úvodník 
  program - obsah 
  bylo, je či bude...I. 
  bylo, je či bude...II. 
  bylo, je či bude...III.
  primátoři 
  pozvánka do kina
  hvězdné okénko 
  káráme & chválíme 
  severoč. věd. knihovna
  
ústecké hospody  
  teplické hospody 
  demo recenze
  kontakty 
  odkazy 
  podporují nás 
  návštěvní kniha

 
   

Jste

návštěvník

Kde natankovat
v Ústí n. L.?

novinky z kultury na severu Čech

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

Ústí nad Labem - aktuální zpravodajství

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.
PŘEHLEDYDruhá akce představující kapely z katalogu shopu nEMAdEMA.cz + začínající band(ask)y.
Zbrusu nová fošna (křest 23. 11.) ústeckých punk rockerů je...?
Herzké vánoční svátky a mnoho sil a optimismu do nového roku 2003 přeje všem bez rozdílu UKP 98


   NOVÁ BYSTŘÍLNA
   Není vyloučeno, že další z četných úmrtí v jeho rodině bylo důvodem, proč na snímek populárního a lidového zpěváka P. Jandy téměř nikdo nereagoval. Téměř nikdo znamená nikdo - kromě mne a člověka, jenž nám svou - pro něj samého jistě vtipnou - odpověď poslal pod pseudonymem Aleš Abstinent Brichta den po velké Olympické benefici. Moje reakce zněla: 'Už mě z toho bolí Janda.' A ačkoliv to není moc vtipné, dostávám odměnu, protože jí potřebuji daleko víc než sůl. To Aleš Abstinent Brichta, ten se pěkně rozepsal: Po středeční benefici Olympicu na TV Prima, zhlédnutí muzikálu 'Jak se lítá vzhůru' doporučuji pánovi - PETR JANDA - aby si koupil v podnikové prodejně Chemofarmy nějakou lepenku a zalepil si pořádně svou hubu. Případně si také u někoho z motolské nemocnice může nechat udělat lobotomii. Myslím, že jeho vtípky pak budou výrazně lepší než ty, které předvedl v oné benefici. To je dost tvrdý, ale upřímný. Také jsem část oné zhlédl a mé pocity jsou téměř shodné s těmi AAB-ovými. Pravda, trochu kostrbatější styl, idea nedořešená, to ale AAB, vzhledem k jeho nespornému mládí, jež jeho napohled drsnými slovy prosakuje, spíše nakonec svědčí. Ach mládí, člověk se proti zaběhanému pořádku věcí snadno vzbouří, než skončí jako kusová záležitost ve svém panelovém či podnikatelsko-barokním dobytčáku. O tom by jistě mohl zasvěceně pohovořit i zmiňovaný mistr nadhledu a orlí duchapřítomnosti Petr Janda.
V aktuálním čísle zařazujeme fotografii zaznamenávající skupinu jakýchsi svačících svazáků, bubliny v ústech nás vybízejí k rozvinutí 'vtipného' dialogu. Dokonce ani nemusí být v pravém slova smyslu vtipný, postačí nám, že bude nějaký. Netrvám na lobotomii za účelem rozvoje smyslu pro humor, zas tolik k smíchu toho kolem nás není a asi ani nebude.
     Nashle hRvN

   ZOO
   Není zvykem, že by se zoologická zahrada 'chlubila' svými úbytky, ale v tomto případě děláme výjimku - právě proto, že se jedná o výjimečného jedince, kterého znali mnozí návštěvníci naší zoologické zahrady. Jedná se o lachtana kalifornského - Hombrého, který v polovině srpna náhle uhynul. Pitva prokázala jako příčinu úhynu zápal plic, který pravděpodobně vznikl zánětem při poraněním jícnu a následným rozšířením přes pohrudnici až do plic. Hombré přišel do naší ZOO v r. 1988 ve stáří jednoho a půl roku a zhruba po roce začali ošetřovatelé s jeho výcvikem. Ukázal se jako velice nadaný jedinec a brzy byl ve svém cvičení nepřekonatelný, však také byli návštěvníci, kteří se chodili dívat pouze na něj! Jeho cvičení potěšilo a uvedlo v úžas a obdiv mnoho dětských i dospělých dušiček. Nyní jeho žezlo převzal mladý lachtan Moritz, který se již v uplynulé sezóně s Hombrém střídal, ale protože se mu je třeba věnovat naplno, cvičení budou během zimní sezóny omezená. Budou probíhat pouze o víkendech v pravidelných hodinách (10.30 + 15.30), cvičení ve všedních dnech tedy úplně odpadne. Výjimkou bude VÁNOČNÍ ZOO, tedy období od 14. prosince do 5. ledna 03, kdy návštěvníci mohou sledovat cvičení každý den v obvyklých časech (10.30 + 15.30) a na závěr každého dne ještě v 17.30, to již bude probíhat za slavnostního večerního osvětlení.
                 Ing. V. Vrabcová

K

"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...

Guerilla Records

Archiv:


Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.

MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ

Kalendář obsahující vlastnoručně vytvořené fotky z expedice do Himalájí a samozřejmě je velmi pěkný, alébrž jsme si ho vydali pro radost vlastním nákladem. Takže nejinak než doporučujeme. Problémy se zasláním eventuelně vyřešíme individiduelně.

Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!

Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku

Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE KONCERT SKUPINY J.A.R. PŘESUNUT NA BŘEZEN 2003


Copyright © 2001 KK & UKP'98
FESTIVAL STEJNEJCH KSICHTŮ punkcore (UL) Disharmonici je krycí název pro 4 členné uskupení, které provozuje zvuky, nazývané hudbou. Tato hudba je pak morbidní sloučeninou folku, punku, vážné hudby a rock and rolu. grunge (UL) punkrock (UL) funky-blues-jazzový vitamín (UL) melancholický rock veselý asi jako Ústí na podzim (UL) pěkný rock (UL) MUSIC CLUB & PUB Druhá akce představující kapely z katalogu shopu nEMAdEMA.cz + začínající band(ask)y.