úvodník 
  program - obsah 
  bylo, je či bude...I. 
  bylo, je či bude...II. 
  bylo, je či bude...III.  
  primátoři
  pozvánka do kina
  hvězdné okénko 
  káráme & chválíme 
  severoč. věd. knihovna
  
ústecké hospody  
  teplické hospody 
  demo recenze
  kontakty 
  odkazy 
  podporují nás 
  návštěvní kniha

 
   

Jste

návštěvník

Kde natankovat
v Ústí n. L.?

novinky z kultury na severu Čech

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

Ústí nad Labem - aktuální zpravodajství

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.
PŘEHLEDY

Série akcí představujících nevládní neziskové organizace.
3. Papučpárty - 25. 2. v 19.00 - tělocvična kolejí K1, K2 - UL - Klíše - BRUTUS - bigbítová kapela z RakovníkaAXEL - Rock Club (UL) - THE HYSTERICS, DESTROYSELF, CRAZY FUCKERS, BRAJGL, YELLOW LEAF - pátek 28. 2. v 19.00Děda Mládek Illegal Band + Glory Days - 11. března v 19.00 - Sportovní hala TJ Chemička - Klíše (UL)Já na tom dělám - 31. 3. v 19.30 - velký sál Domu kultury Chemiků (UL)


   NOVÁ BYSTŘÍLNA
   Milí soutěžící, reakcí na fotografii z minulého čísla není mnoho, ale je to samá perla. Jako první nám do redakce dorazila odpověď pana Ivana Berky z Liberce, jenž se k fotografii dvou venkovských babek vezených v kleci za traktůrkem postavil slovy: 'Ještě deset minut na to zlatý kapradí.' Vzhledem k tomu, že naši věrní čtenáři vědí, že pan Berka takto odpovídá na všechny Bystřílny, ať již nové či staré, nemůžeme tuto odpověď zařadit do slosování, takže pan reportér nevyhrává zdánlivě zhola nic. Druhou a tedy i poslední 'vtipnost' nám zaslal pan Patrik Linhart z Duchcova a vyjádřil se dokonce veršem: 'My jsme všichni anarchisti a proletáři, halelujah, strč mi ho tam faráři!!!' Na první pohled oplzlý veršík však jakoby náhodou velmi výstižně vyjadřuje rurální podstatu onoho snímku, z nějž atmosféra našich vesnic a někdejší kolektivizace zemědělství přímo čiší. Patriku, přijeďte si do redakce pro výhru!
K novému obrázku bych chtěl říci, že nehodlám předem vyvolávat polemiku, zdali si může někdo tropit žerty z mrtvých, byť by to byli sebevětší hajzlové. Proto k obrázku bývalého diktátora JUDr. Gustáva Husáka bych poprosil čtenáře, aby se nepokoušeli vymýšlet nějaké srandičky, ale aby zkusili přijít - v souvislosti s jeho psí tlamou - i na něco vážného. Nejvážnější a nejdůstojnější odpověď bude po právu finančně ohodnocena. Úkol to není jednoduchý, ale právě řešení složitých věcí je hodno občanů našeho hrdého severského kraje!!!
         Váš hRvN


   ZOO
   Během pořadu pro děti 'ZA VYSVĚDČENÍ DO ZOO' proběhnou (pro některé čtenáře již proběhly) křtiny tří samečků velice vzácné šelmy z ostrova Madagaskar jménem fosa. Tato mláďata se narodila již v červnu loňského roku, ovšem vzhledem k tomu, že bylo nutno samici zajistit před porodem absolutní klid, byla přestěhována z pavilonu exotária (kde ji i samce obvykle mohou návštěvníci pozorovat) na tzv. zimoviště. Zde trávila samice se svými potomky první měsíce jejich života a na exotárium se všichni vrátili až začátkem prosince. Malé fosy jsou velice čilá a hravá zvířata, která s radostí reagují na jakýkoli podnět z druhé strany velké skleněné tabule, která je od návštěvníků odděluje. Jako každá správná mláďata využívají ke hrám také sourozence, takže je velice hezké je při vzájemném dovádění sledovat. Jsou nadmíru obratní, dokonce šplhají po stromech a při svých honičkách využívají i velmi tenké větvičky stromů doplňující jejich expozici. Kmotrem vzácných zvířat (v Evropě je chová pouze 12 zoologických zahrad) je sympaťák, známý herec a 'sporťák' z pořadu TELE TELE Josef Carda, který může na otázku: 'Tak co, sporťáku, už máš chlapa?' odpovídat: 'Jo, a hned tři.'
                 Ing. V. Vrabcová

K

"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...

Guerilla Records

Archiv:Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.

MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ

Kalendář obsahující vlastnoručně vytvořené fotky z expedice do Himalájí a samozřejmě je velmi pěkný, alébrž jsme si ho vydali pro radost vlastním nákladem. Takže nejinak než doporučujeme. Problémy se zasláním eventuelně vyřešíme individiduelně.

Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!

Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku

Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE KONCERT SKUPINY J.A.R. PŘESUNUT NA BŘEZEN 2003


Copyright © 2001 KK & UKP'98