Jste
návštěvník

regionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz


Kde natankovat v Ústí nad Labem !!!NEJLEVĚJI!!!

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří
Ahoooj, posilam banner na HORKYZE SLIZE! Moc díky za umisteni! Budu vdecen! MARTICEK a VASEK
28. 9. út - 31. 12. pá Alternativní hudební scéna v Ústí n. L. 90. let PERMANENTNÍ VSTUPENKY NA SEZÓNU 04/05 - Zimní stadion ULPráce studentů Fakulty užitého umění a designu pod vedením prof. Fellera.
27. t0. st 19.00 RICHARD MÜLLER - MONOGAMNÝ VZŤAH TOUR - Krušnohorské divadlo TPYMCA v Ústí n. L. byla vybrána Sdružením českých spotřebitelů jako 'Regionální kontaktní místo' v Ústeckém krajistránky občanské iniciativy, která má za cíl zabránit plánované výstavbě sjezdové dráhy v rámci gigantického multifunkčního sportoviště - tzv. Eden parku v Ústí n. L.
25. 10. po 19.00 KOSA - Divadlo B. Polívky & Div. sp. Frída (Svč. div. opery a baletu UL)regionální web pro kulturu, sport a společnost...27. 10. st - 30. 10. so BAREVNÁ PLANETA - multietnický festival pořádaný Poradnou pro integraci

Seznam aktuálních akcí

 

JAKUB RYVOLA

 

V. MIŠÍK a ETC

 

Cine - Café SILENCIO

 

Ústecký Krajský přebor 2004 - karate

 

MISTROVSTVÍ ČR V KICKBOXINGU

  HUDBA ÚSTÍ

 

VÝSTAVA ÚSTECKÉHO FOTOKLUBU

 

LITOMĚŘICKÝ KOŘÍNEK

  SEZNAM AKTUÁLNÍCH AKCÍ
Nabízíme Vám otevřenou možnost zaregistrovat bezplatně svou organizaci na webu a též si samostatně dle návodu vkládat nabídky o Vašich akcích či aktivitách pro děti a mládež. (viz. Plánované akce - Seznam zde) - www.usti.ymca.cz   správem webu je mládežnická organizace YMCA.

Hledá se trpaslík roku 2004
   ZOO

Nosorožec tuponosý - Ústecká zoologická zahrada chová trojici nosorožců tuponosých, kterou tvoří samec Dan a samice Saša a Zamba. Po slonech indických jsou to druhá nejtěžší zvířata v naší ZOO. Váží přes 2 tuny a snědí toho za den ještě víc než sloni. V minulých letech se podařilo odchovat tři mláďata, vzhledem k věku zvířat je však další reprodukce v současnosti již nepravděpodobná. Nosorožci, kterých je 5 druhů, patří mezi nejvíce ohrožená zvířata. Lidé je loví kvůli rohům, protože si myslí, že jde o zázračný lék. Je to ale jenom pověra. Navíc v Jemenu se z rohů nosorožců vyrábí tradiční rukojeti k dýkám. Nosorožci tuponosí žijí v Jižní Africe ve stepních oblastech. Jsou to vyložení býložravci, živí se téměř výlučně spásáním trávy, kterou 'odstřihují' pomocí rovného horního pysku a tvrdých retních okrajů mimořádně nízko, těsně nad zemí. Přední roh dosahuje délky až 1,3 metrů, zadní pak 40 cm. Matky zůstávají s mládětem dlouho a mladá zvířata tvoří až 6tihlavá stáda. Dospělí samci mají trend žít osaměle. Dožívají se zhruba 45 let a přes svůj neohrabaný vzhled dokáží velmi rychle běhat, při výpadu dosahují rychlosti až 45 km/h. I při tak vysoké rychlosti dokáží měnit směr běhu. Ze všech smyslů mají nejlépe vyvinutý čich. Ve vedlejším výběhu se střídá adax nubijský s nilgau pestrým. V obou případech jde o zástupce řádu sudokopytníků, rozsáhlé čeledi turovitých. Adax nubijský je vzácný odlehle žijící druh přizpůsobený k životu v poušti. Živí se vegetací, která vyraší po deštích. Má spirálovité rohy s jedním a půl až třemi závity, které u samců dosahují délky až 110 cm. Nilgau pestrý je zvíře s pohlavním dimorfismem, to znamená, že samec vypadá jinak než samice. Samci mají modrošedé zbarvení a rovné rohy cca 25 cm dlouhé, samice jsou hnědavé a bezrohé. Obě pohlaví mají pod krkem bílou náprsenku a nad kopýtky dva bílé prstýnky. Jsou to skupinová zvířata, která žijí ve stádech o 10 - 20 jedincích. Vyvinul se u nich zajímavý způsob boje o společenské postavení, který je jiný u samců a jiný u samic. Cílem není protivníka zranit nebo dokonce zabít, neboť časté souboje samců by zákonitě musely vést k úplnému sebezničení druhu, ale jde pouze o prezentaci síly. Samci na sebe neútočí rohy, ale souboj probíhá dle přesných zakódovaných pravidel. Pokleknou proti sobě a přetlačují se jen krky. Bezrohé samice spolu bojují o lepší postavení ve společnosti prostě tím, že plnou silou udeří do boku své soupeřky, kdy kromě modřiny nemohou způsobit žádné vážnější poranění. Oproti tomu - u těch druhů, kde mají rohy samci i samice - je způsob boje stejný pro obě pohlaví a spočívá ve vzájemném přetlačování.
Ing. Věra Vrabcová

   NOVÁ BYSTŘÍLNA

Tak, milí bystřábové, opět jsme se slezli u naší čím dál tím populárnější soutěže. Protože se nám v časopise dostává pro samé reklamy, z nichž prý žijem, čím dál tím míň místa, nebudu to prodlužovat a jedu: Vítězem soutěže z minulého čísla, v níž byl vyobrazen fotograficky pražský donchuán Petr Potužník mlsně si prohlížející ženské prdelky na koupališti v Milešově, tedy tímto vítězem není nikdo jiný než zmíněný Petr Potužník z Prahy. Fotografii sebe, očumujícího ženská pozadí glosoval slovy: 'Myslím to upřímně!' O upřímnosti jeho slov nelze v nejmenším pochybovat a tudíž si může přijet do redakce pro kýženou zaslouženou odměnu, jež mu bude vyplacena šéfredaktorem zvaným Fred. Druhým vítězem naší soutěže je žena, která pojala věc konceptuálně a napsala toto: Hošku v tom pěkném červeném tričku, pojď si stoupnout kousek přede mě. Touto je Anička Živná z Ústí n. L. a taky si může přijít do redakce pro prachy, které vyhrála a které jí ochotně předá výše zmíněný Fred. K její odpovědi nutno dodat, že v originále má chlapec na fotografii stojící za panem Petrem skutečně červené tričko a kdyby naklusal před pana Použníka tak, jak popisuje paní Živná, skutečně by felace mohla nastat!! Zkušenosti našich čtenářů tedy mohou pomoci k vítězství v soutěži. Třetím vítězem je meteorolog - poručík Martin Novák vv, jenž napsal zhruba toto: 'Již vzhůůůůůůru psanci této zééééémně...' Pro prachy si může zajet do redakce, stejně tak jako pro flašku ferneta, jíž má již přes rok, tento latentní abstinent, v redakci ve skříni.
Do nového kola Autor dodal, nezávisle na odpovědi p. Potužníka svůj autoportrét s Foldynou. Jestli na toto nevymyslí nikdo nic vtipného, tak autor žádné peníze nikomu nedá a navíc se na celou soutěž asi vykašle. Tak jedem, vy obdivovatelé Františka Janečka. (hrvn) (wiess.neuvirt@tiscali.cz)

   !!! URGOVNÍK !!!


Drahý a nepoučitelný, náš dodavateli programů,
nezapomeň, že UZÁVĚRKA LISTOPADOVÝCH PŘEHLEDŮ JE DO 15. ŘÍJNA!!! Programy dodané po tomto datu, sice budou brány v potaz, nicméně neručíme (i když bychom rádi) za jejich aktuální zařazení. Za pochopení děkuje a rychlou ruku přeje
redakce

   LOGO NOVÝCH ÚSTECKÝCH PŘEHLEDŮ

Zde si můžete stáhnou logo NÚP ve formátu jpg, eps, crd.
jpg (7 KB) , eps (168 KB) , cdr (146 KB)


Copyright © 2001 KK & UKP'98


SEVERNÍ POLABÍ OD LITOMĚŘIC AŽ K HŘENSKU - Okolí měst Ústí n. L., Teplic, Litoměřic, Podmokel a Děčína - Sepsal a částečně illustroval V. WACHSMANN - Ve prospěch fondu pro zbudování besedního domu vydala svým nákladem ČESKÁ BESEDA V ÚSTÍ N. L. V PRAZE - Tisk a papír Aloise Wiesnera


"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...


Guerilla Records

Archiv:
Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.
MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ
Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!
Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku
Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu