Jste
návštěvník

regionální internetový magazín
navštivte - www.predprodeje.cz


Kde natankovat v Ústí nad Labem !!!NEJLEVĚJI!!!

novinky z kultury na severu Čech

hokej v Ústí nad Labem

aktuální zpravodajství a předpověď počasí (službu poskytuje ČHMÚ UL)

Předpověď pro ČR zítra Předpověď pro ČR pozítří


   Káráme - chválíme

J AJ ZDE LEŽÍ TA SMETÍ PLODÍCÍ DŘÍVE KOLÉBKA, NYNÍ NÁRODA MÉHO RAKEV - MLÉKEM A STRDÍM JIŽ NEOPLÝVAJÍCÍ, NÝBRŽ V TEN KONZUM ZAKLETÁ TYKEV - Abychom se nezahubili v odpadcích a konzumu, slouží nám nenápadní a slušní komunální hygienici, z nichž si vážíme obzvláště jednoho, jímž je ‘Láďa’ Průša - Ačkoli jakkoli není úchyl, je jedním z mála, co nás ještě drží nad vodou - hladinou smetí, špíny, odpadků a konzumu - CHVÁLÍME A DĚKUJEME. DanKapa
LJ Ahoj, ode dneška (26 1. 05) nám díky skvělé práci Telecomu definitivně přestala fungovat e-mailová adresa: nebe@iol.cz. NOVÁ ADRESA JE: nebe@karneval.cz. Pokud budete chtít psát jen Zuzaně, tak použijte adresu: zuzik@karneval.cz. Z Litoměřic zdraví… Michal Hanzl (www.modryznebe.cz)
L …mám pro vás velmi špatnou zprávu. Ta agentura, přes kterou máme práci, jsou pěkný podvodníci. To vysvětlím někdy jindy. Mám prosbu, abych ochránil další Čechy. Agentura se jmenuje MCA (www.mcaeurorecruit.co.uk) a už si dovolila dát své informace na Úřad práce v Ústí a jinde. Jinak nám nezbývá, než se prodrat na anglické pracovní výsluní pěkně od píky. Hanka se bez problémů domluví, tak má práci hned. Se mnou je to horší. No uvidíme. Možna mě tam v Ústí máte do měsíce zpátky. Čusbusautobus petr.jira@post.cz (17. 1. 05)
L ‘Chá-chá-chá!’ - přišly mi ‘ozvěny z vykotlaného stromu, díl 2.’ (str. 43 min. čísla), z nichž jsem se dozvěděl, že nerozlišuju mezi urážkou a kritikou. Zřejmě se na mně chce, abych konečně uznal, že když někdo použil běžně užívané NADÁVKY, protože mám jinej názor než on, je to z jeho strany kritika, ale můj příměr, že nezná všechna písmena, byl urážkou. Dále vyplynulo, že pan učitel si trochu plete některá přísloví, aniž by se žinýroval je užívat - ‘čert’ nebo ‘smrt’, to je přece jedno, vždyť oni už mi budou nějak rozumět, žejo… Vrcholem jeho ostrostřelby je ta bublanina, kterou vyprskl, aby bránil novinářskou etiku. Jelikož zjevně a stabilně píše o věcech, které nepochopil, posílám jako přílohu ten leták, který jsem tak nevkusně jebal. Snad se ho podaří neztratit a otisknout. Je z něho snad zřejmé, že nejde o premiérovu rodinu. Domníval jsem se, že pan V. 1) nebydlí v pastoušce v odtržení od civilizace a 2) chodí s očima otevřenýma a že jsou mu proto tyto břečkovité tiskoviny známy. Skutečnost je možná jiná, tak to napravuji, i když teď už mám podezření, že si při pronikavosti svého ducha skutečně představoval, jak mi Gross hází do schránky PF se svou rodinkou. Inu, to byla právě ta hyperbola, která by tolik rozesmála jeho pedagogy, ASPOŇ JAK ON ŘÍKÁ… jenomže v tom případě nevím, proč ho nechali postoupit. Teď se teda směju já jim. Prostě než se vystřelí, je lepší se podívat, na co mířím. (pic) (jpichlik@centrum.cz)
J Chválím Anetu Langerovou a celou pořadatelskou partičku okolo pražského ‘KONCERTu PRO ASII’: Díval sem 9. 1. 05 Óčko a fakt dobrá práce i slušně vybraní muzikanti! Krom dalších měst se k podpoře Asie připojilo také Ústí 8. 1. 05 v Národním domě ‘100.000,- DO ASIE‘ a týden na to v Metru s ‘ASIÍ POD LABEM’. Jen ty Teplice, Děčín a možná i Litoměřice tentokrát zůstaly opodál. Že by akce s příští vlnou…? Emilio@ukp98.cz
L Vážení a milí, Turecké hospodaření DP m Ústí n. L. mne už štve - za 1) Všebořická vozovna je pro garážování trolejbusů nedostačující, mnohé tam v dešti reziví několik dní až měsíců a nic se neděje; za 2) nehospodárně dlouhé intervaly, které hraničí s časovou diskriminací občana - doporučoval bych interval 10 min. (po - pá) a ve špičce 5 min. - 10 min od 5.30 do 21.30 (so + ne + svátky) dále později 15 - 20 minut do 0.00. Nedivte se pak, že na sídlišti má skoro každý auto. Karel Cestovatel (via pohled)
JL Co jsou to ‘cuny’? Nevím přesně co jsou cuny. Rozhodně to bude něco nebezpečného. Internetový server NetImpuls zveřejnil, že: ‘Ingemar Stenmark utíkal před cunami’. Ano, byl v Thajsku a server zveřejnil zprávu v přepisu slova tsunami s ‘c’ na začátku, jíž dává přednost ČTK. Co je správně? Jak napsala sama ČTK, japanologové, jazykovědci a vůbec byrokraté se stavějí za korektní ‘c’, kdežto lidé si žádají chybné ‘ts’. Podle citované japanoložky je ‘c’ správně již od padesátých let. Tomu věřím, protože v padesátých letech platilo všechno možné. Naštěstí novináři diktatuře nepodlehli a většinou píší slovo jak uznají za vhodné. Řídí se většinou tím, že ‘cunami’ zkrátka vypadá jako blbost, kdežto ‘tsunami’ je velká vlna. Začali se chovat jako normální lidé. Kéž jim to vydrží. Láďa Studecký (vladimir.studecky@seznam.cz)
J Všechno nejlepší k 17. narozeninám Kláárce Chláádkovýý, které oslaví 17. února, hodně zlaťáků, veselí, medoviny, lásky, přátel, štěstí, good výsledků, mě :-), etc. přeje její klingon Luciškaa:))) TCHA-TCHA (lucyjewel@seznam.cz)
L Silvestrovská vřava utichla, i náš pejsek se zklidnil… Ale který trotlenkové to 5. I. 05 ve 3.30 mezi barákama u Městských sálů odpálili 8 dělobuchů? A co to bylo za magory, co nám tu samou noc ve 4.30 pod okny hekali, jak když roděj zadním koncem? (Teď myslím odvrácenou stranu rodícího i rozeného.) O skutečnej porod asi nešlo - byly to dva mužský hlasy a měly přízvuk trnovanské téměř většinové populace (takže určitě na rozdíl od nás nešli ráno do práce). Čili nazval-li jsem je buzeranty, nespletl jsem se, a to nejmíň 2x. (pic) (jpichlik@centrum.cz)
J Emilio, přeji Ti další neutuchající energii k pořádání hudebních akcí a jiných emiliovin. Zdravím také Freda a jsem rád, že ještě žije a doufám, že dobře. Milan (milan.lehman@post.cz)
J Chválím zejména 3 týpky, kteří mi na BENEFIČNIM KONCERTĚ ‘Asie pod Labem’ (web.usti-nl.cz/asie) asi tak v 1 ráno donesli 300 Korun. Chlapíci prej na to: ‘pěkná akce, tady máte ještě něco navíc na benefici’!!! Díky moc chlapi! Víc takovejch a bude tady pohoda. Martíček (marticek@houba.info)
J ...Hele, já sem fakt dýl uklízet nemohl, takže se omlouvám,ale jestli ste to tam aspoň trochu uklidili, tak gratuluju a chválim, jelikož takovej bordel se jen tak nevidí... Asie pod Labem se povedla... Johny Mistr (johny.mistr@seznam.cz)
L Nevíte, co je buzerace? Jděte si nakoupit do Hypernovy! Doporučuju něco z domácích potřeb. Příklad: mikrovlnka koupená a zaplacená 12. XII. s tím, že bude vyzvednuta do 16. XII. do 20.00. V týž skutečně vyzvednuta v 18.00 v příslušném oddělení. ‘A budou mi to věřit u pokladny…?’ - ‘Samozřejmě, vždyť máte doklad o zaplacení.’ Fáájn. Dámy byly opravdu milý. Průjezd pokladnou: ‘Počkejte, to musíme ověřit.’ (Ještě dobrý.) Po 5 minutách: ‘Ještě počkejte, ověřuje se to.’ (Furt docela dobrý.) Po 10 minutách: ‘Je to ňáký divný, ta účtenka je moc krátká…’ (Už ne tak dobrý.) Po 15 minutách: ‘Ještě počkejte…’ A běhá, odchází a vrací se, volá kamsi, kde nikdo není, pak někam, kde nic nevědí… ‘Ještě počkejte, tady to ňák nesouhlasí.’ (Už vůbec ne dobrý.) Vychází najevo, že ‘máte sice potvrzeno, že je zaplaceno, ale není tu napsáno, KDY bylo zaplaceno, takže vás nemůžu pustit.’ (Nedobrý a hlavně na hlavu.) Zaměstnanec - nešťastník telefonuje na vše strany, marně. Pořád nikdo neví nebo tam není. Říká do telefonu ‘zákazník je netrpělivej’ a já ho opravuju ‘to jste neřekl přesně, já jsem nasranej’. (Nic.) Nakonec nezbývá, než abych se zeptal: ‘Kdo je ředitelem tohohle bordelu?’ - ‘Myslíte pana vedoucího?’ - ‘Ne, myslím ředitele CELÝHO tohohle bordelu.’ (Obkružuju rukou pokud možno celej areál.) ‘Pan Macháček’, zní odpověď. - Aha. Tipoval bych sice spíš nějakého SOUDRUHA Macháčka, ale je-li to opravdu PAN, pak mi nezbývá, než mu kondolovat k takto nefalšovaně socialistické organizaci práce (které samozřejmě BUĎ ČEST!). Pointa? Po asi 25 takto strávených minutách u pokladny, během nichž k ověření nedošlo, mávl zaměstnanec rukou a se slovy ‘Já se na něj vyseru’ (myslel mě, vedoucího, předpis, nebo snad probůh Macháčka?) mi vlídně pokynul: ‘Tak jeďte.’ Tak jsem jel. A byla tam taková díra a tou jsem se z tý pohádkový prodejny propadl až sem… (pic) (jpichlik@centrum.cz)
J Mezi lidi, kteří za den stihnou tolik, o čem se jiným může zdát třeba tejden, počítám i kolegu Bárbyho. Krom HPP u Telecomu, ‘supervisórování’ Přehledů + webů, spolu-zajišťování chodu www.nEMAdEMA.cz, nemalém podílu na přípravě a průběhu (nejen) námi pořádaných akcí, občasného hostování ve Vozataji, taxikaření této a jiným kapelám, nezměrné trpělivosti s mou drahou sestři Eli, venčení Elišky, akurátní kontrole stavu vozovky U Kroupů atd., koncem r. 2004 pod hlavičkou ‘Barby Records’ vydal CD rovnou 4 kapelám (2x split)! Společně tzv. punk vlnola rebels Brajgl + Vozataj a Swinger Club (již neexistující ÚL punk legenda) + Vozataj a Kopřiva. Disky mají povětšinou společné jména Hřebík a Kosimir, stejně tak autentický zvuk živáku (příp. zkušebňáku) a stopáž typu ‘jen, co se do tebe vejde…’. Že se ptají, kolik ta švanda stojí? Přidó a dolaďó U Krópů… Emilio@ukp98.cz
LJ Reakce na otištěný tzv. žert, či snad vtip? Ale Dane Emingere, kocourku, chlapci z nEMAdEMA a i vy všichni, mí miláčci z Ústeckých přehledů!!! Kdopak mohl vědět, že to takhle všechno otisknete, tu mojí žertovnou připomínku k recenzi na DG 307, respektive tituly Guerilla Records. Vy moji malí popletové, vždyť víte, že vás mám tak nějak rád, hlavně toho Freda, i toho Dana a tak nějak všechny dohromady, a celé Ústí nad Labem, celý ten náš (bývalý) Severočeský kraj, tu naši krásnou zem, tu drahou vlast bez moře a vln tsunami, Čechy naše, kde jsme si jeden druhému bratrem (či sestrou), tak vás zkrátka jen a jen chválím a držím palce, ať se vám daří. Lábus (www.guerilla.cz)
J Zdravím redakci NÚP a posílám oblohu na únor (tentokrát věnovaný spíše jen vzácnému zákrytu a novoroční kometě, str. ???). Mile mě překvapilo, jaký aktuální obrázek ke kometě jste vybrali do lednového čísla. Polepšil jsem se a tentokrát připojuji pěkný snímek komety s Plejádami ze 7. ledna. Tomáš Janík (jazzer@centrum.cz)
J Opozdile vinšuji šéfredaktoru k gadavščíně!!! Zapijem to spolu Ty kluku ušatá fousatá. r. (Neuvirt@hapteplice.cz)
LJ - V Budvarce sem byl naposled před prosincem 04 v říjnu 03 a řeknu vám, prd se tu změnilo. Nahulíno, že byste se už od dveří mohli prosekávat mačetou, personál ‘klasika vochotnej a nadšenej’, pívo Budvaru víceméně ostudu dělající… Náčko žíznivejch krků se tu většinou najde dost, páč co taky kde v centru ULu, he? Vo-nic lepší to nejni ani v Šenkovně (Pivovarský), minimálně stran personálu určitě (i když úprava interiéru se cení). V putykózním Kulťasu zas zavíraj brzo (je-li tu řeč o větším prostorách) a zbytek? Např. U Vlka vám tam jinak příjemná slečna (ex Šenkovna) bouchá pivo pomalu v půlce toho předchozího, Řeckou mam zafixovanou reprobednový údery Michala Davida (navíc ‘too snóbiš’), Na předmostí (výhoda v ranní otvíračce) bandaskama z největších, ….. to taky 2x nemusim (většinou plno + drahota) a… to už sem zase ve ‘starym dobrym’ Etru, páč do Skorotic Na statek je to příliš daleko. Ale řeknu vám, dyby tohle stálo v centru, nebo poblíž, maj tam námrsk každej den! Navíc pohoda lidi i personál, akurátní ceny, příjemný prostředí ad. pro. PS: U Kroupů nás 19. 1. trochu namíchla druhá šichta, v Chaloupce se 22. 1. zas tvářili strašně urvaně... Emilio@ukp98.cz
J … tak už jsme tří - ten nejmladší z nás se jmenuje Nela a je to dívča k pohledání. Jen mrkni… Martina s Luborem a Nelkou (*21. 12. 2004)
L Milá redakce, posílám Vám článek (str. ???), který nechce zveřejnit deník Směr. Nemá rád polemiku. Ale blbosti klidně píše. Tak pokud to půjde, prosím o zveřejnění, protože veřejnost je převážně informována převážně jednostranně... Věra Bartošková (verabar@volny.cz)
LJ Vážení a milí, mám recept, jak neoddalovat zatrolejení trolejbusy pro Střekov, a to je úplné osamotnění se od Ústí n. L., po vzoru Střednho Porýní, kde kdysi byly ve středověku tahanice o peníze a teď jak jim to tam dobře funguje. Český národ zapomněl, že méně může znamenat více, místo toho hamouní, jak se dá a nerespektuje okolí, a to je chyba. Věřte - názvy jako Střekov při Ústí n. L. není vůbec špatný a též by nebylo od věci přejmenovat Severní Terasu na Severní Terasu nad Ústím n. L. Karel Cestovatel (via pohled)
J Dovolme si pochválit všechny, kteří měli co do činění s benefičním koncertem na pomoc Asii - Asie pod Labem (15. 1. 05, Metro, UL): 12 kapel, výtečnej zvuk z dílny Jirky Štěrby + jeho pomocníka, syna J. Štěrbu ml., co vydrželi cca 15 hodin zvuku-hluku, sponzoři akci finančně podporující: za Spolchemii a. s. p. Z. Rytíř, JUDr. Pavel Mareček - ‘nejlepší právník v širém lánu okolním’, za Losan Computers Olďák a za reklamní agenturu JAS p. J. Žaloudek! Mediální díky Ústeckému týdeníku, TV Lyra, za článek (-y) také Radkovi ‘ÚD’ Strnadovi a Jirkovi ‘Mf D’ Needrlemu ad. Jména a díky: Eli, Eliška, Barby, Fred, Ráďa, Marfushka, Marky, Noskům za syna, Degi + holky Lenka, Anča, Míša, Beta (kapela ‘Parkování také vzadu’, foto), Skejty Míra - Žáhy, TereSKA + kámoši, Radek Hásek + Jára B. + Zuzka + Míša, bicí, komba, Nároďák - p. J. Černý, Muška ‘Modré oči’, Michal + Dáša, Terka a Barbie, Štěpánka s Marcelkou, Majkl, Johny.Mistr, bílý a červený auto, Míra J., prostěradlo, pí Jana Eichlerová (foto) a spol. z Hand for Help, Vašek TP, Martina Č. a Miládka P., hodný cajti, vosa, Mrkáček, Čiko, ‘Pepa pivo’, ‘klobása Šmíd’… (pokud jsme na někoho zapomněli, ať se nečertí) Emilio@ukp98.cz + Marticek@houba.info (web.usti-nl.cz/asie)
J Milí Ymkaři, prosíme o vaše hlasování o kulturní události roku 2004. Navrhujeme výstavu Česká Bible v průběhu staletí, která se konala v kostele sv. Vojtěcha před vánocemi. Jestli nás chceš podpořit, zašli svůj e-mail s níže uvedenými body a s tvojí adresou na: redul@mfdnes.cz do redakce MF DNES. Moc nám tím pomůžeš. Díky… Pavel (capitaine@centrum.cz)
J Chválím letošní (26. 12. 2004) taneční v DK. Pod vedením manželů Kubátových to byla fakt sranda :-). TCHA-TCHA
J Přispívat na pomoc oblastem postiženým přírodní katastrofou v jihovýchodní Asii je nyní možné také prostřednictvím pevných linek. ČESKÝ TELECOM se dnes (11. 1. 05) připojil k projektu ‘Dárcovských SMS (DMS)’ a vytvořil řešení, které jeho zákazníkům umožňuje věnovat finanční prostředky pomocí DMS odeslaných z telefonních přístrojů připojených k pevné síti (podporujících službu SMS). Bližší info naleznete: www.telecom.cz/tz/11012005_2.html-id=492. S pozdravem… Vladan Crha; tiskový mluvčí (tiskovy.odbor@ct.cz)
L Původně jsem myslel úvodník, ale za to snad ČESKO HLEDÁ SUPERŠKVÁR nestojí. Chápu, že si manželská autorská dvojice chce vydělat, hlasovej pedagog tuplem. Horáčkovi věřím, že mu o to nejde (nýbrž o talenty) - ten je fakt za H2O. V tom případě je ale taky idealista a sebemrskač. Chápu, že mladí neovládají anglickou výslovnost (ani jinou výslovnost), že se neumějí hejbat, jak showbusiness ráčí, ba že mají hlasy neškolený a tudíž mečej, kuňkaj nebo řvou. Že se často neumějí na úrovni středoškoláctví inteligentně vyjadřovat, chápu už míň, ale ještě furt. Nechápu dvě věci. 1) Výběr repertoáru: budou nás zase tlouct křidélky, která tu nejsou, ti anglofilní zabíjet tímtéž songem ‘softy’. 2) A hlavně - intonace. Z asi 40ti předvedených v otvíracím večeru ji zvládla asi desetina. Jak to, že TOHLE nevědí, než tam jdou? Drzost nebo blbost, nic mezi tím. Já třeba nelezu na skály a na snowboard, protože to neumím.Taky znám lidi, kteří by nemohli na medicínu, neb při pohledu na krev omdlívají. Všiml jsem si, že ti, co mají problémy se slohem, radši telefonujou. Kdo při krájení chleba sám sebe ohrožuje ztrátou přední končetiny v lokti, nesnaží se většinou stát uměleckým řezbářem… Aspirantům na Superstar jsou tato nepsaná pravidla většinou utajena. Tak či tak, až do června opadne u občanů zájem o beztak veprdelijsoucí politické tahanice a dokonce o takové světohybné problémy, jako třeba jestli Armando odpustí Kamille, Lucia dá konečně Fernandovi, Nesměralda prohlédne či Giovanna opustí Julia, event. Stefanie zachrání dalších 30 beznadějně bez ní odepsanejch bezdomovců - to vše ve prospěch nedělních vybraných superskřeků. Nicméně hlavní přínos celé akce pro mladé diváky (i pro sebe) vidím v nepolevujícím sex-appealu Laďky Něrgešové. (pic) (jpichlik@centrum.cz)
J Pochválávám kapelky Z formy, Brajgl, Vozataj a Tryskáči za zpestření maturitního plesu Gymnázia Jateční 8. 1. 05 v ústeckym Kulťasu. Pokárávám agresivního maníka, co si do dolní hospody pozděj přišel léčit komplexy prudou a následnou bitkou. - Voe, neser! Emilio@ukp98.cz
J (7. 1. 05) Přátelé, kamarádi, vůně oceánu je silnější než městský smog a tak od nového roku se vám v rámci pr a promotion bude věnovat šéfredaktor XMAGu Štěpán Dlouhý (stepan@xmag.cz) a obchodní záležitosti s vámi pořeší Dušan Gajdoštík (dusan.gajdostik@vinyl.cz). Děkuji vám za dosavadní spolupráci, přeji hodně štěstí a doufám, že se ještě v budoucnu setkáme Hasta Luego. Aleš Tůma (ales@imediapublishing.cz), iMEDIA publishing, hype . xmag . ultram:x . street . zivel . blok . be, www.imediapublishing.cz
LJ Dobrý den, 14. 12. 04 jsem Vám zasílala článek o připravované výstavě v Galerii V průvanu společně s plakátem, který na ní upoutává. Děkuji za otištění plakátu, ale zajímalo by mě,z jakého důvodu nebyl otištěn i text, který o výstavě podrobněji informuje. Děkuji za odpověď a přeji příjemný den! Vendula Bínová (vase.kvenca@post.cz)
JL Ahoj. Pravděpodobně nám to nějak neúmyslně vypadlo, sorry. Redakce NÚP
J Zdarec, pokud to náhodou nevíte, tak: PAYO web www.payo.cz už frčí!. Rozhodně se přijděte mrknout, dejte to vědět i kámošům a známým! Díky! Fred, PRAY & KEEP QUIET (schizofred@quick.cz) + ANTITREND zine antitrend.webpark.cz + SMASHED FACE (brutal death) www.smashedface.wz.cz + RE-INTOXICATION (crust grind) www.reintoxication.com + FEYE (metal crossover) www.feye.wz.cz
LJ Nevim, jestli kárat nebo chválit, spíš je mi z toho smutno. V srpnu 04 jsem dělal v klubu Axel kapelu z Argentiny - ARGIES! Jelikož klub je normálně zavřenej, měl jsem s tím poměrně hodně starostí (bar, úklid, atd.). Koncert proběhl v pohodě, přišlo ve čtvrtek a navíc o prázdninách asi 130 lidí a vše probíhalo úplně v pohodě. Žádnej bordel, lidi popíjeli, tancovali tak, jak se to normálně na punkovejch koncertech dělává. Bohužel, asi tak v 22:50 přijela hlídka Městské policie a vyhledala si mě. Nijak sem se neskrýval a ‘chlupatý’ mi slušně řekli, že si lidi stěžujou na hluk a ať zavřeme okna a ztlumíme hlasitost muziky. To jsem před jejich zraky udělal a oni spokojeně odešli. V tu dobu hráli Argies a lidi se nadmíru dobře bavili. Jelikož kapela měla fakt velkej ohlas, hrála nakonec dál a jelikož jsem od KD Corso měl smlouvu do 1 ráno, neviděl jsem žádnej problém. Okna byla zavřená. Bohužel ve 23:30 přijeli policajti znova a proto, že prý je dál porušován noční klid. Říkám, že jsme provedli, co nám nařídili, tedy zavřeli okna. To je bohužel nezajímalo a do spisu napsali, že jsem neuposlechl rozkazu. Ok, přišla mi pokuta na symbolických 100 Kč, kterou jsem však z principu nezaplatil. Nechal jsem se předvolat a v pátek 20. 1. 05 proběhla přestupková komise. Já (pořadatel) jsem si nemohl přivést svědky, kteří by dosvědčili, že jsem skutečně udělal, co mi policisti nařídili. U komise však vystupovali 4 policisti, kteří vypověděli, že jsem je poslechl, okna zavřel! Řekli také, že nebylo asi v mých silách udržet případně okna zavřená a v podstatě vyvrátili, co napsali do spisu. Souhlasil jsem a myslel, že vše dopadne dobře. Bohužel. Komise nejdříve poslala ven policisty, ti odešli, potom jsem šel ven já a za 2 minuty si mě zavolali zpět. Výsledek zněl asi takhle: ‘Pane Nosek, dopustil jste se přestupku a musíte uhradit pokutu ve výši 300 Kč a 1.000 Kč za proběhlé řízení’! Nazdar bazaaaaarrr. Těšim se na další akce a mám pekelnou chuť dělat další a další akce a řešit víc a víc a ještě víc takovejhle věcí! Ať žije město kultury!!!! Ať žije Městská policie UL!!! Jste borci! Zdar!! MARTÍČEK (marticek@houba.info)
J Za pozvání strávit Silvestra 0405 na Moravě děkuju partě okolo Zdravího, Pupika a KačIvy. Ústí - Pha - Hranice - Valmez - Rožnov pod Radhoštěm a konečná vesnica Hútisko Solánec, resp. dřevenka v kopcích s parádním výhledem na rachejtlící město. Bylo mi s váma dobře a někdy příště se těšim zas, do ci/ypa! Emilio@ukp98.cz
L Hnus, peklo a především ostuda!!! Jak jinak se vyjádřit k nové hymně hokejového klubu HC Slovan Ústí n. L. Opravdu se divím, jak generální manager klubu, který se honosí v blízké době extraligovými ambicemi, něco takového připustí. Samo spojení s radiem North Music při tvoření hymny je podle mne zoufalost a výsledek takové spolupráce je přímo tristní. Teď aby si člověk na zimáku v určitých momentech zacpával uši. dohy z KHR (zorromstitel@seznam.cz)
L Zdravím redakci ÚP, rád bych reagoval na lednové číslo, kde jste ‘vlastní’ iniciativou zveřejnili u naší nabídky moje foto s velmi ‘vyvedeným’ popiskem. Neznám důvody, každopádně to nebyl z vaší strany dobrý tah. Filmová star ani politik nejsem a k pozitivní propagaci Sociální agentury to má daleko. Beru to z vaší strany jako silvestrovský žertík, který se věřím nebude opakovat. Jinak se mějte pohodově. Jaromír Licek (licek@socialniagentura.cz
J Věříme, že za svůj obličej, který jistě není ‘velkou neznámou’ se nestydíte a pakliže je možno jej nakliknout na www.socialniagentura.cz, nevidíme důvod, proč by jej čtenáři nemohli nalistovat v Přehledech. Jinak vaši výtku bereme na vědomí a mediální hvězdu zkusíme udělat z vašich kolegů... Redakce
J Ahoj Emilio, díky za fotky Terne Čhave Robertovi i tobě, jsou moc podařené, pokud bysme mohli dostat i další, bylo by to nejlepší na CD na adresu: Dušan Svíba, Telecí 43, 569 94 Telecí. Můžem si něco dát i na náš web? Díky. Dušan (d.sviba@tiscali.cz)
J Ahoj lidičky, pořád se volí, kdo je nej..., ale vždy nelze hodnotit mezi sebou různé lidi v různé době, ale přesto ČT přišla dle mého názoru s nápadem, který nemohl vymyslet zdravý rozum - vyhlásit anketu největší Čech - www.nejvetsicech.cz. Možná, že se jedná o člověka, který má největší výšku, pak by to bylo v pořádku, ale oni hledají nejzasloužilejší osobu. Pojďme jim tedy zvolit Járu Cimrmana, protože to je anketa vytvořená právě pro něj. Vzpomeňme na Rudiho Kovandu, který málem vyhrál Zlatého slavíka. Teď by se to mohlo podařit!!! lubos.maule@gpscentrum.cz
J Vážený uživateli, základní kapacita Vaší e-mailové schránky byla úspěšně navýšena na 250 MB. Více informací o práci s Vaší e-mailovou schránkou na Seznamu najdete na stránkách help.seznam.cz. Váš Seznam Team (helpdesk@seznam.cz)
J Díky, to potěší! Uživatel Seznam.cz
J Vážená redakce, posíláme Vám informace o novince našeho nakladatelství - Martin Mika: Sebevznícení. Román o zdánlivě nesourodých životních osudech současníků nastiňující možnost změny, která je nevyslovena a zašifrována v naší přítomnosti... Příběh ze současnosti se odehrává v Máchově kraji a v České Lípě. Hlavní postavy procházejí hledáním vlastní identity a řeší otázky, s nimiž se v dnešní době potýkají mnozí z nás. Autor a redaktorka Alena Šemberová jsou absolventy ústecké Univerzity J. E. Purkyně, kde také studuje čtvrtým rokem grafik knihy Pavel Jukl. Všichni tři žijí v Děčíně. Více informací naleznete na naší webové stránce baltis.net. S pozdravem Baltis (baltis@baltis.net, www.baltis.net), Děčín P.S.: Pokud budete mít zájem napsat na knihu recenzi, rádi Vám zdarma zašleme výtisk.
J Díky za knihu, kterou jsme předali kolegovi J. Balvínovi, jehož názor si můžete přečíst v NÚP 02/05 (na webu ve složce bylo). Redakce
J ...právě pročítám Přehledy a v Bylo, je a bude na mě vesele mrká vzkaz, tentokrát se všechno vešlo. V případě že by k tomu došlo i v následujícím čísle, nebude-li mít nikdo nic proti tomu, hoď tam ten článek o Rakouskym raftingu. Danke Herr oberst (drahovzal@spolchemie.cz) - (jo už DLOUHO nebylo aktualizovaný Norsko ani Nepálská anabáze). V případě že už v tom nebudete pokračovat pošli mi please kontakt na Dana, jestli by mi to neposlal celý - popř. za úplatu - tobě nedám nic :-)
L Kárám neohleduplnýho řidiče t-busu č. 56, že si 22. 1. 05 kol kol 19. h mezi Hraničářem a Poliklinikou nebyl schopnej udělat ve voze pořádek. A to ani na apel spolucestujícího chlapíka, kterej ‘měl problém’ s jiným nepřizpůsobivým cestujícím - a to z blíže nezjištěných důvodů. Lehká bitka před dětma a ženama a následné vytlačení agresora z vozu. Takže, kámo, esli takhle posraný až za ušima sou i ostatní kolegové z DPM UL, měli bysme snad radši chodit pěšky...? Emilio@ukp98.cz
L Vážení a milí, chci pokárat nezodpovědné maminky, které v zimním období v údobí respiračních chorob, tahají své malé ratolesti po hypermarketech a různých dopravních prostředcích, kde číhají bacily, viry a jiné obdobná havěť, pak se divme, že jsou epidemie a zdravotnictví se tak, tak drží na nohou. Chci též pokárat nezodpovědné cestující, které když prskají a kašlou, že nepoužívají kapesníka a že to roznáší na další lidi. Váš Karel Cestovatel (via pohled)
L Přátelé, kamarádi. Velice zarmoucena jsem nucena Vám oznámiti, že jsme se v minulých dnech, po téměř dvouletém vztahu, rozešli s Erikem. Naše neshody začaly už ani nevím kdy a během vánoc se zcela vyostřily. V pátek mi chvíli ukazoval jen symboly a znaky, pak se vypnul ouplně. Nu což, tímto se jen vyhnul bazaru. Tudíž, pokud mne shánite, už to nebude k Erikovi - najdu si jiného. Každopáďo číslo 777-586 095 je Vám stále k disposici - jen dočasně funguje jako tzv. záznamník starých citů. Volat a psát možno, jen nezaručuji, kdy zprávy nasají. Kdy svou kartu vsunu do kouzelného přístroje a budu - řečeno novodobým slangem - mobilní. K poslechu Vám jsem k disposici ve Vysočanech - číslo pevné: 284 810 424. Mějte se kráásně, parádně, úžasně, úchvatně, fantasticky, bombasticky, V platnosti zůstává: mám Vás rád. Makina (makina_ja@centrum.cz; pro ty, kteří tápou, či nevědí: Erik byl můj teleufon, 4. 1. 05 13:02)
L Ahoj. Dovolím si kárat pana Píchlíka! Nechápu, když Vás tak serou akce typu SuperStar, Slavík, Anety L., Martiny B., soutěže na TV zN@va a další, proč je sledujete a pak si stěžujete do NUP? Tak se na to nekoukej a budeš mít o mnoho méně starostí a taky se ušetří dost recyklovanýho papíru. Čaues MARTÍČEK (marticek@houba.info)
J Uhodnete, šéfredaktor kterého měsíčníku oslavil 15. ledna 05 kolikáté narozeniny? Vinšujem všechno f cajku a hlavně moc neprožívat tu uzávěrku… Za ÚKP ‘98 Emilio@ukp98.cz
L Vážená redakce Ústeckých přehledů! Kárám Pavla Tomáška, bývalého kamaráda, za to, že se stále vydává za studenta UJEPU, ačkoli to nemá za potřebí. Své okolí klame ošuntělým vzhledem, liberálními názory a tklivými tóny své věčně rozladěné kytary. Často si půjčuje drobné obnosy, které ze zásady nikdy nevrací. Trestné to není, ale uvažte, že nedávným sňatkem vyženil statek s rozsáhlými pozemky a konexe v nejedné pražské pivnici (tchán je majitelem celé sítě náleven). Přesto se Pavel neštítí předstírat, že má na den pouze jeden rohlík. Minulého měsíce mne vylákal na hru v šach a v době, kdy jsem si odskočil na toaletu, nesmyslně přestavěl figurky, vypil mé pivo a zmizel do noci. To nemohu déle snášet. Pavle, naprav se, prosím! Nic si nenalhávej! Nic nám nepředstírej! Polepši se! Bývalý kamarád Pavel Landa III. r., UJEP
JL Radostné Vánoce a šťastný nový rok Vám přeje Karel - cestovatel, a doporučuji radním Ústí n. L a ústeckého kraje, aby penále za D8 přes české středohoří a Krušné hory dali plně k úhradě panu Miroslavu Patrikovi, protože on je vinen celým tím zpožděním. Hlavně, že byl u otevření nového úseku A17 v Drážďanech, to bylo 22. 12. 04. Zmetek jeden pojebanej s prominutím. Karel Cestovatel a jeho maminka L. (via pohled)
L Kárám Severočeskou vědeckou knihovnu za služby, jež poskytuje čtenářům v podobě šatny a úložných skříněk. Ve čtvrtek 6. 1. jsem si chtěl dát bundu a batoh do šatny. Cca po minutě, kdy paní šatnářka odtrhla oči od deníku Blesk, mi oznámila, že je ještě jedna skříňka volná, tak ať si dám věci tam. Na mou odpověď, že si nechci bundu zmuchlat, pohotově zareagovala a ujistila mne, že je z nemuchlavého materiálu. Když viděla, že na svém požadavku trvám, zvedla se a s ‘příjemně’ kyselým obličejem mne odbavila (s pánem, se kterým se v šatně střídá, mám zkušenost totožnou). V pátek 7. 1. kolem 11.00 v šatně nikdo nebyl, ale pro změnu zas nebyla žádná volná skříňka a já jsem musel zhruba 10 minut čekat (přede mnou v pořadí byli ještě další 3 lidé) než se nějaká uvolnila. Takové uvítání v knihovně mne dokáže vždy velmi příjemně naladit do nadcházejícího pobytu či studia! A ještě dotaz. Ti lidé jsou v šatně za svou ‘práci’ placení??? dohy z KHR (zorromstitel@seznam.cz)
J Pan Petr Vošický žije na Islandu od r. 1983, vyučuje islandštinu a hovoří 19ti jazyky. O Islandu také hovořil 11. 1. 05 v ústecké knihovně. Zajímavé bylo také srovnání s Čechami, což jistě nejen já vítám; rady typu, jaxe na cestu tam vybavit (počasí se nevyzpytatelně mění každou chvíli), co očekávat apod. A protože byl nastydlý, nehovořil nijak dlouho a dal prostor dokumentu, k němuž obstaral překlad z anglického jazyka + přidal vlastní postřehy. Závěrem zodpověděl několik dotazů posluchačů do takřka poslední židle obsazeného sálu Britského centra. Emilio@ukp98.cz
J Na přelomu roku konečně pozitivní zpráva: bude zase existovat slušnej hudební časopis, ve kterým se nepíše o píčovinách, kde údajný odborníci nedávají o 2-3 hvězdičky víc ‘Pečopákům’ než Patti Smithový, kde se umí česky (takže se nekurvěj větný vazby, čárky v souvětích ani skloňování zájmen), prostě suma sumárum: dne 8. března 2005, tedy na počest někdejšího Dne žen (a narozenin Vládi Mišíka!) vyjde po více než dvou letech regulérní číslo časopisu ROCK & POP, opět pod šéfredaktorským vedením Vojty Lindaura a za účasti většiny podstatné části ‘staré’, tedy ‘lindaurovské’ redakce!! ‘Lepší se to ve věcech duchovních’, říkal pan magistr Weiss. A já k tomu dodávám: ‘Kurva, že JO!’ (pic) (jpichlik@centrum.cz)
J SLOVNÍK VIETNAMŠTINY
...pomoc pro ty, co chodi jist do asijskych restauraci...
Biden - Dobry den
Pani ma vysrano? - Vybrala jste si, slecno?
Co komu ? - Jakou si prejete prilohu?
Sesupem - S kecupem?
Ho si ci - S horcici?
Kpisi maseso? - K piti mate co?
Cus - Dzus?
Srajt - Sprite
Douchut - Dobrou chutt
Dvasat sest - Nutno usoudit podle cifry na pokladne, bud 26 nebo 96
Nasanou - Na shledanou
...a nakupovat na trziste...
neumisesky - univerzalni odpoved
cica pade - univerzalni cena
cim vic prousek tim vic adidas
kvalita chodinky, zlato, cibro, ci mesice dou
tet kabelu? - chcete zbozi zabalit?
tojemalo - Za tuto cenu vam to neprodam...
pozkej, pozkej, takdobze - Pockejte pane, urcite se nejak domluvime...
ditisou - velikost akorat
cislodobly, vyvelkej - potrebujete vetsi velikost
(via e-mail z: lucka_pal@email.cz)
Zbrusu nová fošna (křest 23. 11.) ústeckých punk rockerů je...?

Copyright © 2001 KK & UKP'98


SEVERNÍ POLABÍ OD LITOMĚŘIC AŽ K HŘENSKU - Okolí měst Ústí n. L., Teplic, Litoměřic, Podmokel a Děčína - Sepsal a částečně illustroval V. WACHSMANN - Ve prospěch fondu pro zbudování besedního domu vydala svým nákladem ČESKÁ BESEDA V ÚSTÍ N. L. V PRAZE - Tisk a papír Aloise Wiesnera


"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...


Guerilla Records

Archiv:

Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.
MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ
Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!
Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku
Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu