Kulturní měsíčník města Ústí nad Labem a jeho okolí
    NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY

    Jste návštěvník

Pravidelné rubriky
L KÁRÁME - CHVÁLÍME J

 • úvodník
 • program - obsah
 • pozvánka do kina
 • bylo, je či bude...I.
 • bylo, je či bude...II.

 • primátoři
 • hvězdné okénko

 • káráme & chválíme
 • ústecké hospody
 • teplické hospody
 • státní vědecká knihovna
 • demo recenze
 • nová bystřílna
 • kontakty
 • odkazy
 • podporují nás
 • návštěvní kniha


   

 

 

Ústí nad Labem

novinky z kultury na severu Čech 

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

L Kárám jistého M. Adámka, se kterým jsem vedl dne 22. 6. 01 bouřlivou debatu, během níž pomluvil nejen kapelu Hydrarrgyrum a jejich fanoušky, ale i své spoluhráče ze skupiny Wyrm! Říci, že 'na hydráče'přijde max. nějakejch pět vožralů' je paradoxní, jelikož těchto akcí se pravidelně zúčastňují i jeho kolegové z kapely. '...A jestli, Bufet, někomu něco řekneš, tak se vo tebe postarám!' Co dodat? Snad aby se po světě potulovalo co nejméně takových primitivů jako je Adámek, protože dělají amatérské hudební scéně jen ostudu. S pozdravem Michal 'Bufet' Dufek
L Nejspíš s křížkem po funuse, ale stejně kárám ústeckou MHD za záměrné okrádání pasažérů. Zatímco dřív jsme si na 'socku' kupovali měsíční kupony, dnes už jsou k mání pouze kupony třicetidenní (což zdaleka není to samé!). Běžní pracující jsou tak donuceni koupit si každý rok jeden kupon navíc. Pěkně vyčůraná záležitost! (eks)
L Vzkaz pro TRAPKU - Předrahá a mně tak milá Trapko, díky za adresnou a určitě i fundovanou kritiku. Mezi námi je v této chvíli jediný rozdíl, já se pod své 'kecy' vždy podepíšu. Ale možná že taky začnu používat pseudonym, to pak bude vopravdu maso... P. S.: ...to s tím vypnutím stále platí. Ladislav Svoboda, Český rozhlas Ústí n. L. (102,2 MHz, 88,8 MHz, 103,1 MHz, 98,5 MHz), Na Schodech 10, 400 01 Ústí n. L., Czech Republic, tel.: 047/521 16 86, e-mail: ladislav.svoboda@ul.cro.cz, www.cro.cz/usti
L Kárám paní redaktorku Kousalovou (dříve 'Trní', dnes 'Šťastný Jim') za to, že do úžasného klídku a pohody obce Žampach na Sázavě vnesla nepokoj a zběsilost. Koupila zde chatu a koná tam akce. Netoliko, že při nich někdy tak-tak, že nehoří les, ale ještě otravuje sousedy celonočním hlaholem svých vymaštěných hostí a hostek. Naposled to byla její kamarádka, prezentující se tč. v TV se svým nesmyslným pořadem, v němž se snaží kádrovat veřejně známé muže. (Moc jí to nejde, většinou je to trapný jak flusanec na klopě primáře tuberkulózního oddělení.) Upoutávání pozornosti, která je ale, jak si ona nevšimla, negativní, to jí na Žampachu šlo dobře. A nedojedený klobásy se, paní redaktorko, taky neházejí přes plot k sousedům! (pic)
J Jednoznačně chválím Jana Krause za pravidelné krátké komentáře na Frekvenci 1. 14. srpna se např. vyjadřoval k novému tarifu nadstandardních lékařských služeb: navrhl dlouhodobé léčby na leasing a reklamace chřipky či nachlazení, pokud se tyto po pár týdnech vrátí. A suše konstatoval, že v případě návštěv lékařů za pacienty doma pacienti ani drobné potřebovat nebudou. Drobné ne… (eks)
L Byly doby, kdy jsme cenzuru pokládali za něco zcela samozřejmého ale ty, jak se nám zdálo již odvál vítr. Každopádně i tehdy jsme pokládali čtení cizích dopisů za něco odpudivého, nechci však ani pomyslet, na možnost že bychom cizí dopis snad i odcizili. V moderní době je však možné všechno. Jistý zaměstnanec severočeské TV Terra totiž zablokoval oblíbenému redaktoru Ivanu Berkovi příjem zpráv ode mne a od pana Potužníka z Prahy, to s odůvodněním, že prý tam byly samé prasárny. Milý pane, i kdybychom posílali svému kamarádovi fotografie s tunami výkalů, a to jsme jistě neposílali, je Vám do toho co mu píšeme, lidově řečeno hovno. Kvalitu zásilky má posoudit příjemce a ne kdejaký puritánský blb, jenž strká svůj myší rypáček do cizích věcí. Zachoval jste se jako mrzké hovado a za to Vás i kárám. P. S.: Zmíněný muž se jmenuje ing. Jiří S. a pochází ze Vsetína. Byl dobrej, než se oženil. (neu)
L Kárám snad nikdy nestárnoucího pana populárního zpěváka Petra Kotvalda. Tenkrát s Hložkem šišlali něco vo 'holkách z naší školky', pak tu byl ten 'Gejzír' (který sem kdysi v rámci jisté táborové soutěže neúspěšně reprodukoval) a o prázdninách v českých rádiích zcela nekompromisně prorazila textová i hudební prostě stupidita 'Mumu Land' z nové desky 'Taxitotak neber'. 'Péťo, kolik ti je?' 'A co ty, český posluchači? - Hrajeme hezky, česky, poblijónsky?' Emu
J Chválím svého tchána Miroslava Škarvadu ze Sedlice u Blatné, díky němuž jsem si i já - městské dítko - snad vůbec poprvé mohl i zahospodařit 'na svém'. Je vám to podivně příjemný pocit, utrhnout si okurku, salát či právě dozrálé rajče na zahrádce, opláchnout TO a pak už jen jíst. Jen to zalévání mne poněkud odvádělo od mé oblíbené víceméně každodenní sebetrýznivé zábavy - postupného sledování zpráv na všech našich TV. (eks)
L Kárám eks(e) za to, že trošku v minulých NÚP pokáral Emília za jeho slovní obraty při recenzi filmu Tmavomodrý svět. Já jsem totiž při sledování tohoto snímku měla též 'na kahánku', když našim letcům 'visel život na vlásku'. Kailas
L Kárám seřizovače semaforů v Alejní ulici v Teplicích. Tlačítko tam sice je, ale zelená stejně neskočí. Po sedmi minutách čekání mě to přestalo bavit. (pic)
JL Chválím NÁS za večer 2. 7., kdy jsme si trochu (docela dost) vystřelili z jedné osoby, ale zároveň NÁS za to kárám, páč to bylo fakt dost hnusný. Nechtěla bych bejt na místě té dotyčné, ale my jsme se pobavili! Marfushka
J Výjimečnou pochvalu si zaslouží tvůrce sochy přejetého ježečka, nacházející se v prostorách centra Babylon v Liberci. Nenásilnou formou zde realistický tvůrce demonstruje krutý úděl těchto drobných bodlinatých zvířátek a proto budiž pochválen. (neu)
L Po čtvrté kárám Davida Švece (23 let), jehož si možná budete nejvíc pama-tovat z filmu Mandragora (režie W. Gro-decki), kde hrál postavu Marka. V našem rozhovoru kdysi prohlásil: 'Když člověk vyjde z kina a je těžce nasranej, tak pro mne je to úspěch, protože jsem toho člověka donutil k nějakým emocím.' I já sem, Davide, těžce nasranej - viset někomu skorem půl roku dva tácy (o porcelánu tu řeč neni), to sou sakra nějaký emoce. Že by tvůj úspěch, nebo 'jen' moje těžce nabitá zkušenost? Emu
J Chválím ČT za letní pondělní filmové kluby věnované nezávislému americkému filmu. Byla radost střihnout si takhle navečer Smoke, Pulp Fiction či Bezstarostnou jízdu a Vztek... (eks)
JL Chválím - poprvé v historii - TV Nova (!), a sice za zařazení koncertů Toma Pettyho And Heartbreakers a o týden později Davida Bowieho. Co se děje? Že by Železného pucfleci dostali rozum? Nevěřím! Takže vlastně nechválím: Šlo o omyl! (pic)
J Velmi chválím ústeckého podnikatele pana Lapáčka. Tím, že dává vydělat nemalé peníze svým sociálně slabším kamarádům, zachraňuje tyto již léta před utonutím v chudobě. Rozesmáté tváře jeho svěřenců je možno zahlédnout každý druhý víkend v taxících, křižujících noční Ústí n. Labem, Teplice a New York. (zddr)
JL Chválím litoměřickou agenturu MODRÝ Z NEBE za uspořádání hudebního festivalu převážně alternativní hudby. Festival v snad nejkrásnějším městě Severních Čech nás tradičně kulturně obohatil, potěšil a pobavil. Organizaci se nedá nic vytknout, kapely i sóloví umělci produkovali svou tvorbu naplno a vesměs od srdce, zvuk byl skvělý. Pokárání směruje snad jedině k prodejcům občerstvení, kteří nenabízeli z alternativnější kuchyně převážně nic, což platí i o nabí-zeném (povětšinu teplém) sortimentu nealkoholických nápojů. Že by byl kořen litoměřického pohostinství uložen hluboko v dávných časech? Již někdejší rektor litoměřické latinské koleje a pozdější pobělohorský exulant Pavel Stránský v 17. stol. připomíná: 'V době žní se tu vyrábí mošt, o mnoho lahodnější než jinde, a rovněž vinná polévka z utřené hořčice a odvaru mladého vína. Měšťané v tomto městě, chtějí-li návštěvníky a přátele vlídně pohostit, nalévají jim obyčejně vína tak štědře a přitom do té míry zapomínají nabízet jídlo, že si vysloužili pokárání dvojím obecně rozšířeným šlehem. Říká se totiž, že Litoměřičtí dovedou člověka pitím málem udusit, ale hladem k smrti umořit, a rovněž že musí být rád, koho v Žatci nevypískali, v Lounech nezbili a v Litoměřicích neopili.' (rod)
L Nemohu si pomoci, ale opět důrazně kárám počasí, tentokráte to letní. Proč mi na dovolené občas i sprchlo, a po jejím skončení se udělalo až neskutečně krásně? Mrcha jedna… (eks)
L Počátkem července mi přímo vyrazily dech a hot dog z ruky billboardy vyzývající mj. i mne, že je načase skoncovat s pojídáním zvířátek. Obrázek, jehož autorem může být snad jedině kanibal se vskutku hovězím mozkem, ve mně skutečně vyvolal silně zvracivé pocity; nikoliv nad tím, že jsem normální všežravec, ale nad tím, že někdo povolí podobnou prasárnu prezentovat veřejnosti. Nu což, máme demokracii, ale když byly i mnohem nevinnější plakáty staženy z oběhu, divím se, že se i proti podobnému nevkusu nikdo neozval. Tvůrcům pak vzkazuji: Mám možnost jíst maso a tudíž mám i možnost nechat žít (sebe). A vzhledem k tomu, že nejznámějším vegetariánem v dějinách byl sám Hitler, nejsem zcela přesvědčen, že tento způsob stravy podporuje zdravou mysl. (neu)
J Nebýt litrové krabice koncentrátu 'aviváže a kondicionéru na ľahké žehlenie' 'Kúzlo prvej lásky' od nejmenované firmy, už bych si asi ani nevzpomněl jaký TO tenkrát bylo. Prostě Senza… (eks)
J Chválím krám 'VŠE ZA 39,- KČ' sídlící na ústeckém Mírovém náměstí (dříve potraviny Sever), kde sem v srpenci za ony peníze zakoupil víceúčelový nožejk (tzv. systém 'vše v jednom' vč. pinzety a parátka!). Sice neni tak kvalitní, jako jeho dražší 'příbuzní', ale za ty prachy - no, ..... ..! Emu
J Chválím ministra Březinu za to že vůbec existuje. To proto, že větší kašpar než on je snad pouze jeho kolega Bohumil Fišer. (neu)
J Chválím Dr. Jaroslava Pichlíka, že dodržel podmínky naší sázky a zakoupil mi francouzský parfém. Číčanka
L Kárám 'Annu K.' (Anna? Who in fact is Anna?) za inkoherentní výkřik v minulém čísle NÚP. No jestli se to nedá číst, tak to nečti! (Nejdřív si ale zkontroluj, jestli umíš všechna písmena - je to výhodný.) A jestli nemůžeš bez J. B. Š. vařit…? Je mi líto pana manžela… jestli si tě teda někdo vzal… Rada ovšem existuje - a nikoliv drahá. Zdarma. Nastěhuj se k J. B. Š., jestli na to máš postavu. Třeba ti uvaří. (Adresa v redakci.) (pic)
L Kárám Českou poštu, resp. TU v Hřensku. Fakt sem netušil, že když 7. 8. odpoledne hodim do schránky v Mezní Louce pohled, 9. 8. na něj přijde hřenské razítko, 10. 8. pro změnu kolečko Chomutov (?!) a až 13. 8. přijde do naší schránky v ÚL. Emu
L Kárám sám sebe za neúčast na ústeckých skateboardových hodech, resp. závodech, uspořádaných v půli léta péčí páně Vlčkovy Swis Agency v prostorách nového ústeckého Skate Parku. A utekla mi bohužel i následující Skate After Party mj. s čím dál lepčí Mewou a klasiky Jolly Joker, o nichž asi víc bude vědět Emííí. (eks)
J Lidé přistupují ke svému okolí všelijak. Někteří se jím nezabývají a pak jsou mnohdy nuceni žít v industriální šedi, jiní se snaží o zlepšení svého prostředí třeba tím, že i tuto technologickou hnusnost zkrášlí. Originální způsob zestetičnění plotu z vlnitého plechu objevil ing. Pavel Dominik starší a za to jej chválím. (neu)
J Chválím ten malej kopec před chatou na Žampachu, že se po 35 letech zmátořil a plodí houby jak zamlada. V neděli 29. VII. čtyřicet čtyři pravejch hřibů! Udělal jsem si životní rekord. A letos už jich mám celkem 83! Akorát že somrák Looky ze Šanova jich má už pár stovek. Ovšem ten nedělá nic jinýho. (pic)
L Co říkáte na drogistickou TV reklamu (parafrázi na Matrix) 'Kdo se potí - nezaslouží slitování!'? Kravina, že jo?! (eks)
L Chtěl bych pokárat Dopravní podnik města Ústi nad Labem a řidiče autobusu číslo 11, který již třikrát za sebou vynechal v čase 18.46 od Hraničáře směr Nové Krematorium. Kvůli nim jsem se opozdil, ač ne moji vinou. Dik a čau. Zbyněk Haase
L Tím posledním nejhorším, co pro (po těžké nemoci) zesnulou šestnáctiletou Markétu Kučíkovou z Ústí příbuzní (či přátelé, nebo partner?) mohli udělat bylo vyvěsit její parte po všech nárožích centra. Na Lidickém náměstí jsou dokonce tři kusy přilepeny hnědou lepící páskou, vrcholem všeho je ale výlep parte na odpadkový koš na pěší zóně nedaleko Restaurace Doma či jeden exemplář na jakési popelnici na Sříbrníkách! Degradovali tak ten list smuteční na pouhopouhý cár papíru, visí-li tam kde jindy nabídky výhodných zaměstnání či pozvánky na koncerty (a nebo přímo na nich). Pokud TO ale není pravda a jedná se 'pouze' o 'kanadský žertík', jde o pěknou podpásovku! (eks)
L Kárám Jardu Zralýho ze ZENu. Von ví proč.
Emu

 


Copyright © 2001 KK & UKP'98