Jste
návštěvníkregionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří

  KÁRÁME & CHVÁLÍME

LJ   KRUCIPÜSK AHOJ TURNÉ 2007 - v pátek 13. 4. Národní dům Ústí n. L. - Prej mají i nové LPíčko na CDčku, tak ho tam asi budou prodávat. Asi bude víc na těch jejich stránkách (www.krucipusk.cz), no a leze se tam přes nějaký kliky háky, na levý straně je to pro začátečníky a uspěchance náročný. Milan, Pekky, Míla, Tlustej, Bouška (pekky@dbdent.cz) na usti.blog.cz

J   MAHA 4ALL PEOPLE (www.maha4all.info) - partička kolem ‘pizza-mana’ Davida Polaty - oblažila po Polemic cca 400 lidí koncertem Wohnout (so 10. 3. Apollo UL) a za to jim patří velká chvála a díky. Na léto se chystá pokračování pohodovýho festu ‘Ostrov plný (nejen) reggae’ (reggae.podcisarem.cz), taxe těšte! emiliod@seznam.cz

LJ   Pevně věřím, že skandální odhalení pravé tváře MUDr. Yardy Pichlíka (zda-li toho Yardu píše i na recepty?) v březnových NÚP, strana 67, program Lázeňského domu Beethoven v Teplicích (ať to nemusíte hledat - vystoupení dechové kapely Pichlovanka), povede k odvolání toho příznivce estrád, anket a soutěží TV Nova z funkce grafomana NÚP, případně k jeho čestné abdikaci. Dr. Q (vmakovec.notar@nkcr.cz)

PS: Jen je mi líto, že už se pak nedovím, s kým dalším z uměleckých kruhů ještě kamarádí...

LJ   To jsem rád, že konečně někdo upozornil na problém! Kolega lékař práv Makovec ani neví, jak mi promluvil… a z čeho. Vždyť kolik let už poukazuju na ten šlendrián, že se nějaká kapela (co kapela, ale DECHOVKA s prominutím, do prdele tmavýho, zakyslýho, nukleárně radioizotopovýho!) jmenuje podle mě!!! Jde samozřejmě o kauzu Pichlovanka. Už dávno jsem odhalil podstatu věci: nejde o šumaře z nějakých Pichlovan, jak jsem původně doufal. Ne. To pan kapelník se jmenuje Pichl. Prostě takovej dvoutřetinovej já. Zřejmě bude měřit 126 cm. Už před 10 lety jsem žádal prostřednictvím Rock & Popu v rámci zprávy ze zahájení lázeňské sezóny, abych nebyl nikterak spojován s tímto tělesem. Pana kapelníka jsem pak vyzval k okamžitému přejmenování jeho souboru, pokud se nechce seznámit s mým právníkem. Mé výzvy vyšly naprázdno. Pod stejným jménem působí beze studu dál. Přesto doufám, že mě Fred neodvolá, i když chápu, že tato kauza poškozuje dobré jméno celých Přehledů. Jsem však připraven vše vysvětlit - a do té doby doporučuji všem, aby komunikovali pouze s mým právníkem, jímž je od předminulé středy JUDr. Mareček. (Von vo tom ještě neví - to bude překvapenej!) Stejně tak jsem odhodlán a schopen vysvětlit i původ peněz, za které jsem si koupil kolo, holicí strojek, kartáč na drbání na zádech a troje bílý ponošťky. Myslím to skoro upřímně! (pic) (jpichlik@tiscali.cz)

J   Tak já sem podruhý dědek (potažmo Blanka - babička) narozená Rozalije Černíková na Jarní den v 6.30 hodin, 49 cm, 3,6 kg, Na Bulovce starší dcerce Šárce. Blahopřejeme!!! Milan, Pekky, Míla, Tlustej, Bouška (pekky@dbdent.cz) na usti.blog.cz

J   Přeji krásný den, www.predprodeje.cz mění grafiku - toto je obecné provedení, jinak dle druhu akce mění krokodýl Bruno svůj oděv, tak aby se hodil k danému typu akce, ať již je kulturní či sportovní. Zdraví… Jitka a Bruno (j.kopecka@jasnet.cz)

LJ   Dobry den, děkuji za zveřejnění informace o výstavě Sigmunda Freuda v březnových Přehledech. Bohužel se vloudila do adresy malá chybička. U položky info je potřeba uvést za mým jménem FF UJEP - Germanistik, mylně je uvedeno PF UJEP. Katedra germanistiky je součástí Filozofické fakulty (ff.ujep.cz), nikoli Pedagogické. Prosím, aby v dubnovém čísle, kde doufám bude informace o výstavě opět zveřejněna, byla chyba opravena. Předem dekuji. S pozdravem… R. Cornejo (cornejo@pf.ujep.cz)

LJ   Novinky TPC distribution - březen 07 - www.tpcdistribution.xf.cztpcdistribution@seznam.cz

LJ   Máš vlastní kapelu a chtěli byste se proslavit? Věříš ve své sny? Tvoje šance je tu. Již počtvrté se totiž letos uskuteční soutěž hudebních talentů Coca-Cola PopStar. Vítěz dostane tři bedny kolaloky a Ivu Fruhlingovou za ženu. jarobal@seznam.cz

LJ   Link na několik mých novějších článků na českém (napětím ani nedýchám) blogu na adrese hedvickuv.blog.czRoss Hedvicek (ross@scanlon.im1.net)

LJ   Milí pane Brinkere, píšu vám dopiz, ptali ste se mně, jakí bi mněl bít náš manščavt. Mám pár neotřelíh mižleneg, jak nás posílid, abi ten zápas nad NDR bil úzpěžný, protože chci nad nněmcima vihrát, kdo neskáče není čeh. Menuju se Ráďa fon Nojva a sem fanoušeg toho hokeja nebo co to vlastně je s tim nafouklim pukem. Líbí se mi Jágr a taki Mnedvět a i Nojmenová.Ta má pjekný kozi. Brankář bi měl bít Erich Honekr, to je němec a nejlíp ví jak vichitávát góli. Je sice uš dozt starí, ale možná že je i mrtví. Jestli jo, tak bi tam mněl sedět na lavičce jeho mrdvola i s brejlema, co mu na nih lezou červy a krdcy. Čtyri obráncy by mohly bejt Kapitán Jaroš, Víd Nejedlý, Tonda Sochor a soudruch kapitán Nálepka. Jako záložníky by mňely bejt Pavel Vytek a Janys Sydovzkí, Ty by ůtočníki dobře buzerovaly, a jako další záložníkové by mněly bejt bří. Mnedvědové, ty sou záložníci uš od doby co začaly hrát. Přet velykonocema bil pjekní masopust, pojídala se pak prasečí panenka. No a teť ty dva útočnícy. Masoví vrach Adolf Hytler je zakazanej a mrtví, nemyslym to o něm hezki, ale bejval to slušnej útočník. Psovy psý zmrt. Koho tedi na útočníka?? Mam ten neurčitej dojem, že bi útočník mněl bít Kája Gott, teho znám a navíc vihrává vždycki všecko. Toho bi mněl jako další útočník potporovat pan Svěrák, kerej natočil film, jak mladý hrajou se svym tatínkem flašku a strkaj si jí asy do genitálijí. Ten pan Svěrák, ten zase všecko ví, všude byl a všecko zažyl, takže může míň chitrímu Gotovy radit. Milí pane Birkner, myslym, že sem vám poraďyl dobře a že právje díki mímu tímu vihrajeme mi a nebo němcy. Nikdo jinej totiš vihrád nemůže. Těšim se narealizaci svího tímu, protože myslym že něco takovího tu ježtě v hystoryji sportu nebilo. S pozdravem sporu zdar… Pán Radilko - hvězdář a baletní mistr z baletu Vižvejklá Banbule (Neuvirt@hapteplice.cz)

PS: Na záložní lavici bih rát viděl Antonína Zápotockího, to bil dobrej notor a fanda. PPS: Možná mám nějakí chibi, nejsem moc vzdělán. PPPS: Střapeček a Metlička opět od příštího týdne (pro zasvěcené).

LJ   Dobrý den, letos pořádáme 36. ÚSTECKOU ZATÁČKU o víkendu 12. -13. května! Při této regatě se pojedou ukázkové jízdy zdravotně handicapovaných veslařů. Pojede také naše nejlepší - Klára Janáková současná MČR na trenažéru v Ž LV, přijedou též naši přátelé z Německa. Všechny starty budou u konečné 13tky ve Vaňově, cíl je u loděnice ve Vaňově. Akce nezávodního veslování: ve spolupráci s VK TyfloCentrum pojedeme do Litochovic a zpět v sobotu 21. 4.Petr Janák (petrjanak@email.cz)

LJ   Dobrý den, Chtěli bychom Vám oznámit, že ke dni 1. 3. 07 jsme předali Letní kino zpět Kulturnímu středisku Ústí n. L. Tímto Vám sdělujeme, že marketing servis bude od 1. 3. 07 zajišťovat pan Ivan Dostál, ředitel Kulturního střediska města Ústí n. L. Kontakt na p. Dostála je dostal@narodnidum-ul.cz, tel. 475 220 646. Děkujeme tímto za příjemnou spolupráci. Zároveň bych Vám chtěl oznámit, že k 1. 3. 07 končím své působení v agentuře Dream Production. Kontaktní číslo a e-mailová adresa zůstává stejná jako doposud. S přátelským pozdravem… František Plochý (plochy@dreamproduction.cz)

LJ   Musím pochválit kamaráda Erika A. za výrok, kterej z něj vyhřeznul jak esence všeho, co jsem sám za bezesných nocí nebyl schopen sesumírovat. A je to takhle: ‘Kebysme blbcov pálili, vytvoril by sa okolo Zemegule tlstýnepriestupný obal, ktorý by sa potom nazýval zmrdosféra." - To podepisuju a sere mě, že jsem to nevymyslel. Zbývá stanovit koeficient spalitelnosti, konstantu sublimace a zbytkovou toxicitu, vztaženo k jednomu blbovi. (pic) (jpichlik@tiscali.cz)

J   Milí přátelé, rád bych Vás upozornil na několik aktualitek, pozvánku, další zajímavé dokumenty ke kauze Jana Bati a také 2 nove knihy, každou z jiného soudku (Nakladatelství Marek Belza, Pražská 726/73, 407 46 Krásná Lípa, tel.: 737-925 452). To vše na našem webu mbelza.sweb.cz, stačí jen kliknout :-) Srdečně zdraví… RNDr. Marek Belza - nakladatel/publisher (mbelza2002@yahoo.com)

L   CO SE DĚJE ZA ZDMI KULTURÁKU - Pokud každé ráno vstupujete do Domu kultury v Litoměřicích jakožto zaměstnanec, jímá Vás strach z toho, co zase dnes bude. Panuje tu atmosféra strachu, kterou tu za ta léta vytvořila a stále vytváří ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Veronika Rybová. Své zaměstnance ponižuje, uráží a před ostatními zaměstnanci tajně pomlouvá. Vytváří tak nedůvěru a snaží se, aby se tu nevytvořil žádný kolektiv. Ono to ani při tom provozu, který tu panuje, nelze. Jsou tu i tací zaměstnanci, kteří tu pracovali jen 1 či 2 dny. Já jsem se svými 6ti a půl měsíci vlastně rekordman. Asi protože jsem si nechala vše líbit a radši pořád mlčela. Jenže do nekonečna to nejde, jednou jsem promluvila a byl konec. Všem naskakuje doslova ‘husí kůže’, když uslyší na chodbě její kroky a v zámku zašramotí klíče. Prožila jsem si tu 4 měsíce jako sekretářka a 2 a půl jako kulturní referentka. Každý den se musíte u sekretářky objednávat na ‘audienci’ k ředitelce, aby vás laskavě přijala, když s ní potřebujete mluvit ohledně pracovních záležitostí. Jelikož v DK nemůžete ani nejnepodstatnější záležitosti rozhodnout sami, o všem rozhoduje výhradně ředitelka. Pokud něco rozhodnete sami, jelikož kolikrát je třeba učinit rychlý závěr, protože na ‘audienci’ se nedostanete (ředitelka vám pokládá telefon, neustále telefonuje a vede několikahodinová jednání se svými známými, přičemž nechce být rušena), čeká na vás většinou trest za to, že jste byli moc aktivní. I kdyby to bylo ve prospěch DK. Trest znamená mínus 1.000 Kč (nebo více) z výplaty. Jednou mi strhla tisíc korun za to, že jí prý skáču do řeči. Ono byste se totiž nedostali ke slovu. Tvrdí si pořád svou a navíc lže. Musíte ji jen oddaně poslouchat, diskuse není možná. Pokud se chcete ohradit nebo něco vysvětlit, dopadnete špatně. Své zaměstnance také neustále vychovává, připadala jsem si jako ve škole. Říká vám, jaké máte zlozvyky, jak máte stát, jak sedět, prostě jako na základní škole. Např. mi řekla, že jsem se v kině rozvalovala, dívala se na mobil a nedala jsem si bundu do šatny. Tomu jsem se již ze zoufalství smála. Paní ředitelka asi z toho filmu nemohla nic mít, neboť neměla nic jiného na práci, než mě neustále sledovat. Myslela jsem si, že si ve svém osobním volnu mohu dělat, co chci. Se slušným chováním jsem nikdy v minulosti žádné problémy neměla a považuji se za velmi slušného člověka. Zakázala mi nosit bílé boty a řekla mi, že s tím nátělníkem jsem to dnes přehnala a že jí lidé ve městě říkají, jak hrozně se oblékám. Tomu jsem samozřejmě nevěřila, protože mě skoro nikdo ve městě neviděl díky pracovní době. Zákaz nošení riflí do práce jsem dodržovala. Sekretářka, která nastoupila místo mě, si musela brát každé ráno neurol, aby to s ní vydržela. Další sekretářku vyhodila hned druhý den. Také dobrovolně odešla ekonomka a mzdová účetní. Pořadatele vyhazuje jak na běžícím páse. Inzeráty typu ‘Přijmeme sekretářku, kulturní referentku, ekonomku, mzdovou účetní, pořadatele’ ap. můžete vidět pravidelně v Mladé frontě DNES a Deníku Litoměřicka. Platí se samozřejmě z účtu MKZ, a potažmo Města Litoměřice, protože MKZ jsou příspěvkovou organizací města. Můžete si spočítat, kolik to dělá ročně. Jistě by to byla zajímavá suma a dala by se využít účelněji. Paní Rybová totiž nevydrží s nikým, nikdo jí totiž není po chuti. Myslím si, že to nebude tím, že by všichni, kteří prošli DK, byli špatní. Měla by se zamyslet nad sebou, jestli ta chyba není v ní. Paní ředitelka si myslí, že počet lidí ucházejících se o práci v ‘jejím’ zařízení je neomezený a že je tam navěky. Tato arogantní osoba nemá v MKZ vůbec co dělat a už vůbec ne na pozici ředitele. Pevně věřím, že lidé, které jsme si zvolili ve volbách, aby nás zastupovali, nejsou slepí a hluší vůči názoru většiny občanů města Litoměřice a jeho okolí. Pokud si radní myslí, že ředitelka vydělává pro Město velké peníze, věřte, že tomu tak není. Vstupenky na představení jsou předražené a o to méně lidí pořady v DK navštěvuje. Ceny jsem srovnala s cenami ostatních kulturních zařízení v Ústeckém kraji, uvedenými na internetu. Pronájmy ve všech zařízeních MKZ, tj. DK, Kino Máj a Divadlo K. H. Máchy, dosahují oproti jiným kulturním zařízením v Ústeckém kraji astronomických částek. (Samozřejmě s vyloučením akcí pořádaných Městem a organizacemi, které zřizuje. Ty jsou totiž v jiné kategorii a mají nižší sazbu, viz. www.mkz-ltm.cz). Např. pronájem zasedací místnosti stojí 1.000,- Kč na hodinu. Za dobu mé činnosti v DK si tuto místnost nikdo nepronajal, přestože bylo několik objednávek. Pokaždé, když jsem vyřkla tuto sumu, nikdo již neměl zájem. Myslím, že pokud by tato cena byla nižší, bylo by zájemců více a potažmo i více peněz z pronájmu. Akcí, které probíhají ve velkém sále DK během roku, je velmi málo. Např. letos je to Nejúspěšnější sportovec roku, Vinařské Litoměřice, Sedmý den Hospice, 950 let Probošství, Přijďte mezi nás, Benefiční koncert A. Brichty, Mikulášská besídka DELI Lovosice a Mikulášská besídka pro důchodce. Myslím, že při těchto cenách již mnoho akcí do konce roku nepřibude. Pokud by byl pronájem levnější, jistě by na tom Město vydělalo mnohem více než jen z pořádání vlastních akcí. DALŠÍ PŘESTUPKY V DK V LITOMĚŘICÍCH: Vyhodila mě a další 2 pořadatele za to, že jsme nezabránili vstupu soukromých barmanů do DK na akci Maturitní ples Gymnázia J. Jungmanna v Litoměřicích tř. 4. A v pátek 9. 3. 2007. Třída si prostory v DK pronajala a dle smlouvy si je dále může pronajmout komu chce. Ve stávající smlouvě o pronájmu není totiž zakázáno pronajímat prostory třetí osobě ani uvedeno to, že veškeré občerstvení zajišťuje p. Beneš (nájemce restaurace Babylon a barů v DK Litoměřice). Ten jim to navíc předtím dovolil. Loni totiž bylo naprosto běžné, že si tam maturanti brali barmany své. Jenže letos si p. Beneš po prvním plese Ekonomu vzpomněl, že mu utíkají kšefty a domluvil se s ředitelkou. Já jsem to tedy na žádost ředitelky maturantům zakazovala, ale oni nejsou hloupí. Zeptali se právníka a věděli, že závazná je pro ně první smlouva. Lhali mi, aby si mohli udělat ples dle vlastních představ. Barmani se dostali do DK na vstupenku, nápoje měli schované v tombolové místnosti. Jejich vstupu nešlo zabránit, nevyvedli by je ani policisté, jelikož smlouva je takto postavena. Smlouvy jsou k dispozici na Městském úřadě v Litoměřicích nebo u jednotlivých maturantů, kteří měli letos ples. Ve dnech 27. 3. - 29. 3. 07 se měla v DK uskutečnit akce s názvem ‘Kontrolní dny’, kterou si platí ústecká firma Stavby silnic a železnic, jedná se o 50.000,- Kč. Akce se však neuskutečnila, byla jen fingovaná. Smlouva je již podepsána. Paní Rybová si z účtu MKZ platí všechny opravy svého auta. Ročně se jedná o desetitisíce korun. Když vedoucí kina nebo jiný zaměstnanec MKZ způsobil sebemenší škodu na služebním autě, to bylo řečí a řešilo se to nejméně týden. Paní Rybová si z účtu MKZ platí své hudební výlety do Prahy i do zahraničí. Např. vstupenka na pražský koncert Genesis stojí 3.495 Kč. Zakoupila si 2. Posouzení o správnosti tohoto jednání, nechávám na Vás! S pozdravem… Marketa Dhibi - bývalá zaměstnankyně DK v Litoměřicích (dhibi@seznam.cz, 775-995 253)

J   Zdravím, chtěl jsem se jen zeptat, jestli by šlo změnit údaje o kapele Big Water, máme stránky www.bigwater.wbs.cz, a tak by to vše bylo lepší, díky… vfkamera@atlas.cz

LJ   Ani věřit se mi nechce! TV Prima, vlastní sestřenice Novy, vymyslela pořad, u kterého jsem se nejen nenudil ani vteřinu, ale musím prohlásit, že něco tak poutavého jsem už v JAKÝKOLIV televizi neviděl PĚKNEJCH pár roků. Jde o ‘Konečně jsi tady!’, jehož první díl jsem uzřel v neděli 4. III. Čtyři herci postupně vcházejí do děje, o němž nevědí nic, nevědí ani, jakou postavu představují a co se bude dít v následujících vteřinách. Všechno je tedy závislé na jejich schopnosti improvizace - a vlastně i jejich parťáci, předem zasvěcení, jsou k ní nuceni, protože neví, jak bude vybraná oběť v příští chvíli reagovat… Bylo to úchvatný. Možná jsme měli jenom hned v prvním kole štěstí na dobře vybraný týpky (největší hvězdou byl dle očekávání Aleš Háma) a příště to může pěkně skřípat… ale tak úplně tomuhle nevěřím. Herci mají jednak obecně velkou imaginaci a vyvinutej smysl pro improvizaci a kromě toho procházejí jistě před výběrem do vysílání všelijakými testy, aby se zjistilo, jestli to nebude průser. (Něco z toho naznačily shoty mezi scénkami.) Každopádně vzácnej případ, kdy hodlám bejt příští tejden v neděli, ať se děje co děje, přilepenej u televize…. Po týdnu připisuju: zase dost dobrý, možná jen o málo plynu ubráno, ale Milan Markovič dle očekávání exceloval velmi. (pic) (jpichlik@tiscali.cz)

J  I v pustinách, kde jsem se ocital, bylo možné spatřit krásu.’ Pavel Z. Vydavatelství Guerilla Records (www.guerilla.cz) si Vás dovoluje pozvat na oficiální uvedení aktuálního CD Pavel Z. - Kakofonie cesty (de-lirická slova - obyčejný hlas) ve středu 4. dubna od 20.00 v Čajovně Souterrain (www.souterrain.cz, 604-286 082 - rezervace) v Bělehradské ulici čp.142/82 na pražských Vinohradech. Součástí večera bude autorské čtení Pavla Z. s hudebním doprovodem přátel. Vstupné 50,- Kč, prodej CD na místě se slevou… díky! Lábus - Guerilla Rec. (info@guerilla.cz)

LJ   Vážený pane Dvořák, na poradě vedoucích byl prodej měsíčníku NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY (v Informačním centru MgM, Benešovo nám. 840, 415 01 Teplice) zamítnut. Přeji krásný den… Renata Bartošová - IC MgM Teplice (tic@tepice.cz, tel.: 417 510 666, 7, 8)

LJ   Ústecké přehledy jsou moc fajn věc, mají u nás slušnou tradici a těší se velkému zájmu občanů v našem šedém městě. Nezasloužil by si web web.usti-nl.cz/nup o něco větší péči?? Aktualizace je opravdu na bodu mrazu! may-b@bantha.cz

LJ   Právě vyšel debutový maxisingl teplických rockerů, kteří si říkají ZETT, 3písňové studiové cd snoubící několik hudebních stylů nese výstižný název Továrna na absolutno, na jaro se k jedné ze 3 písní, plánuje také natáčení videoklipu, více informací naleznete na www.zett.kx.cz. S pozdravem… Pavel Chytil (Z.ett@seznam.cz)

LJ   Jsem debil. Evidentlich. Nepochopil jsem totiž ničehož ze lkavého žalmu jisté(ho?) Lupajdy, str. 71 březnového čísla. Možná to měl(a) víc rozvinout, což ale zjevně nešlo vzhledem ke katastrofálně omezené slovní zásobě, která je patrna už i z tak krátké stati. Perseveruje nám, perseveruje… (To si, vole, najdi ve slovníku, nemusím furt dělat všecko.) Ale vybudil(a) mě k tomu, že jsem si prošel všechny své příspěvky za posledního půl roku. Tady je výsledek: pochváleni byli Balogová, Dylan, Černý, Hadivadlo, Kočičková, Dusilová, Kukulín, Míchačky Betonu, Kabát, paní Skopcová, Kréťané, Pavelková, Zemanová, Jazz Q, Mgr. Žák, kolega Bacík, JAZZclub Teplice, jmenovitě Jarda Purkyt, Nároďák UL, speciálně Ivan Dostál, Koubek, Bratři v triku, - 123 min., Bluesberry, Hudba Praha, hRvN, Crossroads, Skoumal, Hlas, Holan a Neckář. Zjebáni naopak Frühlingová, někteří superstars, Kaufland (2x), bulvár všeho druhu, TV (všechny programy), Ta Jana z Velké Ohrady, Country Ladies, Wohnout, Paroubek, Sobotka, Benda, David a Brňáci… nebo aby neřekli, tak Brňanééé. Jednou jsem se zastal nesmyslně pomluveného neurologa z UL. …- Tak. - Tak nějak v tom nevidím tu sebestřednost. Jo - tadydle to bude: jednou jsem si dovolil přes noviny shánět ztracenýho kamaráda, jednou jsem oslovil Tepličany ‘mí občané’, upozornil jsem na výstavu svejch koláží (když se o ní kromě hRvNova nevlastního synka nikdo kurva nezmínil) a jednou jsem dal výstrahu zoufalkyni, která prudila naši rodinu (mimochodem teprve pak byl pokoj). Tak to jsem si zřejmě na vkus Kulajdy… Šupajdy… jó Lupajdy! - dovolil moc. Nebo že by ho (ji?) iritovaly formulace jako ‘mně se líbilo’, ‘viděl jsem’, ‘já myslím’ a podobný? Jednak jsou v recenzní publicistice běžný, druhak - nedá se nic dělat, ale opravdu to píšu za sebe, viděl a myslel jsem skutečně já (často jsem na to fakt sám) a třeťak - tím právě je dána čtenáři možnost vlastního úsudku, pokud je ho schopen. Prostě tím naznačuju, že jde jen o můj názor, pro příčetného konzumenta samozřejmě nezávaznej. I nestor hudebních publicistů Jiří Černý vám vysvětlí, že každá recenze je subjektivní, protože jiná bejt nemůže. Pokud to panu (paně?) Lupajdovi (Lupajdě?) vadí, bude to asi tím, že je zvyklej (zvyklá?) na kolektivní směrovanost úsudku, prostě vedení za ručičku. To je ale tč. 17 a půl roku za současnejma parlamentníma vopicema. On hned úvod příspěvku je alarmující: ‘…rád jsem si vždycky Přehledy kupoval… Od doby, kdy se začal projevovat panpicnemám chuťdál…’ - Nejstarší číslo, který jsem doma našel, je ze září 2001 a tam už se pic projevuje. To teda hoch trpěl dost dlouho a redakce by mu měla možná platit ňáký bolestný. Nebo (do března 2007) mlčný. Je hrdina už jen proto, že to při tom nechutenství vydržel 6 let. Ovšem s takhle dlouhým vedením bych šel, pane, co nejdřív na nervový - s tím si nehrajte! Ponížení Střapečka a Metličky ať si s ním vyřídí hrabě sám - jak ho znám, bez dlouhejch kydů mu dá spíš přes dršťku. Chlapec asi nepostřehl, že někteří si v NÚP děláme prdel právě z takovejch filosofů, jako je on. (Možná je jen /mo/mentálně jinde.) Každopádně mě mrzí, že s náma asi končí. Já to mám totiž jinak: já právě kvůli takovejmhle mudrlantům rád píšu. Zaplať za ně Pámbu! (pic-pic, tralalá…)(jpichlik@tiscali.cz)

LJ   Ad IX. NAROZKY PŘEHLEDŮ (čt 8. 3., klub Circus, UL, živě: Čistírna pokáždé jinak):

LJ   Dobrý den, jménem pana primátora Vám děkuji za pozvánku na IX. Narozeniny NÚP dne 8. 3. 07. Pana primátora bohužel z časových důvodů musím z této akce omluvit a pogratulovat Vašim přehledům k 9. narozeninám a popřát mnoho spokojených přátel kulturního dění v ÚL. Děkuji a přeji hezký den… Dana Gloserová - asistentka primátora Mgr. Jana Kubaty (dana.gloserova@mag-ul.cz)

LJ   Děkuji za pozvání, ale i letos se musím omluvit, přesto, že jsem měl úmysl zajít. V tuto dobu už definitivně vím, že to nejde. Přesto chci poděkovat za přízeň. Nepřítomnost na oslavě se budu snažit vyvážit nějakým příspěvkem od kol. Přeji vám i nadále správný směr vývoje. Takový, aby se příští rok váš 10tiletý parchant nemusel za nic stydět. M. K. (konopasekim@tiscali.cz)

LJ   ...je to možný, že už to ten Fred takhle dlouho táhne?? Asi jo. Díky za pozvánku, zatím jsme ještě žádné Vaše narozeniny nenavštívil (a o některých U Kroupů šly legendy), snad se mi poštěstí v Circusu. Je povinný nějaký kroj u příležitosti Klary Zetkin?? Zdravím a přeju vše dobré. Himmel - kastelán střekovský (hrad.strekov@volny.cz)

LJ   No já bych se velmi rád zúčastnil, ale je 30. Přechod Krkonoš s Turasem, tak, sorry. Martin (slomek@volny.cz)

J   …prolinkovala jsem vás na svůj slovutný blog: spoon.bloguje.czspoon (spoony@volny.cz)

LJ   Vážená redakce, rád bych pozvání přijal, ale nerad bych, abych na vašem setkání dopadl jako v článku pana Jarobala... S pozdravem… Janatka (janatka3@seznam.cz)

LJ   Kluci, přeji Vám vše nej k narozkám NÚP. Díky za pozvání, ale bohužel tak nějak nestíhám. Užijte si to a hodně úspěchů do dalších let. Milan Lehman (milan.lehman@seznam.cz)

LJ   Děkuji za pozvání, bohužel mám celý týden po večerech nabitý. Přeji hezkou oslavu a všechny zdravím. Petr Špás (corso@volny.cz)

LJ   Díky moc, ale 8ho hrajeme v Praze - možná se stavíme cestou z koncertu jestli nebudeme vorvaný a jestli tam ještě někdo bude. Ahoj. Franta (Frantisek.Podrapsky@mag-ul.cz)

LJ   Díky za pozvání, ještě nevim, jestli se utrhnu, ve středu v Circuse pouštim, v pátek a v sobotu hrajem… tak se uvidí. Zatim čau. Jirka (jirka.imlauf@oaulpar.cz)

LJ   Milý Přehlede, děkuji za pozvání... jsem potěšena. Dnes se budu, bohužel, od 19.00 ‘vznášet’ sálem na Větruši, kde má Přírodoveděcká fakulta svůj ples:o) Kdyby se Vám taktéž chtělo potkat můj obličej, tak zaskočte :o))))) Pěkně si to oslavte..... všechno nejlepší :o) Jana Šiková (sikova@rek.ujep.cz)

LJ   Omlouvám se, ale slavil jsem také jedny narozeniny. Totiž svého druhého syna, který přišel na svět o pár dnů dříve, takže jistě chápete, že dostal přednost. Díky. Drahoš Straněk (stranek@zuserandove.cz)

LJ   More dhyk za pozvání, dorazím, připravte havanu a něco pořádnýho k poslechu, žádný ty vaše sračky… Jeskyně (jeskyne@post.cz)Copyright © 2001 KK & UKP'98

Archiv:MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ

Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu