NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY

Jseš návštěvník     

Pravidelné rubriky
BLE BLE
Nepravidelné rubriky
a a

úvodník
program - obsah
linka veřejné důvěry
pozvánka do kina
bylo, je či bude...
primátoři
hvězdné okénko
náš tip na výlet
zoo
káráme & chválíme
ústecké hospody
státní vědecká knihovna
činoherní studio
demo recenze

profily ústeckých kapel
naše soutěž
vaříme s jirkou
kontakty
odkazy

 

 

 

TV KOUTEK - TV KOUTEK
RÁDIO DRBY PRDY DUDY
NOVÁ BYSTŘÍLNA
FREEDOM chystá oslavu
OSOBITÉ NEOSOBNÍ OSOBNOSTI
Úplné zatmění měsíce
ZÁKONÍK PRÁCE
Nevyjasněná úmrtí
Zajíček opět ve své jamce
ANDĚL EXIT
Nabídka pro neziskové org.
Rozhovor s ing. a s Pražákem

 

ÚNORÁRNA

   Z došlých dopisů nám tentokráte došel pouze jeden, ale jak sami zcela jistě uvidíte, tak stojí zato.

    Vážení v redakci,
    Vaše Přehledy si kupuji již od prvního čísla z března 98. Číslo od čísla si myslím, že mají jak se říká vzestupnou úroveň a to i přesto, že některá čísla jsou obsahově slabší. Za to Vy ale přeci nemůžete. Každý měsíc není jak se říká posvícení. Mám je svázaný do vazby a tak si je beru sebou na noční, protože pracuju na velíně v trmický teplárně. Máme tam mezi sebou jednoho takovýho šichtaře, kterej tvrdí, že některý z Vás si o sobě myslí bůhvíco a že jste moc chytrý apod. Tak jsme mu řekli, ať si čte to svoje Právo a nebo něco jinýho a ať Vás nechá na pokoji. Tyhlety lidi jsou nejhorší. Porád jenom remcaj a sami nic nevymyslej. Uměj akorát chlastat to svý pivo, nacpat si bachor a svalit se na faulenc s novinama na břiše, ve kterym maj 20 knedlíků. Tak to sem jenom chtěla, abyste o tom věděli, že stojíme za Váma a že Vás nedáme, protože ste správný. Kdybyste chtěli, tak Vám můžu napsat něco vo naší teplárně, jak to tady chodí. Moc Vás pozdravuju.
    P. S. Náš směnovej mistr Vás taky čte. Marie Záhoříková, Trmice

KULTURNÍ TIP MĚSÍCE - BIOGRAF U LIBUŠKY
    20. út 18.00 BOHEMIA DOCTA aneb LABYRINT SVĚTA A LUSTHAUZ SRDCE (BOŽSKÁ KOMEDIE) (CZ 00, 254 min.) - Neúnavný filmař Karel Vachek ve svém dalším rozsáhlém opusu (dokumentární eseji) s výše uvedeným názvem pokračuje ve zkoumání 'české reality' 90. let. Navazuje na styl a poetiku svých předešlých snímků 'Nový Hypericon' a 'Co dělat?' Uplatňuje zde osobitý smysl pro humor a ironii, své postavy z různých oborů lidské činnosti uvádí do nevšedních prostředí, natáčí též při konkrétních akcích atd. Vstupuje do dějů, stává se nejen manipulátorem více než padesáti zpovídaných osob, ale i protagonistou originálního 'románového' eseje o svobodě, politice, společnosti, přírodě, globalizaci, vědě i umění. V hudební dramaturgii využívá předělů údery tympánů, motivy české hymny i písniček Plastic People, Jima Čerta, Pepy Nose.
VÝROKY SLAVNÝCH & BEZVÝZNAMNÝCH
'Jaro, léto, podzim, zima - čí je to vina?' (Mejla Hlavsa)
'Rozmyslel(a) jste si to opravdu dobře?' (Dr. Kevorkian)
'Na mém zdraví nezáleží ani tolik, jako aby se do těch mejch kluků dřevěnejch nedala dřevomorka.' (H. Štáchová, Divadlo S+H)
'Lidi, nechoďte proboha na Václavský náměstí. Nemá to cenu…' (Jiří Kodet, herec)
NAZDÁREK LIDIČKY
,zdravim Vás jménem kapely MHD, kapely, která existuje již dlouho, ale zatim se nijak zvlášť neprojevovala, bylo to způsobeno řadou problémů a hlavně nedostatkem času jednotlivých členů. Ale co Vám mam povídat, každá kapela má určitě spoustu problémů. No a nyní je vše tak trochu víc v pohodě, než bylo kdy předtím a začínáme naši činnost trochu víc oživovat. A k tomu patří samozřejmě i živá vystoupení. Bohužel nikdo z nás, a nepodařilo se nám ani nikoho vhodného najit, nemá tolik času aby jezdil po republice a zařizoval koncerty v klubech. No a ze svých zkušeností vím, že po telefonu to prostě je jen ztráta času a když se něco podaří dohodnout, tak to stejně stojí za prd. Jo zapomněl jsem říct, že jsme z Prahy. No a Vy jste mimopražští. A to je právě ta věc, ke které směřuji. Myslím, že návštěvnost koncertu se dá zvýšit vyšším počtem vystupujících kapel. No a pro kapelu je dobrý, když se prezentuje i mimo své okolí. Navrhujeme následující: My jsme schopni zorganizovat koncerty v Praze, s veškerou inzertní podporou a se vším co k tomu patří, no a Vy určitě zase ve Vašem okolí. Vy si zahrajete na našich akcích a my zase na Vašich. Je to 1:1, nejsme schopni Vám platit za vystoupení, o případné výnosy se pak můžeme dle dohody rozdělit. Tak jo, napište mi Váš názor, prostě jak to vidíte Vy. Jo a tady je adresa našich stránek: www.volny.cz/streki/. Mějte se fajn, a zatimza kapelu MHD Radek Otřísal (Kontakty: Radek 02/688 07 85, Luděk: 0602-305 257, e-mail: mhd.group@atlas.cz)
 Copyright © 2001
KK & UKP'98