Jste
návštěvník

regionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítraPředpověď pro ČR pozítří

SPORT
Kalendář akcí - tento týden
KULTURA

 

LÉTAJÍCÍ KOBEREC

 

ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ V KÝČI

 

NA KANADSKÉM SEVERU

 

ZPĚV SRDCE

 

DNY POEZIE
  HVĚZDNÝ PRACH

 

CHINASKI

 

PODZIM NA VESNICI

 

miniNEZISKOVKY ’07
  AKTUÁLNÍ AKCE - kultura - sport

Guerilla Records Vzdělávací portál Ústeckého kraje

11. 10. čt ERICH VON DÄNIKEN v Ústí n. L. - 14.00 tisková konference - SVK  W. Churchilla 3; 19.00 PŘEDNÁŠKA - Dům kultury města Ústí n. L., (V. Hradební 19) Nový klub v centru města Ústí n. L.

15. 10. po - 19. 10. pá DNY VĚDY A UMĚNÍ NA UJEP 12. 11. po - 16. 11. pá TÝDEN GEOGRAFIE - Katedra geografie PřF UJEP

13. 10. so 14.00 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ V KÝČI - VERNISÁŽ VÝSTAVY - slavnostní vyhlášení veřejné umělecké soutěže - galerie Bouda - Ústí n. L.
Hudební kavárna v centru Ústí n. L. Tohle by měl bejt prostor pro lidi, co si "to" najdou...


DALŠÍ AKCE

Google
 
   ÚSTECKÁ ZOO

Giboni jsou velice obratní a elegantní primáti, kteří při svých akrobatických výkonech vzbuzují údiv i obdiv návštěvníků. S lehkostí se pohybují zavěšeni za přední končetiny z jednoho místa na druhé a jejich ‘skoky’ mohou dosáhnout až 9timetrové délky! Dalším jejich výrazným znakem jsou hlasité melodické zvuky, kterými si označují teritorium. Přesto, že je tento projev označován za zpěv (dokonce se od sebe liší nápěv samce i samice), laikům spíše připomíná houkání alarmu. Častý dotaz ústeckých obyvatel je směřován právě na původce tohoto zvláštního zvuku, který se nese na velkou vzdálenost, např. k dobětickému sídlišti či na druhý břeh řeky Labe. Ústecká zahrada začala chovat gibony černé v r. 1987, dokonce samec a samice tvořící rodičovský pár současné skupiny pocházejí ještě z původního transportu. Samec se jmenuje Tod a samice Fej a přišli do Ústí před 20ti lety přímo z Vietnamu. V té době byla města Ho Chi Minh a Ústí n. L. tzv. družební, navíc Vietnam měl u tehdejší Československé socialistické republiky hospodářský dluh, který byl částečně splacen dovozem zvířat. V té době to ještě šlo bez problémů, protože naše republika se neúčastnila mezinárodní úmluvy o obchodování ohroženými druhy zvířat (tzv. CITES). Na sever Čech se tak kromě gibonů dostali medvědi malajští i ušatí, vydry malé, velká skupina makaků medvědích, marabu indomalajští a také indická slonice Delhi. Gibonů tehdy přišlo asi 17, ale ne všichni přežili, protože se jednalo o odstavená mláďata ve stáří cca 1 roku, která náročný transport těžce snášela. Nicméně v následujících letech se provedly odběry krve k určení poddruhů, aby bylo možné vytvořit chovné páry. Tolik vhodných expozic samozřejmě v ZOO nebylo, proto zvířata putovala na další místa republiky (ZOO Olomouc, Lešná, Bojnice, Bratislava) či dokonce daleko za hranice (Francie, Japonsko, Jihoafrická republika). V současné době je v ústecké ZOO již zmíněný rodičovský pár a někteří jejich potomci, kterých se zde narodilo již 7. Roman Nešetřil, foto: Ing. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

   !!! URGOVNÍK !!!

Drahý a nepoučitelný, náš dodavateli programů,
nezapomeň, že UZÁVĚRKA
LISTOPADOVÝCH PŘEHLEDŮ 2007 JE DO 10. ŘÍJNA 2007!!! Programy dodané po tomto datu, sice budou brány v potaz, nicméně neručíme (i když bychom rádi) za jejich aktuální zařazení. Za pochopení děkuje a rychlou ruku přeje
redakce

   LOGO NOVÝCH ÚSTECKÝCH PŘEHLEDŮ

Zde si můžete stáhnou logo NÚP ve formátu jpg, eps, crd.
jpg (7 KB) , eps (168 KB) , cdr (146 KB)PROTECT YOUR FAMILY GET QUOTE
Best Deal
Affordable Health Insurance
Cheap Insurance
UK Quotes

 
Copyright © 2001 KK & UKP'98

Archiv:MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ

Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu