úvodník 
  program - obsah 
  bylo, je či bude...I. 
  bylo, je či bude...II.
  bylo, je či bude...III.  
  primátoři 
  pozvánka do kina
  hvězdné okénko 
  káráme & chválíme I.  
  státní vědecká knihovna
  
nová bystřílna 
  ústecké hospody 
  teplické hospody 
  zoo 
  demo recenze
  kontakty 
  odkazy 
  podporují nás 
  návštěvní kniha

 
   

Jste

návštěvník

Kde natankovat
v Ústí n. L.?

novinky z kultury na severu Čech

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

Ústí nad Labem - aktuální zpravodajství

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.


Air show Ústí n. L. - 16. - 18. srpna 02

CHABAŘOVICE BUS 2002 - 24. - 25. srpna 02

PŘEHLEDY


ESP.CZ

Kozí mejdan věnován všem svobodomyslným a tolerantním lidem - osmidenní akce na překrásném místě Českého ráje - Spolek přátel koz.

     12. června KABÁTI na zimáku v Teplicích
   Asi po osmi (!!) letech zas jednou v rodném městě, když nepočítám nějaký to kvíknutí na Pudláku nebo na Barboře, ale přímo ve městě fakt TAKHLE dlouho nic. Předkapely jsme ignorovali, to přiznávám - dokud rachot zevnitř signalizoval, že ještě hrajou Riviera Play Boyz, resp. Iné Kafé, tedy punk, punk-rock, neopunk či postpunk - vyberte si!, tak jsme tam nevlezli a nevlezli. Po přestávce uvnitř Amerika - kolos vprostřed haly, plameny a rachejtle, nahoře otočnej monument bicích a za nima trochu utopenej Hurvajs, ale bušící jak zděšenej, kotel všude kolem - prostě The Kabats At Madison Square Garden, Warmburry Town. Z pecek zahráli skoro všechno podstatný a bylo toho hodina a čtvrt nonstop. K tomu pivo bez fronty - u Kabátů zvl. podstatná okolnost. A dali mi návod. Některý slogany se zarejou. Až mě zas někdo nasere, vím, že já taky 'mám v hlavě šroub…' (pic)


     TEMPO NÁS MÁLEM VYČERPALO!
   Letos v květnu se severočeská policie už podruhé velmi úspěšně prezentovala na výstavě TEMPO 2002 v Litoměřicích.
   Dvacet tisíc platících návštěvníků? Buď jsou díry v plotě litoměřického Výstaviště tak velké, nebo prostě zašla většina návštěvníků k nám do pavilonu vícekrát. Náš pavilon byl totiž plný od rána do večera. Některé děti stály přede dveřmi ještě dřív, než se oficiálně otevřely brány výstavy! V neděli bychom byli přísahali, že návštěvníků bylo alespoň jednou tolik! Byli jsme unavení, upovídaní, ale všechny nás těšil tak obrovský zájem veřejnosti.
   Nejsilnějším magnetem byl tentokrát jednoznačně simulátor jízdy pod vlivem alkoholu. Podobá se tak trochu počítačové hře, takže jej okupovaly hlavně děti, ale určen je pro dospělé řidiče (i když se někteří pánové za volantem často vrací do pubertálního věku a zapomínají na opatrnost). Tady si každý mohl vyzkoušet, jak se těžce udržuje auto na silnici, když je krev trošku zředěna alkoholem, jak se při zúženém vidění těžko strefuje mezi patníky a jak člověk zapomíná na základní pravidla - připoutat se, dávat znamení o změně směru jízdy, tlumit světla atd.! Nečekaně jsme 'posílali' řidičům do cesty srnky a je jen štěstí, že vše probíhalo ve virtuální realitě, protože pro myslivce by letos na Litoměřicku jinak určitě už žádná srna nezbyla!
   Ale ani střelecký trenažér neosiřel. Dokonce i prodejci párků si přišli vyzkoušet svou mušku! Nejvíc se obsluha zapotila, když se dětičky v předškolním věku, sotva schopné unést pistoli, snažili trefit do terče. Není jednoduché uspokojit jejich touhu a pomoci jim dosáhnout kýženého cíle! Jako mávnutím proutku se však přísní trenéři střelby proměnili v laskavé a usměvavé, zejména když se o střelbu pokoušela některá pohledná slečna.
   A kdo nás letos nejvíce pobavil? Asi maminka, která přesvědčivě vysvětlovala zvídavému synkovi, že pyrotechnický oblek je určen pro kosmonauty! Tak to tedy ne! Mohu vás uklidnit, vesmírné lodi se pořád ještě pohybují mezi hvězdami bez nebezpečí, že by je někdo pokutoval za překročení nejvyšší povolené rychlosti. Oni nám zatím totiž vědci nevynalezli pokutové bloky, které by odolávaly stavu beztíže. Ale kdo ví? Co není, může být. Živě si 'vesmírnou policii' dovedu představit, zatím se však držme při zemi! Příští rok v pavilonu G opět nashledanou!
por. Mgr. Jana Čudová - redaktorka Preventivně informační skupinyOmlouváme se, ale doplňování databáze programů bylo pozastaveno. Programy jednotlivých kin najdete na jejich stránkách.

29. 5. - 1. 9. 02

23. - 24. 8. 02 - Varnsdorf (u areálu koupaliště)

K

Archiv:


Kulturní přehledy pro město Ústí nad Labem ve formátu pro kapesní počítače. Optimalizováno pro iSilo.

14. CHLUMECKÝ GULÁŠ
23. - 24. srpna 02

Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!

Litoměřice podruhé - filmový festival - 29. 8. - 1. 9. 02 - Kino Máj + Letní kino

EVROPSKÁ INTEGRACE - ČESKÁ SPOLEČNOST A KRAJINA - XX. Jubilejní sjezd České geografické společnosti - 28. - 30. 8. 02 - Ústí n. L.


Copyright © 2001 KK & UKP'98