úvodník 
  program - obsah 
  bylo, je či bude...I. 
  bylo, je či bude...II. 
  bylo, je či bude...III.  
  primátoři
  pozvánka do kina
  hvězdné okénko 
  káráme & chválíme 
  severoč. věd. knihovna
  
ústecké hospody  
  teplické hospody 
  demo recenze
  kontakty 
  odkazy 
  podporují nás 
  návštěvní kniha

 
   

Jste

návštěvník

Kde natankovat
v Ústí n. L.?

novinky z kultury na severu Čech

HOKEJ V ÚSTÍ N. L.

Ústí nad Labem - aktuální zpravodajství

KULTURNÍ OBZOR - informační servis o kultuře na Litoměřicku

Počasí v Ústí n. L.
PŘEHLEDYNAHNILIČKO - inscenace Jana Krause v podání herců Divadla Na zábradlí - neděle 26. 1.  v 17.00 - Městské divadlo Ústí n. L. READY KIRKEN - úterý 28. 1.  ve 20.00 - Multifunkční prostor DOMA  (UL)BABIČKA - Divadlo Husa na provázku Brno - úterý 11. 2. v 19.00 - Krušnohorské divadlo TepliceJAKO JEDNA RODINA (Zedníček, Skopal, Vladyka, Paulová) - neděle 23. 2. v 17.00 - Městské divadlo Ústí n. L. Zbrusu nová fošna (křest 23. 11.) ústeckých punk rockerů je...?


   NOVÁ BYSTŘÍLNA
   Milí a drazí čtenáři. Opět se setkáváme v novém roce - otevíraje tak již třetí ročník naší obrázkové soutěže. Toto malé výročí by asi zasluhovalo menší oslavu a tady je: Protože uzávěrka tohoto čísla byla záludným šéfredaktorem Milanem F. Pištěkem ustavena v natolik šibeničním čase, že většina latentních soutěžících si nestačila prosincové přehledy ještě ani zakoupit, nemohl jsem než pojmout přesvědčení, že onen šéfredaktor chce naši soutěž vytunelovat. (Šéfredaktor se vůbec chová podivně, není to zlý člověk, ale digitální foťák z peněz nás, daňových poplatníků mi slibuje na mé reportáže již přes dva roky a furt to tahám z kamery.) Proto jsem vymyslel bonus: Kdo první zavolá na číslo pana syst. ing. Martina Pražáka (417 836 744), zastihne jej doma a nahlásí své jméno, může si hned druhý den zajít do redakce pro dosud nikým nevyzdviženou finanční odměnu (a pak se nám snaží někteří vsugerovat, že jsme národ nuzáků).
   K dnešnímu fotu, které nám do redakce přeposlal syst. Ing. Martin Pražák, kulturní referent z Oldřichova u Duchcova, se vtipné odpovědi asi vymýšlejí samy, takže těším na plný koš odpovědí, jež dostanu do dvacátého ledna (?!?! - pozn. red.), kdy byla rafinovaným Fredem stanovena uzávěrka čísla únorového.
         Váš hRvN


   ZOO
   Před časem jsme informovali o přesunu některých zvířat z pražské zoologické zahrady postižené povodněmi. Ústecká ZOO kromě jiných poskytla nový domov páru levhartů mandžuských, kteří se postarali o velice vzácný přírůstek. V druhé polovině listopadu desetiletá samice Kuli porodila jednoho potomka, s největší pravděpodobností je to levhartí holčička. Sedmnáctiletý otec Daniel ji ještě neměl šanci spatřit, protože byl před porodem z bezpečnostních důvodů oddělen. Aby měla Kuli co největší klid, obývá se svou dcerkou tzv. porodní box, kde je zcela mimo pohledy návštěvníků. Zatím se vše daří, tak nezbývá než doufat, že to vydrží a že se snad již v lednu pochlubí svým potomkem veřejnosti. Levhart mandžuský je nejseverněji žijící forma levharta a je velice vzácný. Jeho srst, zejména zimní, je dlouhá až 50 mm a stejně jako u ostatních druhů je příčinou jejich lovu a nízkých početních stavů.
                 Ing. V. Vrabcová

K

"PunkerOi!" - on-line časopis se zaměřením na Punk, Oi!, Ska, HC a Psychobilly scénu...

Guerilla Records

Archiv:


Benefiční festival pro postižené záplavami, výtěžek předán Českému červenému kříži v Ústí n. L.

MAŠURKOVSKÉ PODZEMNÉ - UNDERGROUNDOVÝ MAGAZÍN NEJEN O KONOPÍ - ČASOPIS PRO DĚTI NAD TŘICET - UMĚLECKÝ NEKULTURNÍ OBČASNÍK - ČASOPIS O PODHOUBÍ PODZEMÍ

Kalendář obsahující vlastnoručně vytvořené fotky z expedice do Himalájí a samozřejmě je velmi pěkný, alébrž jsme si ho vydali pro radost vlastním nákladem. Takže nejinak než doporučujeme. Problémy se zasláním eventuelně vyřešíme individiduelně.

Festivaly a ostatní akce - zahraniční festivaly - koncerty domácích kapel - zahraniční hvězdy u nás - české luhy a háje - kompletně zaktualizován přehled ZAHRANIČNÍCH FESTIVALŮ!

Festival Mezi proudy pomůže Činoheráku

Virtuální špetka regionálně-lokálního zeměpisu

Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ JE KONCERT SKUPINY J.A.R. PŘESUNUT NA BŘEZEN 2003


Copyright © 2001 KK & UKP'98