Jste
návštěvník

regionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz
Atlas města Ústí n. L. katedry geografie PF Univerzity J. E. Purkyně

Kde natankovat v Ústí nad Labem !!!NEJLEVĚJI!!!

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří
OHLÉDNUTÍ ZA AKCIČKOU ANEB CO SEM STAČIL REGISTROVATI. LIGA LEDNÍHO HOKEJE - PERMANENTNÍ VSTUPENKY NA SEZONU 2005/06 - Zimní stadion UL19. 8. pá - 20. 8. so 17. CHLUMECKÝ GULÁŠ - festival trampské, folkové, country & bluegrass music

stránky občanské iniciativy, která má za cíl zabránit plánované výstavbě sjezdové dráhy v rámci gigantického multifunkčního sportoviště - tzv. Eden parku v Ústí n. L.Nabízíme placenou brigádu průvodce v Malém železničním muzeu v Zubrnicích9. 8. út - 24. 9. so Kuriozity z muzeí Ústeckého kraje - Muzeum Města Ústí n. L.
2. 9. pá - 3. 9. so Dny Českého Švýcarska v Krásné Lípě27. 8. so SUMMER AQUAPARTY - ostrov na řece Jizeře u Mnichova Hradiště
regionální web pro kulturu, sport a společnost...hudební klub & galerie
SPORT
Kalendář akcí - tento týden
KULTURA

 

NEZISKOVKY NEZISKOVKÁM (2)

 

ZE ŽIVOTA KRAJE ÚSTÍ N. L.

 

FRANTA KASL BAND

 

K. ŽITŇANSKÁ: ÚSTÍ DNES A DENNĚ

 

DOERELL A SOUČASNOST

  VENEZUELSKÁ AMAZONIE

 

FILMOVÉ LÉTO 05 - KINO BŘÍ ČADÍKŮ

 

DIGIFEST 2005

  AKTUÁLNÍ AKCE - kultura - sport
Nabízíme Vám otevřenou možnost zaregistrovat bezplatně svou organizaci na webu a též si samostatně dle návodu vkládat nabídky o Vašich akcích či aktivitách pro děti a mládež. (viz. Plánované akce - Seznam zde) - www.usti.ymca.cz   správem webu je mládežnická organizace YMCA.

17. 9. so 12.00 - Festival folk, country a bluegrassové hudby - Bílina27. 8. so 13.00 Festival trampské, bluegrassové a country hudby
   ZOO

Již delší dobu probíhá spolupráce mezi ústeckou zoologickou zahradou a Speciální školou Ústí n. L. - Severní Terasa (www.volny.cz/spec.skoly). Žáci v rámci pracovní výchovy pomáhají na úseku zahradnictví ústecké zoologické zahrady. V zimě se starali o zvířata v dětské kontaktní zoo, uklízeli v novém pavilonu slonů nebo se zúčastnili přípravy výběhů na letní sezónu či rozvozu krmení. Pracovníci propagačního a vzdělávacího oddělení ZOO pro ně připravili speciální program, při kterém sledovali vývoj ptačích vajec od snůšky až po vylíhnutí mláďat. Při tomto programu byla poprvé využita umělá líheň, sloužící jak pro chovatelské potřeby, tak i pro účely enviromentálního vzdělávání. Několikrát také absolvovali prohlídku zoologické zahrady s odborným výkladem a s návštěvou prostor, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Od jara pak pilně kreslili vybraná zvířata. Účelem bylo vytvoření společného nástěnného kalendáře a souboru pohledů Speciální školy a ZOO. Od září bude tato sada v prodeji jak na prodejních místech v zoologické zahradě, tak na dalších speciálních akcích, např. během dne pro handicapované spoluobčany, který připravila ústecká ZOO na sobotu 10. 9. jako součást Týdne duševního zdraví pod názvem ‘Podejme si ruku’. Výtěžek z prodeje je z větší části určen na podporu činnosti Speciální školy a symbolicky také na chov vzácných a ohrožených zvířat v ústecké zoologické zahradě.
Roman Nešetřil, foto: Ing. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

   NOVÁ BYSTŘÍLNA - ČESKO HLEDÁ ÚCHYLA - ÚŽASNÝ PEŤKA

Úžasný Peťka je muž na fotografii vlevo. Jeho příjmení zní Potužník a je to vpravdě legendami a mýty opředený hyperanální hrdina. Tento titul však nevypovídá o Peťkově homosexualitě, ale o jeho oblíbeném způsobu pohlavního styku jenž provádí zejména se ženami. Líčit zde duchovní rozměr tohoto jedince, zaberu plnou rozlohu našeho bulletinu, takže se zaměřím na výseč několika Peťkových excesů na severu Čech.
Kdysi dávno, v dobách, které snad ani nebyly pravda, tedy za bolševika, navštívil Peťka Teplice a nechal si na počest této události rozřezat manchestráky žiletkou na drobné proužky. Pak opilci stáhl v tramvaji kaťata a navlékl si je na ony proužky a protože vypadal divně, byl tehdy policajty preventivně zmlácen. Přesto se však nedávno proslavil větou, že bude volit Paroubka, protože ten chce zlegalizovat trávu. To je však již doopravdy úlet. Peťka navštěvoval území někdejších Sudet často, dokonce se na chvilku i oženil do Liberce, ale brzy se vrátil do Prahy ke svému nacistickému dědovi. Společně jednou zničili kyselinou strom trčící před jejich barákem a svedli to na domovní důvěrnici, která pak zacvakala pokutu. Potužníkův děda taky v nemocnici dal provaz panu Říhovi, aby už neskuhral a šel se raději oběsit, což pan Říha udělal a sestřičky se na dědu moc zlobily. Peťka na severu bydlel ještě jednou, v r. 1996 - v Bílině. Provozoval tehdy spolu s Láďou Hrubým mýtickou hospodu na tenisových kurtech, kam sice přestali chodit tenisté, ale začaly se tam scházet největší hovada z okresu. V té době byl velkým přítelem s ing. Jaškem a viděl se s ním dokonce snad 3rát. Děvčata byla vždy Peťkovou slavností sněženek. Tvrdí, že jich oobcoval něco přes tisícovku, ale když to zredukujeme na Peťkovo pravdivostní procento, tj. 18 %, vyjde nám i tak pěkných 180 buchet. Peťka se živí všelijak, někdy jako redaktor, jindy jako pořadatel písničkářských koncertů, často však dělá s panem Krejníkem keramické pece. Jednou dělali pec Němečkovi, co píše Čtyřlístek, ten je honil jak 2 ocasy, a když to dodělali s několikadenním předstihem, dal jim za odměnu Čtyřlísek s vlastnoručním podpisem. Tomu se říká ryto, takovýto výdělek by snad ocenil jen fanatický vyznavač tohoto dětského čtení, duchcovský básník Patrik ‘Jelen’ Linhart, který se s příchodem potomka na svět zklidnil. Petr má sestru Ivanu, která je letuška a není mu (ku svému prospěchu) vůbec podobná. Když jsem byl mladší, pokoušel jsem se jí přátelsky znásilnit a Peťka na to z povzdálí koukal a hodně se tomu smál. To dokazuje, že do rubriky Česko hledá úchyla patří, a i když mohu večeři s tímto latentním vyvoleným zařídit pouze na 18 %, posílejte mu své hlasy a když zvítězí, udělám, co je v mých silách. (hrvn) (wiess.neuvirt@tiscali.cz)

   'PRIMÁTOŘI...' a 'PÁTÁ KORÓNA' KNIŽNĚ
V Závěru své publikace 'Naše město, jeho primátoři a význačné osobnosti' paní Helena Borská (* 14. 6. 1928 - † 16. 5. 2004) píše: "Často jsem s trochou nadsázky říkala, že 'všechna kultura pochází z Ústí'. Uvědomte si, kolik význačných osobností zde začínalo kariéru." A my si - už bez nadsázky - dovolíme tvrdit, že právě takovou význačnou osobností byla i sama autorka. Čtenáři NÚP možná vzpomenou stejnojmenného pravidelného seriálu (06/98 - 05/03), který právě v těchto dnech vychází uceleně a u příležitosti udělení 'Ceny primátora města Ústí nad Labem za rok 2004' paní Heleně Borské in memoriam v Muzeu města Ústí n. L. 1. prosince 04 od 18 hod. Nemalým dílem ji podpořilo právě Město Ústí n. L.
* Podzim, resp. zima sebou také vyústila v Antologii Severočeských literátů nazvanou 'Pátá korona'. Jistě vzpomeneme příloh NÚP, tzv. 'Slunečních korón'. Kdo si je oblíbil, má nyní možnost zakoupil knižní vydání o obsahu 61 stran a děl např. těchto autorů: S. Antošová, V. Bartošková (také za vydávající nakl. Kapucín), M. Zlatohlávková, R. Fridrich, P. Jazyk (vl. jménem P. Linhart), L. Muška, P. Stejskal. Básníky českého severu doplňují kresby studentek ústecké UJEP. K oběma těmto publikacím by se zřejmě slušelo říci, že vyšly také díky (ne)malé zásluze Ústecké kulturní platformy '98, o. s., tedy nás (aby bylo jasno).
* A do třetice naší prosincovou literární ochutnávku uzavřeme počinem hudebního a literárního vydavatelství InŽivot, které se zasloužilo o 2 útlé (formátu nejblíže A6) básnické sbírky Karla Šiktance a Ludmily Chábové. Milé, vtipné, hravé, zadumané a dokonce i výchovné a navrch i pro děti.
* Všechny zmiňované kousky zakoupíte v Knihkupectví UJEP (Vaníčkova ul.), galerii Suterén (Palachova 7) a Informačním středisku města Ústí n. L. (Hradiště 9). Nechť se vám líbí!
Ústecká kulturní platforma '98, o. s. (info@ukp98.cz, 47-550 25 75)

   !!! URGOVNÍK !!!


Drahý a nepoučitelný, náš dodavateli programů,
nezapomeň, že UZÁVĚRKA ČERVENCO-SRPNOVÝCH PŘEHLEDŮ 2005 JE DO 15. ČERVNA 2005!!! Programy dodané po tomto datu, sice budou brány v potaz, nicméně neručíme (i když bychom rádi) za jejich aktuální zařazení. Za pochopení děkuje a rychlou ruku přeje
redakce

   LOGO NOVÝCH ÚSTECKÝCH PŘEHLEDŮ

Zde si můžete stáhnou logo NÚP ve formátu jpg, eps, crd.
jpg (7 KB) , eps (168 KB) , cdr (146 KB)


Copyright © 2001 KK & UKP'98


SEVERNÍ POLABÍ OD LITOMĚŘIC AŽ K HŘENSKU - Okolí měst Ústí n. L., Teplic, Litoměřic, Podmokel a Děčína - Sepsal a částečně illustroval V. WACHSMANN - Ve prospěch fondu pro zbudování besedního domu vydala svým nákladem ČESKÁ BESEDA V ÚSTÍ N. L. V PRAZE - Tisk a papír Aloise Wiesnera


"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...


Guerilla Records

Archiv:

Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.
MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ
Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!
Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku
Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu