňatý ocas. Živí se drobnými živočichy, vyskytujícími se v nejbližším okolí potoků, řek, jezer, mokřin či mořského pobřeží. O tom, co mu chutná, nejvíce svědčí jeho anglický název mýval krabožravý. Mýval jižní patří již delší dobu mezi chovance ústecké zoologické zahrady. Až do loňského roku však mohli návštěvníci mývaly spatřit pouze v letním období. Jako velmi teplomilná zvířata se vždy na zimu stěhovali na tzv. zimoviště. Letos byl sameček Míša poprvé umístěn i v zimním období do expozice, a to v souladu se svým zoologickým zařazením - do pavilonu šelem. Míša měl velice zajímavý osud - narodil se v r. 1997 spolu se dvěma sourozenci na zimovišti ústecké ZOO. Samice sem byla přestěhována z pavilonu exotária, aby měla před porodem dostatek klidu a nebyla rušena. I přesto se stalo, že jedno ze tří mláďat usmrtila hned po porodu, zbyl sameček a samička. Vše probíhalo normálně, až náhle po 6 týdnech (!!) našli ošetřovatelé jedno mládě zakouslé. Proto zbylého samečka ihned oddělili a ošetřovatelka Dáša si ho vzala domů a začala se o něj starat. Míša byl zvíře velice svérázné, dělal si vše podle svého a nedal si vnutit nic, co by se mu nelíbilo nebo nechtěl dělat. Společnost mu dělala malá srnečka, kterou shodou okolností přinesli do ZOO nezodpovědní lidé, kteří nevěděli, že mládě v lese není opuštěné, ale pouze odložené a matka se k němu pravidelně vrací. Dáša se ujala i tohoto mláděte, takže v jejich domácnosti tvořila obě zvířátka spolu s boxerem Tomem velice nesourodou trojici.
Roman Nešetřil, foto: Ing. Věra Vrabcová

   NOVÁ BYSTŘÍLNA

Mílí a drazí čtenáři,
minule jsem se pěkně rozepsal a tak to vezmu nyní z jedné vody načisto. Na uveřejněnou fotografii jsme obdrželi mnoho reakcí, vlastně nejvíce za dobu existence NB. Natolik pan Růžovka naše čtenáře zaujal!!!
První - Dextr 33: Čau hrábě. Zde je můj komentář k obrázku Tebe a dvou druhů Tvých: 'Nie sme zlí, jen máme Elán.' Jo, a jak má tuhle partičku zpod Tater rád Karel von Plíhal, to vyjádřil básní Tragédie ve skupině Elán 'Za vratma do garáže / pokousla doga Ráže' Radek Jánosz NadlaBán???Druzí - Ivan B. Liberec: Líbí se mi. Hezkej, pěkně oblíkanej. Doufám, že jste toho pana 'růžovku' nakonec pořádně opíchali.???Třetí - Ivan Krajíček, Brno: To je bezdomovec arabského původu připraveny na tuhou zimu, omylem zavítajici mezi bezcharakterní jedince. Hodil by se nám do filmu o černouškovi. Mohl by hrát jeho nevlastního bratra, kterého po letech vypátralo Centrum Wiesenthala ve Vídni v Teplicích.???Čtvrtí - ing. Pavel Kubíček, Praha: Nový Alfréd...???Pátí - Lenka Dvořáková, Los Angeles: Ten je pro LA jak stvořený, takových jich tam běhá... jen možná by mu záviděli ty růžový oteplovačky.???Šestí - ing. Pavel Dominik ml., Břeclav: Pěkný nový kamarád, který vzhledem k jeho odění vypadá jako arabský skokan na lyžích. Jinak je mi blízká jeho barva kůže. Tvůj Negřík???Sedmí - Ivan Berka: Ještě tak deset minut na to zlatý kapradí.???Odpovědi jsou to všechny dobré, nicméně vítězem se stává Lenka Dvořáková z USA, která si může osobně přijet do redakce pro svou kýženou odměnu. Jen pro pořádek dodávám, že tou odměnou nejsem já, ale peníze, které šťastlivá výherkyně může utratit, zač uzná sama. Fotografie k soutěži nové ukazuje pošahaného chlapíka z jedné TP výlohy, sdělujícího nám: Tady určitě dostanu. Co tam určitě dostane, to již ponechávám na Vaší představivosti, milí čtenáři. Budete za to pohříchu odměněni.
(neu)

   !!! URGOVNÍK !!!


Drahý a nepoučitelný, náš dodavateli programů,
nezapomeň, že UZÁVĚRKA PROSINCOVÝCH PŘEHLEDŮ JE DO 15. PROSINCE !!! Programy dodané po tomto datu, sice budou brány v potaz, nicméně neručíme (i když bychom rádi) za jejich aktuální zařazení. Za pochopení děkuje a rychlou ruku přeje
redakce

   LOGO NOVÝCH ÚSTECKÝCH PŘEHLEDŮ

Zde si můžete stáhnou logo NÚP ve formátu jpg, eps, crd.
jpg (7 KB) , eps (168 KB) , cdr (146 KB)





Zbrusu nová fošna (křest 23. 11.) ústeckých punk rockerů je...?

Copyright © 2001 KK & UKP'98

"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...

Guerilla Records

Archiv:



Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.

MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ

Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!

Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku

Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu