Jste
návštěvník

regionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz

Kde natankovat v Ústí nad Labem !!!NEJLEVĚJI!!!

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří
1. 5. ne STAVĚNÍ MÁJE - na návsi před kostelem; 7. 5. so + 8. 5. ne ZUBRNICKÝ MÁJOVÝ JARMARKdo 23. 4. so Kniha pohádek - kapitola první "O trpaslících" Muzeum (UL)19. 4. út 18.00 METALLICA PÁRTY - klub Freestyl19. 5. čt 19.30 BRATŘI EBENOVÉ - velký sál Domu kultury Chemiků UL
vstup 100/120 Kč stránky občanské iniciativy, která má za cíl zabránit plánované výstavbě sjezdové dráhy v rámci gigantického multifunkčního sportoviště - tzv. Eden parku v Ústí n. L.Nabízíme placenou brigádu průvodce v Malém železničním muzeu v Zubrnicích10. 6. pá 20.30 Giacomo Puccini - Tosca - Letní kino (UL)
Obrovská lahůdka - poprvé se do Čech podívá finská kapela ELÄKELÄISET alias HUMPPA. HUMPPA
regionální web pro kulturu, sport a společnost...hudební klub & galerie

SPORT
Kalendář akcí - tento týden
KULTURA

 

DEN ČARODĚJNIC

 

RETIRE TES DOIGST

 

KAFILERIA PARTY VI.

 

ZIMNÍ ETUDY - GENNADIJ AVDĚJEV

 

VŠECHNY BARVY DUHY

  MŠE SV. VOJTĚCHA

 

13. CAMPOSTELLA – pálení čarodějnic

 

MEZINÁR. FESTIVAL SBOR. ZPĚVU

  AKTUÁLNÍ AKCE - kultura - sport
Nabízíme Vám otevřenou možnost zaregistrovat bezplatně svou organizaci na webu a též si samostatně dle návodu vkládat nabídky o Vašich akcích či aktivitách pro děti a mládež. (viz. Plánované akce - Seznam zde) - www.usti.ymca.cz   správem webu je mládežnická organizace YMCA.

25. 5. st - 27. 5. pá Mezinárodní filmový festival VODA, MOŘE, OCEÁNY
   ZOO
Ekologický elektromobil
Novou službou pro návštěvníky ústecké zoologické zahrady je provozování ekologického elektromobilu. Jeho pomocí nyní mohou všichni zdolávat nepříjemné převýšení zdejšího areálu, které dlouhodobě způsobovalo problémy zejména rodičům s malými dětmi a méně pohyblivým návštěvníkům. Provoz byl zahájen u příležitosti Mezinárodního dne Země v so 23. 4. 05. Zatím se budou moci návštěvníci přepravovat každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00. Elektromobil bude jezdit od spodní pokladny k horní či opačným směrem. Cena jedné jízdy pro dospělého je 20 Kč, pro děti a důchodce polovina. Pokud se provoz osvědčí, uvažuje se na příští sezónu o zakoupení druhého elektromobilu, kdy by se mohla zavést okružní jízda spojená s komentářem. Hned v prvních dnech provozu se potvrdil zvýšený zájem o novou službu, která je součástí dlouhodobého programu zlepšování návštěvnického servisu ZOO Ústí n. L.
Roman Nešetřil, foto: Ing. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

   NOVÁ BYSTŘÍLNA - ČESKO HLEDÁ ÚCHYLA - KRAJÍC

Člověk malý vzrůstem a velký myšlením, další Moravák, resp. Brňák představený v rubrice Česko hledá úchyla. Jmenuje se Ivan Krajíček, je mu 40, ale již před mnoha a mnoha lety si ostříhal přirození, chlupy nalepil na čtvrtku a nadepsal božským nadpisem: Ochlupení z mého přirození. Obraz mu z pokojíčku vyhodili rodiče. Jednou mi poslal plakát, na němž byl chlap s houslemi doplněný z novin vystříhaným textem: Zradil oplatky se smetanovou náplní a žil pät dní ako Pablo Neruda. Ano, všechny tyto aspekty hovoří o výjimečností této individuality, stejně tak jako fakt, že brýlatý Krajíc se po maturitě přihlásil na nástavbu oční optik. Prospíval výtečně a týden před svou druhou maturitou, jíž měl již téměř v kapse, ze školy odešel, neboť zjistil, že jej oční brýlařství vskutku nezajímá. Je to malíř! Známý je jeho obraz zobrazující smutnou sudetskou Němku, které ujel vlak s odsunem a ona, zdrcená, zůstala v našem českém fatherlandu. Jezdí rád spolu s mladickým pyromanem Bruchterem na výlety, modlí se v kostelíčcích a braší s divokými prasátky. Se zájmem se fotografují u pomníčků nehodám u cest (než jim je jihočeská loby zruší). Při jedné z cest ukazoval překvapenému Bruchterovi i barák v Přítlukách, kde před 20ti lety bydlela jistá Jana V. o jejíž ruku jsem měl tehdy zájem. Krajíček ukazoval její dům Bruchterovi se slovy, že si mě kráva měla vybrat, protože by se mnou dosáhla štěstí. Naštěstí to vše dopadlo jinak a Ivánek je kandidátem na úchylka roku.
Pro zájemce o soutěž opakujeme, že kvůli prázdninovému dvojčíslu nám zbývají již jen 4 úchylové do listopadového shrnutí a prosincového slosování. (hrvn) (wiess.neuvirt@tiscali.cz)

   'PRIMÁTOŘI...' a 'PÁTÁ KORÓNA' KNIŽNĚ
V Závěru své publikace 'Naše město, jeho primátoři a význačné osobnosti' paní Helena Borská (* 14. 6. 1928 - † 16. 5. 2004) píše: "Často jsem s trochou nadsázky říkala, že 'všechna kultura pochází z Ústí'. Uvědomte si, kolik význačných osobností zde začínalo kariéru." A my si - už bez nadsázky - dovolíme tvrdit, že právě takovou význačnou osobností byla i sama autorka. Čtenáři NÚP možná vzpomenou stejnojmenného pravidelného seriálu (06/98 - 05/03), který právě v těchto dnech vychází uceleně a u příležitosti udělení 'Ceny primátora města Ústí nad Labem za rok 2004' paní Heleně Borské in memoriam v Muzeu města Ústí n. L. 1. prosince 04 od 18 hod. Nemalým dílem ji podpořilo právě Město Ústí n. L.
* Podzim, resp. zima sebou také vyústila v Antologii Severočeských literátů nazvanou 'Pátá korona'. Jistě vzpomeneme příloh NÚP, tzv. 'Slunečních korón'. Kdo si je oblíbil, má nyní možnost zakoupil knižní vydání o obsahu 61 stran a děl např. těchto autorů: S. Antošová, V. Bartošková (také za vydávající nakl. Kapucín), M. Zlatohlávková, R. Fridrich, P. Jazyk (vl. jménem P. Linhart), L. Muška, P. Stejskal. Básníky českého severu doplňují kresby studentek ústecké UJEP. K oběma těmto publikacím by se zřejmě slušelo říci, že vyšly také díky (ne)malé zásluze Ústecké kulturní platformy '98, o. s., tedy nás (aby bylo jasno).
* A do třetice naší prosincovou literární ochutnávku uzavřeme počinem hudebního a literárního vydavatelství InŽivot, které se zasloužilo o 2 útlé (formátu nejblíže A6) básnické sbírky Karla Šiktance a Ludmily Chábové. Milé, vtipné, hravé, zadumané a dokonce i výchovné a navrch i pro děti.
* Všechny zmiňované kousky zakoupíte v Knihkupectví UJEP (Vaníčkova ul.), galerii Suterén (Palachova 7) a Informačním středisku města Ústí n. L. (Hradiště 9). Nechť se vám líbí!
Ústecká kulturní platforma '98, o. s. (info@ukp98.cz, 47-550 25 75)

   !!! URGOVNÍK !!!


Drahý a nepoučitelný, náš dodavateli programů,
nezapomeň, že UZÁVĚRKA KVĚTNOVÝCH PŘEHLEDŮ 2005 JE DO 15. DUBNA 2005!!! Programy dodané po tomto datu, sice budou brány v potaz, nicméně neručíme (i když bychom rádi) za jejich aktuální zařazení. Za pochopení děkuje a rychlou ruku přeje
redakce

   LOGO NOVÝCH ÚSTECKÝCH PŘEHLEDŮ

Zde si můžete stáhnou logo NÚP ve formátu jpg, eps, crd.
jpg (7 KB) , eps (168 KB) , cdr (146 KB)


Copyright © 2001 KK & UKP'98

19. 4. út 20.00 VELKÝ BLUESOVÝ VEČER – Walter Trout + The Radicals (USA), Steve Fister + Band (USA) - NÁRODNÍ DŮM (UL)
SEVERNÍ POLABÍ OD LITOMĚŘIC AŽ K HŘENSKU - Okolí měst Ústí n. L., Teplic, Litoměřic, Podmokel a Děčína - Sepsal a částečně illustroval V. WACHSMANN - Ve prospěch fondu pro zbudování besedního domu vydala svým nákladem ČESKÁ BESEDA V ÚSTÍ N. L. V PRAZE - Tisk a papír Aloise Wiesnera


"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...


Guerilla Records

Archiv:

Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.
MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ
Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!
Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku
Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu