Jste
návštěvník

regionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz

Kde natankovat v Ústí nad Labem !!!NEJLEVĚJI!!!

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří
Setkejte se s cestovateli
18. 3. pá 20.00 D. Bárta, F. Jelínek, J. Friedl, S. Mácha, R. Balzar, J. Slavíček - hala SKP Sever (UL)17. 3. čt 19.00 Turné k výročí legandární kapely a novému CD - hudební klub Apollo (UL)1. 4. pá 19.00 Aneta Langerová - Hala TJ Chemiička (UL)22. 3. út 19.00 MIG 21 - hudební klub Apollo (UL)
stránky občanské iniciativy, která má za cíl zabránit plánované výstavbě sjezdové dráhy v rámci gigantického multifunkčního sportoviště - tzv. Eden parku v Ústí n. L.24. 3. 18.00 - barokní kostel sv. Vojtěcha (UL)26. 3. so Za spící lokálkou VI.(možná naposled…) - 6. roč. vzpomínkového putování po bývalé místní dráze Velké Březno – Verneřice - Zubrnická museální železnice
YMCA v Ústí n. L. byla vybrána Sdružením českých spotřebitelů jako 'Regionální kontaktní místo' v Ústeckém krajiregionální web pro kulturu, sport a společnost...

SPORT
Kalendář akcí - tento týden
KULTURA

 

PROJEKT 100 - 2005

 

EDEN PARK NA KLÍŠI - PRO A PROTI

 

EB DAVIS & RENÉ TROSSMAN BAND

 

UŽ JSME DOMA

 

PROKOP, ANDRŠT, HRUBÝ

  RADŮZA

 

ZNOUZECNOST

 

VELIKONOCE V ZUBRNICÍCH

  AKTUÁLNÍ AKCE - kultura - sport
Nabízíme Vám otevřenou možnost zaregistrovat bezplatně svou organizaci na webu a též si samostatně dle návodu vkládat nabídky o Vašich akcích či aktivitách pro děti a mládež. (viz. Plánované akce - Seznam zde) - www.usti.ymca.cz   správem webu je mládežnická organizace YMCA.

8. 4. pá 20.00 Lví párty aneb 1. reprezentační ples HC Slovan - Kulturní dům Chemiků (UL)25. 3. pá NERVOUS NELLIE (S) + BRAČ CHRAŇ - Božák (TP)
   ZOO
Mládě žirafy Rothschildovy
Velkou radost udělal zaměstnancům ZOO dlouho očekávaný přírůstek - mládě žirafy Rothschildovy. Již několik týdnů před příchodem malé žirafy na svět byly nervy zaměstnanců ZOO napjaté, neboť první zmínky o možném porodu naznačovaly termín konec listopadu 04. Malá žirafka si ovšem dala na čas, na svět přišla v pátek 4. března 05 v klidných večerních hodinách. Ovšem tím problémy zdaleka nekončily, protože při sledování se zjistilo, že od matky nepije, takže hrozilo velké nebezpečí vysílení organismu. Z toho důvodu přistoupili chovatelé k náhradnímu podávání krmiva, v prvním dni kozího mleziva se Sunarem, v dalších dnech speciálního mléčného přípravku Sanolac. Tato varianta však není zcela ideální, a proto byla malá žirafka pod neustálým dohledem. Po 4 dnech nastal dlouho očekávaný okamžik - mládě se poprvé napilo od mámy. Po týdnu se objevily daší problémy s kulháním, které se během několika dní srovnaly, ale dá se říci, že tento odchov si vyžádal obětavou pozornost i péči zaměstnanců příslušného úseku i veterinárního lékaře. Lze jen dodat, že malá žirafka je samička, která po narození vážila cca 45 kg a výška odpovídala její drobnější konstituci - 158 cm. Jedná se již o v pořadí 6té mládě samice Jenny, která je v ústecké ZOO od r. 1994. Všechna mláďata úspěšně odchovala a kromě samičky Julie, která dosud doplňuje celé stádečko, putovala ostatní do dalších evropských zoologických zahrad.
Roman Nešetřil, foto: Ing. Věra Vrabcová (vera.vrabcova@zoousti.cz)

   NOVÁ BYSTŘÍLNA - ČESKO HLEDÁ ÚCHYLA - KRAJTA

Muž na snímku se jmenuje Ivan a říká se mu KRAJTA, protože jeho oblíbeným hercem je slovenský konferenciér KRAJíček a dcery mu říkají TAta. A proč je kandidátem na úchylství?? Nu přeci člověk, který si koupí hned troje Zemanovy vzpomínky je přeci nutně mírně vadný! Také je o něm známo, že jednou vystoupil z autobusu a chtěl chytnout ženskou za kozy a utéci. Úchylnost však není jenom výsadou mládí. Krajtovi je téměř čtyřicet a dosáhl vzdělání, o kterém se může většině čtenářů našeho plátku jen snít a stejně jej nedocílí! Jednou chtěl sbalit holku, a tak zastavil DVOJICI (!) žen a lákal je k sobě domů. To je taky neobvyklé. A jednou se opilý vymočil do hrnce v kuchyni nejmenovaného grandhotelu. To všechno jsou puncy neobvyklosti, jež tomuto bardu vynesly místo v naší soutěži. (obr.: ) (hrvn) (wiess.neuvirt@tiscali.cz)

   'PRIMÁTOŘI...' a 'PÁTÁ KORÓNA' KNIŽNĚ
V Závěru své publikace 'Naše město, jeho primátoři a význačné osobnosti' paní Helena Borská (* 14. 6. 1928 - † 16. 5. 2004) píše: "Často jsem s trochou nadsázky říkala, že 'všechna kultura pochází z Ústí'. Uvědomte si, kolik význačných osobností zde začínalo kariéru." A my si - už bez nadsázky - dovolíme tvrdit, že právě takovou význačnou osobností byla i sama autorka. Čtenáři NÚP možná vzpomenou stejnojmenného pravidelného seriálu (06/98 - 05/03), který právě v těchto dnech vychází uceleně a u příležitosti udělení 'Ceny primátora města Ústí nad Labem za rok 2004' paní Heleně Borské in memoriam v Muzeu města Ústí n. L. 1. prosince 04 od 18 hod. Nemalým dílem ji podpořilo právě Město Ústí n. L.
* Podzim, resp. zima sebou také vyústila v Antologii Severočeských literátů nazvanou 'Pátá korona'. Jistě vzpomeneme příloh NÚP, tzv. 'Slunečních korón'. Kdo si je oblíbil, má nyní možnost zakoupil knižní vydání o obsahu 61 stran a děl např. těchto autorů: S. Antošová, V. Bartošková (také za vydávající nakl. Kapucín), M. Zlatohlávková, R. Fridrich, P. Jazyk (vl. jménem P. Linhart), L. Muška, P. Stejskal. Básníky českého severu doplňují kresby studentek ústecké UJEP. K oběma těmto publikacím by se zřejmě slušelo říci, že vyšly také díky (ne)malé zásluze Ústecké kulturní platformy '98, o. s., tedy nás (aby bylo jasno).
* A do třetice naší prosincovou literární ochutnávku uzavřeme počinem hudebního a literárního vydavatelství InŽivot, které se zasloužilo o 2 útlé (formátu nejblíže A6) básnické sbírky Karla Šiktance a Ludmily Chábové. Milé, vtipné, hravé, zadumané a dokonce i výchovné a navrch i pro děti.
* Všechny zmiňované kousky zakoupíte v Knihkupectví UJEP (Vaníčkova ul.), galerii Suterén (Palachova 7) a Informačním středisku města Ústí n. L. (Hradiště 9). Nechť se vám líbí!
Ústecká kulturní platforma '98, o. s. (info@ukp98.cz, 47-550 25 75)

   !!! URGOVNÍK !!!


Drahý a nepoučitelný, náš dodavateli programů,
nezapomeň, že UZÁVĚRKA KVĚTNOVÝCH PŘEHLEDŮ 2005 JE DO 15. DUBNA 2005!!! Programy dodané po tomto datu, sice budou brány v potaz, nicméně neručíme (i když bychom rádi) za jejich aktuální zařazení. Za pochopení děkuje a rychlou ruku přeje
redakce

   LOGO NOVÝCH ÚSTECKÝCH PŘEHLEDŮ

Zde si můžete stáhnou logo NÚP ve formátu jpg, eps, crd.
jpg (7 KB) , eps (168 KB) , cdr (146 KB)


Copyright © 2001 KK & UKP'98


SEVERNÍ POLABÍ OD LITOMĚŘIC AŽ K HŘENSKU - Okolí měst Ústí n. L., Teplic, Litoměřic, Podmokel a Děčína - Sepsal a částečně illustroval V. WACHSMANN - Ve prospěch fondu pro zbudování besedního domu vydala svým nákladem ČESKÁ BESEDA V ÚSTÍ N. L. V PRAZE - Tisk a papír Aloise Wiesnera


"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...


Guerilla Records

Archiv:

Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.
MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ
Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!
Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku
Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu