sudety1
MEMORIÁL IVANA DEJMALA Memoriál Ivana Dejmala Ivan Dejmal hodnotí revoluci Ivan Dejmal o StB a antikomunismu

Ivan Dejmal Ing. Ivan Dejmal (*17. 10. 1946 Trmice - †6. 2. 2008 Praha) byl český politik, ekologický odborník a ministr životního prostředí v letech 1991 - 1992. Narodil se v ústecké nemocnici a trvalé bydliště měl na adrese Horská 218/4 v Trmicích, které tehdy byly čtvrtí Ústí. Ivan Dejmal – muž nápadný svou skromností Stopa Ivana Dejmala a my Akce ‘Přednáška’ - sledování Ivana Dejmala Ivan Dejmal za mřížemi

V 70. a 80. letech 20. století se aktivně účastnil politické práce v opozici a v ekologickém hnutí. V roce 1976 se účastnil vzniku Charty 77 a následně vedl její ekologickou komisi. Od roku 1987 vydával a redigoval samizdatový časopis Ekologický bulletin. V roce 1988 se podílel na založení Hnutí za občanskou svobodu Hnutí za občanskou svoboduLETÁKY A DOKUMENTY HNUTÍ ZA OBČANSKOU SVOBODU a nezávislé iniciativy Ekologická společnost, která na podzim roku 1989 podnítila vznik asociace ekologických organizací Zelený kruh. V prosinci 1989 se účastnil ustavení Konfederace politických vězňů (kpv-cr.cz). Od listopadu 1989 do voleb v roce 1990 vedl ekologickou sekci programové komise Občanského fóra. Spoluzakládal Společnost pro trvale udržitelný život (stuz.cz).

Po roce 1989 byl rehabilitován a dokončil studia VŠZ v Praze. V Pithartově vládě zastával post ministra životního prostředí a od roku 1995 působil jako nezávislý projektant v oboru územního plánování a krajinářské tvorby.

Memoriálem Ivana Dejmala hodlá Ústecká kulturní platforma 98 v rámci své dlouhodobé společensko-kulturní činnosti pokračovat v četných počinech v oblasti historie a geografie Ústecka. Volně navazuje na aktivity z podzimu 2014, kdy spolek inicioval diskusi o možném způsobu uctění památky významného ústeckého rodáka, jenž se výrazně zasazoval, aby severní Čechy byly lepším místem pro život. Je tedy bezesporu důležitou osobností Severního Polabí.

sesterské stránky: kammweg.cz, severnipolabi.cz, festivalsudety.cz, ukp98.cz/sudety

_________________________________________________________________________________________

AKTUÁLNĚ
(v přípravě)

Memoriál Ivana Dejmala27. 1. st 16:00 - 26. 2. pá MEMORIÁL IVANA DEJMALA Memoriál Ivana DejmalaPechaKucha
výstava upozorňujících na život a dílo Ivana Dejmala (stuz.cz)… - zatím pouze 4 pracovně-orientační panely: …o chvilkách svobody v nesvobodné době! MEMORIÁL IVANA DEJMALA IVAN DEJMAL #1 IVAN DEJMAL #2 IVAN DEJMAL #3 - Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7, 400 01 Ústí n. L. - info: hranicar-usti.cz Hraničář Ústí a usti-nl.cz

Nápady a podněty:

nadlabem - usti.blog.cz (home)Dejmal a Jedovina - nástřel z nudy:
A. Vyhlášení soutěže - ve spolupráci se sponzory a uveřejnění inzerce v tisku vč. zadaní termínů.
B. Podpůrné akce k uskutečnění realizace, vč. veřejné prezentace panelů na veselicích - Barevka (barevnaplaneta.cz) Barevná planeta atd. - nebo veřejných prostorách (nádraží, banky, výlohy obchodů či průchody…
C. Vystavit zadání na UJEP (ujep.cz) Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, také obeslat střední školy a základní školu v Trmicích (zstrmice.cz) ZŠ Trmice

Přidávám návrh harmonogramu s odkazy k místu s rozpadlou kaplí, kde by teda dle mého velkohubého plánu mohl výsledek snažení spočinout:
1. turnus - obnovit cestu ke kapli Narození sv. Jana Křtitele (znicenekostely.cz) vč. osazení výstavního panelu k Dejmalovi i historii místa + naše akce - veselice s vyhlášením, zadáním, výsledkem atp.
2. turnus - výstavba Dejmalova pomníčku na vrcholu nebo i rozhledové verandy či rozhledny s výhledem na Jezero Milada (jezeromilada.cz) Jezero Milada a panoramata Ústí, Trmic atd. + naše akce - veselice s vyhlášením, zadáním, výsledkem atp.
3. turnus - oprava kaple Narození sv. Jana Křtitele + naše akce - veselice s vyhlášením, zadáním, výsledkem atp.

Odkazy: zanikleobce.cz, znicenekostely.cz, mapy.cz, ceskestredohori.cz, zanikleobce.fzp.ujep.cz, virtualtravel.cz, Habří (Haberzie, Haberzi, Haberschie) HABŘÍ (Haberzie, Haberzi, Haberschie), Lochočice (Lochtschitz) Lochočice (Lochtschitz), V. Wachsmann - Severní Polabí - Od Litoměřic až k Hřensku. Okolí měst Ústí n. L., Teplic, Litoměřic, Podmokel a Děčína - Česká Beseda v Ústí n. L. 1888 - III. Údolí Běly.
Pekky (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka
_________________________________________________________________________________________

VÝVOJ

Milan Pištěk - Czech musician and activist22. 11. 2014 11:00 Povinně
pozorně vyslechnout (hlavně jeho dopis Havlovi): www.ukp98.cz/pekky/ivan_dejmal.mp3
Milan Fred Pištěk (fred@ukp98.cz)

24. 11. 2014 16:56 Dejmal povinně
nadlabem - usti.blog.cz (home)Ahoj Frede. Neměli bysme se pokusit, aby byla v Ústí Dejmalova ulice nebo aspoň něco? I kdyby to byla i ta hrůzná deska na rodném domě, i když nevím kde to je. Můžeme poprosit pana V. Kaisera PhDr. Vladimír Kaiser a třeba se i zeptat mladého Karlíčka. Možná by to zajímalo i nové politické hnutí, co povede ústeckou radnici, nebo i jiné občanské aktivity a ne jen nás. Myslím, že by to nikoho asi neurazilo. Pokusím se aspoň zatím neoficiálně někoho oslovit. V úctě a s pozdravem… Pekky (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka

Příloha: Ivan Dejmal - za čest a krajinu (17. října 1946, Ústí nad Labem - 6. února 2008, Praha).
"My žijeme v privilegovaném zeměpisném pásmu, kde les má autoregenerační schopnosti." Ivan Dejmal - za čest a krajinu. (17. října 1946, Ústí nad Labem – 6. února 2008, Praha)

Narodil se v Ústí nad Labem. Vyučil se zahradníkem, z pražské Vysoké školy zemědělské byl v roce 1970 vyloučen coby jeden ze studentských vůdců. V letech 1970 - 72 a 1974 - 76 vězněn za podvracení republiky. Živil se manuálně (závozník, metař, myč oken, kameník aj.) Po revoluci rehabilitován, v letech 1991 - 92 ministr životního prostředí. Ženatý, dvě dcery.
Chartu 77 podepsal okamžitě. Uprostřed sametové revoluce kritizoval Havla, pak všechny Klausovy i sociálnědemokratické vlády. Byl proti Temelínu a pro americký radar. Ctil bratry Mašíny. Byl proti uhelné lobby a pro kácení stromů napadených kůrovcem v šumavském národním parku. Z metaře to dotáhl na ministra Pithartovy vlády. Od roku 1995 ho už do žádné funkce nepovolali - prý se s ním obtížně jednalo. V řadě encyklopedií Ivan Dejmal chybí, v roce 2000 ale dostal cenu ministra životního prostředí za celoživotní dílo. Jako politik hodně prohrával - i u zelených měl víc morální autority než publicity nebo moci. Nadevše mu byly čest a příroda.
Z článku Rytířský zápas Ivana Dejmala za čest a krajinu - Jiří Černý (nacerno.cz) - Hospodářské noviny (11. 2. 2008).

Martin Nosek24. 11. 2014 18:44 Re: Dejmal povinně
OK, dobrý nápad! S pozdravem Martin Nosek… (m.nosek@email.cz) Martin Nosek

Gerhard Tschunko25. 11. 2014 Re: Dejmal povinně
I když nejsem zrovna příznivcem pojmenování veřejných míst po politicích, časy se mění, v případě Ivana Dejmala jsem pro. Takových angažovaných lidí je poskrovnu. Jako ústecký rodák si to určitě zaslouží. Právě pro jeho působení v oblasti životního prostředí, jež je pro náš region dosti rozhodující. Gerhard Tschunko (gerhard.tschunko@centrum.cz) Gerhard Tschunko

Věra Bartošková25. 11. 2014 12:24 Re: Dejmal povinně
Zdravím a jsem pro. Bylo by to alespoň memento!!! - jak pro Ústí, tak celý kraj. Ale už vidím, jak se to oficiálně schvaluje… Stálo by to za to. Přidám se k případné aktivitě. Jak se máte…? Včera jsem se dívala na výhru Činoheráku v TV a vím, že na tom máte i svůj podíl… Přeji skvělé dny, Věra Bartošková (verabar@volny.cz)

Jaroslav Achab Haidler25. 11. 2014 13:38 Re: Dejmal povinně
bs*d A co takhle nějakou sošku, artefakt? Achab Haidler (achabisko@gmail.com) Achab Haidler

26. 11. 2014 Re: Dejmal povinně
Díky za náměty. Co se týče Dejmala, tak to byl určitě člověk, kterého je dobré lidem připomínat. Takových moc nebylo a není. Možná, že nyní je na magistrátě sestava, kdy by ulice nebo alespoň pamětní deska měla šanci projít. Měj se Z. Fikar (zdenekf@praha3.cz)
PS: Jo, co se týče Dubčeka, tak mám na jeho "přínos" podobný názor.

Ředitel ústeckého archivu Vladimír Kaiser letos oslavil šedesáté narozeniny27. 11. 2014 7:21 Re: Dejmal povinně
Vážení, zjišťujeme místo Dejmalova narození (17. října 1946, Ústí nad Labem) a bydliště v dětství. Pravděpodobně se narodil v Trmicích (mestotrmice.cz), které byly tehdy čtvrť Ústí. V úctě… Vladimír Kaiser (Vladimir.Kaiser@mag-ul.cz) PhDr. Vladimír Kaiser, Archiv města Ústí nad Labem (usti-nad-labem.cz) Statutární město Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí nad Labem

Věra Bartošková27. 11. 2014 15:08 Re: Dejmal povinně
…ještě o tom Dejmalovi přemýšlím… Asi by bylo nejlepší, kdyby to "Dejmalovské" bylo něco přírodního. Možná i nějaké krásné umělecké dílo někde na veřejném místě. Ale absurdní je - že doly přeci před lety zasadily s pompou strom Ivana Dejmala, myslím lípu (nebo dub) ve svém areálu… Připadá mi to úděsný!!! Věra Bartošková (verabar@volny.cz)

Miroslav Patrik27. 11. 2014 17:48 Re: Fw: Dejmal povinně
Ahoj! No proc ne. Ale mel by nekdo vedet, kde Dejmal bydlel ci se narodil ci proc tam mit desku… Urcite je vhodna doba, protoze na meste ted snad vladne dobra koalice. Takze klidne at nejakou tu ulici po I. D. pojmenuji, pokud nejaka volna je… Ale ja vic nevim… Mirek (RNDr. Miroslav Patrik, Deti Zeme Brno, Cejl 48/50, CZ - 602 00 Brno, dz.brno@ecn.cz) Miroslav Patrik. Slovenský přírodovědec a ekoaktivista

nadlabem - usti.blog.cz (home)27. 11. 2014 20:38 Dejmal II.
Vážení… Posílám reakce a další informace, co se nám povedlo sehnat. Děkuji Všem, co se v této činnosti jakkoli angažují. Adresa v Ústí n. L - Trmicích je na lístku podpisu Charty 77. Více v odkazu ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/0802-055-061.pdf. Za ÚKP 98 Fred a Pekky (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka

Přílohy: Lístek s podpisem Ivana Dejmala pod Prohlášením Charty 77 se dochoval ve vyšetřovacím spise Státní bezpečnosti Dne 22. 11. 2014 v 11:00 Milan Pištěk napsal(a): Ivan Dejmal - za čest a krajinu. (17. října 1946, Ústí nad Labem – 6. února 2008, Praha)

Ředitel ústeckého archivu Vladimír Kaiser letos oslavil šedesáté narozeniny28. 11. 2014 7:26 FW: Dejmal II.
Vážení, Ivan Dejmal se narodil 17. října 1946 v ústecké nemocnici, jeho otec uvedl trvalé bydliště Trmice, Horská 218, což odpovídá v podpisu Charty 77 uvedené adrese Horská 4. Dům stále existuje. Pošlete si to nějak mezi sebou, abych na někoho nezapomněl. V úctě… Vladimír Kaiser (Vladimir.Kaiser@mag-ul.cz) PhDr. Vladimír Kaiser, Archiv města Ústí nad Labem (usti-nad-labem.cz) Statutární město Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí nad Labem

Příloha: Lístek s podpisem Ivana Dejmala pod Prohlášením Charty 77 se dochoval ve vyšetřovacím spise Státní bezpečnosti

Jaroslav Achab Haidler28. 11. 2014 12:00 Re: Dejmal II.
bs*d Pekky, super práce :) Jedeme dál :) Posuďte teď někdo, co je levnější - pamětní deska, soška, artefakt anebo náklady s přejmenováním ulice. Kdyby to nešlo, zkusím se poptat na to přejmenování. -acb- (achabisko@gmail.com) Achab Haidler (Achab Haidler, radní pro kulturu - PRO! Ústí) PRO Ústí

Mgr. Jana Oubrechtová28. 11. 2014 Re: Dejmal II.
Ahoj Zdenku, jestli si to dobře vybavuji, tak mi babička vyprávěla o Dejmalových. Bydleli v místě, kde je dnes v Trmicích firma Atok (originalatok.cz). Měli tam mlékárnu. Matně si jí pamatuji. Pak se přestěhovali do Horské 4 (dnes je tam řeznictví). Jana (Mgr. Jana Oubrechtová, jana.oubrechtova@mutrmice.cz - starostka Trmic) Město Trmice

nadlabem - usti.blog.cz (home)28. 11. 2014 Náhodný rozhovor Soused Manič
Dejmalův soused Jan Manič (Horská 223/18), proběhl před bývalou mlékárnou, kde údajně dříve Dejmalovi bydleli… (youtu.be/uTyS6vnNLTw) Pekky (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka

nadlabem - usti.blog.cz (home)28. 11. 2014 20:00 Vážená paní Dejmalová
dovoluji si Vás informovat o iniciativě Ústecké kulturní platformy 98, která se snaží (s intencí zatím neurčitou) složit poctu Vašemu muži a našemu rodáku, panu Dejmalovi. Prostřednictvím emailů jsme oslovili několik osobností a iniciativních sdružení. Výsledek Vám v příloze posílám. Je samozřejmostí, že hodláme respektovat Vaše přání, doporučení i rozhodnutí. Moc rádi budeme, s Vaším svolením, pokračovat v dosud nikterak ujasněné koncepci a podnikat další vytčené kroky spějící k pokud možno důstojnému cíli. Za ÚKP 98 v úctě… Milan Bouška (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka

Přílohy: Lístek s podpisem Ivana Dejmala pod Prohlášením Charty 77 se dochoval ve vyšetřovacím spise Státní bezpečnosti Dne 22. 11. 2014 v 11:00 Milan Pištěk napsal(a): Ivan Dejmal - za čest a krajinu. (17. října 1946, Ústí nad Labem – 6. února 2008, Praha)

Zapomenutý, nepříliš významný politik hovoří o Havlovi28. 11. 2014 22:09 Re: Vážená paní Dejmalová
Dobrý den, děkuji za zprávu o Vaší iniciativě, které si velmi cením. Přečetla jsem pečlivě i obě přílohy, a poslechla si rozhovor se sousedem. Řada informací vychází z rozhlasového Portrétu (Ivan Dejmal - muž nápadný svou skromností - Český rozhlas Plus - 20. 11. 2014) Ivan Dejmal – muž nápadný svou skromností, který nebyl úplně přesný: např. manžel sice až do roku 1990 pracoval manuálně, ale nebyl nikdy metařem - jde o jistou nadsázku kterou použil hudební publicista pan Jiří Černý (nacerno.cz) v nekrologu - z metaře ministrem. Tahle nepřesnost by manžela určitě spíše pobavila, ale bez pochyby by ho mrzel zkratkovitý závěr, že patřil především k Havlovým kritikům. I přes kritický dopis Václavu Havlovi z úterý 19. 12. 1989, který mu napsal jako kamarád, spolupracovník a disident, si prezidenta Havla do smrti vážil a uznával jeho zásluhy. Samozřejmě i s vědomím chyb, které máme úplně všichni. To ovšem jenom na okraj - těch nepřesností tam bylo víc.
Informace: Narodil se v ústecké nemocnici, trvalé bydliště až do našeho sňatku měl skutečně v Trmicích, v Horské 4 - jeho maminka dům s obchodem dostala jako náhradu za zabraný obchod v jiném místě Sudet. Obchod jeho rodičů byl rovněž v tomto domě - lahůdky a zelenina, pokud vím. Po znárodnění obchodu (1953 - 4?) jeho maminka skutečně pracovala v mlékárně, ale na druhém konci Ústí. Dnes dům patří jeho synovci panu Pavlu Vonšovskému. Manžel od nástupu na Vysokou školu zemědělskou žil v Praze, po našem sňatku zde byl až do smrti i trvale hlášen.
Knížek vydal víc - řadu odborných studií, sborníky přednášek z konferencí apod., fotografické knihy týkající se rovněž krajiny a jejího vývoje vydával s panem Jaroslavem Bártou (bartabarta.cz) /který nežije v Praze:-)/, velmi uznávaným fotografem i teoretikem fotografie. Jediná "neodborná" kniha Prostor k úvaze vyšla až po jeho smrti. Sebrali jsme do ní jeho články, úvahy a rozhovory na obecná, politická a společenská témata. Pokud budete potřebovat nějaké další informace, můžete se na mne samozřejmě obrátit. Osobně proti pojmenování nějakého místa po něm nic nenamítám. Je ale jasné, že k pojmenování ulice v Ústí musí být souhlas Magistrátu - nevím, jak se k tomu zastupitelstvo vyjádřilo na svém jednání 2. 12. tr.
Pokud byste po něm chtěli něco pojmenovat, je to zcela v kompetenci města a jeho občanů. Ale mohu-li vyjádřit své přání, pak by to asi nemělo být uprostřed betonové džungle - to mi připadá jako jediné omezení, o které bych ráda poprosila. Srdečně… Kateřina Dejmalová (katerina.dejmalova@seznam.cz)

Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D.30. 11. 2014 20:14 Re: Dejmal II.
Zdravím Frede, sleduji již několik dní tuto diskusi - napadlo mě to samé, co Věru Bartoškovou. Na univerzitě je Fakulta životního prostředí (fzp.ujep.cz) Fakulta životního prostředí UJEP, sídlí na Králově výšině, mají tam před fakultou takové malé náměstíčko. Šlo by také uvažovat o nějakém prostoru či komunikaci v kampusu - je to tam všechno Pasteurova, i když ta původní ulice je zcela bokem areálu. V univerzitním multifunkčním centru je taky taková pěkná zelená aula, která by se dala pojmenovat… Pokud se Vám to bude zamlouvat a mohla bych pro tuto věc něco udělat, udělám to ráda, Míša H. (Michaela.Hruba@ujep.cz) (Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D., proděkanka FF UJEP pro rozvoj a informatizaci) Filozofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Mgr. et Mgr. Kateřina Marková, Ph.D.1. 12. 2014 8:19 Re: Dejmal II.
Zdravím za FŽP, mluvila se mnou Romana Doležalová. Za naší Katedru společenských věd můžu říct, že je to dobrý nápad. Jen nevím jaké náměstíčko před FŽP (fzp.ujep.cz) Fakulta životního prostředí UJEPMíša Hrubá na mysli. S pozdravem a podporou Kateřina Marková (Katerina.Markova@ujep.cz), FŽP (Mgr. et Mgr. Kateřina Marková, Ph.D. - vedoucí katedry společenských věd)

Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D.1. 12. 2014 12:04 Re: Dejmal II.
No ono to úplně náměstíčko není, je to takový prostor, který by možná šel i trochu zvelebit, to by se pochopitelně muselo promyslet, zdravím, M. H. (Michaela.Hruba@ujep.cz) (Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D., proděkanka FF UJEP pro rozvoj a informatizaci) Filozofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

POZVÁNKY A USNESENÍ RM2. 12. 2014 od 9:00 2. zasedání Rady města Ústí nad Labem
bod 22. Památka Ivana Dejmala - předkládá: Jaroslav Achab Haidler, člen RM pro oblast kultury Pozvánka na 2. zasedání RM (2. 12. 2014)
Návrh na usnesení: Rada města po projednání bere na vědomí: 1. Informaci o rodící se občanské aktivitě připomenout památku Ivana Dejmala
ukládá: 1. Jaroslavu Haidlerovi s občany jednat a zpracovat varianty, jak by se město mohlo připojit T: 10-01-2015 U s n e s e n í  2. jednání Rady města Ústí nad Labem, konané dne 2. 12. 2014

NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY PROSINEC/LEDEN 2014/15 - DIVADLO • FILM • VÝTVARNÉ UMĚNÍ • HUDBA • KONCERTY • FESTIVALY • SOCIÁLNÍ SFÉRA • SPORT20. 12. 2014 NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY Nové Ústecké Přehledy
Věděli byste, jak uctít památku bezesporu statečného rodáka?
Ivan Dejmal (*17. 10. 1946 Trmice - †6. 2. 2008 Praha)
KOUTEK OBČANSKÝCH INICIATIV …o rodící aktivitě ohledně památky Ivana Dejmala (viz str. 28 - 31) NOVÉ ÚSTECKÉ PŘEHLEDY PROSINEC/LEDEN 2014/15 - DIVADLO • FILM • VÝTVARNÉ UMĚNÍ • HUDBA • KONCERTY • FESTIVALY • SOCIÁLNÍ SFÉRA • SPORT
Na Vaše dozajista neotřelé nápady se těšíme na: facebook.com/noveusteckeprehledy a info@ukp98.cz.

nadlabem - usti.blog.cz (home)4. 1. 2015 22:46:40 Dejmal - projekt
Dobrý večer. Dovolujeme si Vás informovat o učiněných krocích v zatím neujasněné koncepci, za což se omlouváme, ale pravděpodobně se to protáhne. Patrně formou soutěže (studentského výběrového řízení) proběhne na UJEP Ústí n. L. (ujep.cz) Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, ale vše je ve fázi jednání… S přáním nového roku za ÚKP 98… Milan Pekky Bouška (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka

Příloha: Příloha č. 2 Žádosti o dotaci z rozpočtu města Ústí nad Labem

Zapomenutý, nepříliš významný politik hovoří o Havlovi4. 1. 2015 23:14:06 Re: Dejmal - projekt
Dobrý večer, děkuji za zprávu. Memoriál je docela zajímavý nápad. Nevím, zda víte či nikoli, ale Ivan založil Společnost pro krajinu (existuje dodnes) a v jejím rámci zorganizoval v letech 2002 - 8 čtyři konference, věnované krajině (tu poslední jsme dotáhli už po jeho smrti). Existují z nich rozsáhlé sborníky, v nichž byly zveřejněny všechny příspěvky. Čili memoriál by na tuto jeho činnost do jisté míry navázal. Mohu-li do toho mluvit, lépe než jen životní prostředí Ústecka zahrnout krajinu Ústecka.
Znovu opakuji, že Vám jsem k dispozici s jakýmikoli doplňujícími informacemi. Možná by pro Vás bylo zajímavé podívat se, jakou strukturu konference měly. Samozřejmě Vás nehodlám zatěžovat sborníky (z každé konference měly několik set stran), ale pouze struktura, obsah apod. Základní informace získáte na stránkách: prokrajinu.cz Společnost pro krajinu - Tvář naší země. Srdečně… Kateřina Dejmalová (katerina.dejmalova@seznam.cz)

Milan Pištěk - Czech musician and activist6. 1. 2015 15:31 Dejmaliada - zprava o stavu vyvoje
ve středu 31. 12. 2014 byla podána žádost o dotacirozpočtu města Ústí nad Labem: Memoriál Ivana Dejmala - ročník 2015… Za Ústeckou kulturní platformu 98 v dokonalé úctě… Milan Fred Pištěk (fred@ukp98.cz) - prezident ÚKP 98

Věra Bartošková14. 1. 2015 16:14 Fw: Skenované fotografie
Zdravím a posílám dvě pěkné fotky - Dejmal a Ústí (po roce 1989), třeba se do ‘projektu’ budou hodit. (Archiv P. Koukal, V. Bartošková). V Kapucínu mám ještě k dispozici pro případné besedy, diskuse apod. publikaci Bitva o Jezeří, kde je i Dejmal, když ve spolupráci s ekologickými a občanskými iniciativami tehdy podnikl krátce po nastoupení první a zásadní výjezd do Severních Čech!! A budu mít i další materiály… Zajímavý je i rozhovor, který jsem dělala s Pithartem (pithart.cz) do připravované publikace o Ekofóru pánevní oblasti. Rozhovor napravuje některá zkreslení, která už se dost šíří. Pravda je, že nejvíce Klaus (klaus.cz) tehdy dělal všechno možné pro to, aby se Dejmal nestal ministrem ŽP! Prosadil a podržel ho právě Pithart… Zatím se mějte fajn… Věra Bartošková (verabar@volny.cz)

Přílohy: Dejmal a Ústí (po roce 1989) Sever Čech je zónou smrti!

nadlabem - usti.blog.cz (home)14. 1. 2015 17:25 Fw: Re: Skenované fotografie
Frede, Ta na tech schodech, to je teda krása… Pekky (pekky@dbdent.cz) Milan Bouřka

Příloha: Dejmal a Ústí (po roce 1989)

TISKOVÁ ZPRÁVA RADY MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM 14. 1. 201516. 1. 2015 11:55 4. jednání Rady města Ústí nad Labem
konané ve středu 14. 1. 2015: Usnesení č.  99/15 - 141/15, bod 141/15: Památka Ivana Dejmala - zpráva II U s n e s e n í  4. jednání Rady města Ústí nad Labem, konané dne 14. 1. 2015
Rada města po projednání
A) bere na vědomí
1. další informace o občanské aktivitě připomenout památku Ivana Dejmala - tzv. Memoriál I. Dejmala

TISKOVÁ ZPRÁVA RADY MĚSTA ÚSTÍ NAD LABEM 14. 1. 2015 19. 1. 2015 47. Memoriál Ivana Dejmala
Radní města přijali další informaci o občanské aktivitě, která organizuje připomenutí památky Ivana Dejmala - tzv. Memoriál I. Dejmala. Ten zahrnuje popularizaci Dejmalovy osobnosti, architektonickou soutěž na UJEP v rámci návrhu památníku I. Dejmala a samotný memoriál, který by se měl v budoucnu stát ústeckou tradicí.

Milan Pištěk - Czech musician and activist30. 1. 2015 16:16 Dejmaliada - zprava o stavu vyvoje 2
v pátek 30. 1. 2015 byla na Ústecký kraj podána žádost o poskytnutí účelové neinvestiční dotace v rámci programu Podpora regionální kulturní činnosti na rok 2015 (kr-ustecky.cz) Ústecký kraj: Memoriál Ivana Dejmala 2015… Za Ústeckou kulturní platformu 98 v dokonalé úctě… Milan Fred Pištěk (fred@ukp98.cz) - prezident ÚKP 98

Program podpory regionální kulturní činnosti na rok 201527. 4. 2015 Oznámení o nevyhovění žádosti o poskytnutí dotace
v rámci Programu podpory regionální kulturní činnosti na rok 2015 (kr-ustecky.cz) Ústecký kraj - rozhodnutí RÚK ze dne 1. 4. 2015 usnesením č. 210/79R/2015 a ZÚK ze dne 20. 4. 2015 usnesením č. 82/22Z/2015… S pozdravem Jitka Sachetová - členka RÚK

Přílohy: Oznámení o nevyhovění žádosti o poskytnutí dotace v rámci Programu podpory regionální kulturní činnosti na rok 2015 ROZDĚLENÍ DOTACÍ [XLSB, 27 kB] (6.5.2015) - Program podpory regionální kulturní činnosti na rok 2015

Milan Pištěk - Czech musician and activist29. 5. 2015 10:37 Dejmal II.
Miso, prosim Te, nemohla bys mi napsat, jak se jmenuje ten teplicky meeting, o nemz jsme mluvili pred nadrazim? Mame totiz dneska odevzdat upresneni k projektu Memorial Ivana Dejmala - rocnik 2015. A beres teda definitivne tu zastitu? Tisicery dik a v dokonale ucte... F. (fred@ukp98.cz)

Ústecká kulturní platforma 98, Ústí nad Labem IČO 68298587 - Obchodní rejstřík firem29. 5. 2015 Úprava žádosti o poskytnutí dotace z rozpočtu města Ústí nad Labem na rok 2015
Vážení: Dovolte, prosím, abychom Vám na základě konzultace se členy Kulturní komise RM Ústí n. L. v úterý 26. 5. 2015 - Mgr. Martin Krsek a Bc. Barbora Hyšková - předložili úpravu a upřesnění naší žádosti o poskytnutí dotacerozpočtu města Ústí nad Labem na rok 2015: Memoriál Ivana Dejmala – ročník 2015, jíž jsme podali v pondělí 29. 12. 2014… (info@ukp98.cz)

Příloha: Věc: Úprava žádosti o poskytnutí dotace z rozpočtu města Ústí nad Labem na rok 2015: Memoriál Ivana Dejmala – ročník 2015

Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D.30. 5. 2015 12:14 Re: Dejmal II.
Ahoj Frede, omlouvám se za prodlevu, měli jsme včera obhajoby a seděla jsem celý den v komisi, tak jsem se nedostala k emailu. Záštitu pochopitelně beru, event. mohu vyrobit nějaký papír, kterým to doložíme k žádosti - můžeš ji event. poslat? V příloze posílám nástřel naší podzimní akce - je to zatím interní materiál. Do konce června bychom měli mít nějaký definitivní tvar a pak ho dáme k dispozici všem, hlavní podíl na přípravě má Iva Ritschelová (czso.cz). V příloze posílám ještě text, který jsem našla k Dejmalovi na internetu (Cena Ivana Dejmala), je tam klik na tu společnost… Míša (Michaela.Hruba@ujep.cz) (Doc. PhDr. Michaela Hrubá, Ph.D., proděkanka FF UJEP pro rozvoj a informatizaci) Filozofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Přílohy: IV. KONFERENCE TVÁŘ NAŠÍ ZEMĚ – KRAJINA DOMOVA (2008) 25 let od ‘Programu Teplice’ (Životní prostředí a zdraví populace v Ústeckém kraji)

POZVÁNKY A USNESENÍ RM8. 9. 2015 13:01:00 U s n e s e n í - 22. mimořádné jednání Rady města Ústí nad Labem
konané dne 2. 9. 2015 - Usnesení č. 672/15 - 681/15
678/15 Poskytnutí dotací v oblasti kultury
Rada města po projednání
B) souhlasí
c) Ústecká kulturní platforma 98 (IČ 68298587), na částečnou úhradu nákladů spojených s akcí „Memoriál Ivana Dejmala“ ve výši 40 tis. Kč

Příloha: U s n e s e n í - 22. mimořádné jednání Rady města Ústí nad Labem, konané dne 2. 9. 2015

Konference 25 let Program Teplice22. 10. 2015 9:00 Konference 25 let Programu Teplice 25 let Programu Teplice 25 LET PROGRAMU TEPLICE
Dům kultury (dkteplice.cz), Mírové nám. 2950, 415 01 Teplice (teplice.cz) - záštitu nad konferencí převzali: Iva Ritschelová, předsedkyně Českého statistického úřadu; Michaela Hrubá, děkanka Filozofické fakulty UJEP; Jiří Drahoš, předseda Akademie věd České republiky; Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje; Jaroslav Kubera, primátor Teplic; Alena Dernerová, senátorka - program: czso.cz

POZVÁNKY A USNESENÍ ZM11. 11. 2015 8:04:51 U s n e s e n í
6. zasedání Zastupitelstva města Ústí nad Labem konaného dne 23. 9. 2015 č. 105/15 - 125/15
112/15 Poskytnutí dotací v oblasti kultury
Zastupitelstvo města Ústí nad Labem
A) schvaluje
1. poskytnutí dotacirozpočtu roku 2015 odboru školství, kultury, sportu a sociálních služeb, určených na „akce kulturního kalendáře“ a následné uzavření smluv s těmito subjekty takto:
c) Ústecká kulturní platforma 98 (IČ 68298587), na částečnou úhradu nákladů spojených s akcí „Memoriál Ivana Dejmala“ ve výši 40 tis. Kč

Příloha: U s n e s e n í  6. zasedání Zastupitelstva města Ústí nad Labem konaného dne 23. 9. 2015 č. 105/15 – 125/15 (dokument vytvořený: 11. 11. 2015 8:04:51, upravený: 11. 11. 2015 8:04:51)

Účty a transakce - Běžný účet neziskových organizací v CZK19. 11. 2015 Došlá platba
Statutární město Ústí nad Labem (usti-nad-labem.cz) Statutární město Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí nad Labem - 19-1125411/0100 (Komerční banka) - specifický symbol 0001017931 - 40 000,00 CZK

Ústecká kulturní platforma 98, Ústí nad Labem IČO 68298587 - Obchodní rejstřík firem20. 11. 2015 Zahájení výroby výstavních panelů
upozorňujících na život a dílo Ivana Dejmala (stuz.cz)… (info@ukp98.cz)

Milan Pištěk - Czech musician and activist20. 11. 2015 16:16 Re: S tim Dejmalem
Cau Karle, tak teda neco k tomu mymu guerrilla phone call (lec absolutne nevim, budes-li mit vubec zbla sanci se v tom jakkoli nejak vyznat… nicmene prikladam 1 dokument… v dokonale ucte… Fred (fred@ukp98.cz)

Příloha: Věc: Úprava žádosti o poskytnutí dotace z rozpočtu města Ústí nad Labem na rok 2015: Memoriál Ivana Dejmala – ročník 2015

Konopka Karel * 1982 Jablonec nad Nisou20. 11. 2015 v 22:12 Re: Fwd: Re: S tim Dejmalem
Ahoj, díky za info - zdá se mi to dobrý. Jen není zcela jasné, jak mohu pomoci - pochopil jsem, že jde o vyhlášení soutěže na návrh památníku - řekl bych, že je lepší asi užívat termín pomník - památník se mi zdá už trochu jiná kategorie … Upřímně - na FUD UJEP (fud.ujep.cz) Fakulta umění a designu UJEP není moc ateliérů, co se zabývají portrétní tvorbou, předpokládám, že by pomník měl být asi spíše klasičtějšího střihu, než nějaká velká abstrakce… Na FUDu katedru všeobecné průpravy, pod kterou spadá i modelování, vede Jan Krtička a Lada Semecká a oba jsou velmi schopní a zkušení - jediný ateliér, který by na to mohl slyšet, je dle mého ateliér Přírodní materiály. Nevím, jak na to spěcháte, ale tuším, že asi trochu ano… Zítra jdu za kámoškou, která na chod těchto věcí má, myslím, trochu vliv, tak se jí můžu v kostce zmínit, o co jde, a uvidíme, co ona na to. Je celkem běžné, že se podobné výzvy objevují, ale chce o tom vědět asi více. Na FUDu se to týká spíše designu a grafického designu - což by bylo myslím dobré k té výstavě o životě Dejmala také někoho oslovit… Zdraví Karel K. (karel.ko@seznam.cz)

Ústecká kulturní platforma 98, Ústí nad Labem IČO 68298587 - Obchodní rejstřík firem30. 11. 2015 První orientační náhledy panelů
upozorňujících na život a dílo Ivana Dejmala (stuz.cz)… - zatím pouze 4: …o chvilkách svobody v nesvobodné době! MEMORIÁL IVANA DEJMALA IVAN DEJMAL #1 IVAN DEJMAL #2 IVAN DEJMAL #3 - prosíme nešířit, je to jen nástřel - pro zajímavost… (info@ukp98.cz)

Martin Nosek14. 1. 2016 14:31:15 Ivan Dejmal
Ahoj Honzo, mohl bych Tě požádat o ten územní plán 96 a jednu větičku, co na něm dělal Ivan Dejmal? Díky moc. Martin (m.nosek@email.cz) Martin Nosek
PS: V příloze 1. panel výstavy o ID. Nešířit pls, je to nástřel. Ale posílám pro zajímavost.

Příloha: IVAN DEJMAL #1

Jan Hrouda - Architekt14. 1. 2016 16:46:20 Re: Ivan Dejmal
Ahoj, obrázek je v příloze… a větička… co třeba: "V roce 1996 vznikl výborný a dodnes oceňovaný územní plán města Ústí nad Labem, na jehož části, zabývající se vztahem ke krajině a přírodě, se podílel, jakožto respektovaný odborník na krajinné plánování, Ivan Dejmal." Stačilo by to takhle nějak? Když tak si to samozřejmě uprav, jak uznáš za vhodné ;). Honza (honzik.hrouda@gmail.com) (Ing. arch. Jan Hrouda) Jan Hrouda

Příloha: 1996

Martin Nosek14. 1. 2016 16:49:56 Re: Fwd: Re: Ivan Dejmal
Honzo, moc děkuji, jsi zlatej a budeš ve výstavě uveden :). Díky moc. Ať se daří. Martin (m.nosek@email.cz) Martin Nosek
PS: Dneska jsem na semináři v 9. ročníku všechno předal další generaci :).

Martin Nosek18. 1. 2016 17:44:54 Prosba
Ahoj Honzo, mohl bys mi napsat to jméno pana profesora z FA ČVUT (fa.cvut.cz), který se podílel s I. Dejmalem na tom ÚP ÚNL 1996? Rád bych ho zkontaktoval. Děkuji moc. Martin (m.nosek@email.cz) Martin Nosek

Jan Hrouda - Architekt19. 1. 2016 8:38:32 Re: Prosba
Ahoj, hlavním tvůrcem toho plánu byl Jan Sedlák Bourání s Janem Sedlákem: fa.cvut.cz. Pěkný den,
Honza (honzik.hrouda@gmail.com) (Ing. arch. Jan Hrouda) Jan Hrouda

Martin Nosek19. 1. 2016 15:19:40 Pan Ivan Dejmal
Vážený pane architekte, jsem Martin Nosek ze spolku Ústecká kulturní platforma 98 z Ústí nad Labem. Od roku 1998 v severních Čechách organizujeme kulturně společenské akce a v letech 1998 - 2015 jsme vydávali měsíčník Nové Ústecké přehledy Nové Ústecké Přehledy.
V minulém roce jsme ve spolupráci s paní Kateřinou Dejmalovou, PhDr. Michaelou Hrubou (děkankou Filosofické fakulty UJEP) a dalšími místními spolky iniciovali akci s názvem Memoriál Ivana Dejmala Memoriál Ivana Dejmala. Cílem aktivity je uctění památky tohoto významného ústeckého rodáka (např. formou památníku). V současné době fungují provizorní webové stránky ukp98.cz/mid, kde je chronologicky seřazena komunikace mezi různými osobnostmi, s kterými aktivitu konzultujeme a připravujeme. V první fázi chystáme 4 výstavní panely, které upozorní na život pana Dejmala a jeho aktivity před a po roce 1989.
Minulý týden jsem navštívil přednášku "Malování měst" Jan Hrouda uvádí: MALOVÁNÍ MĚST (co je územní plán a k čemu je dobrý) Ing. arch. Jana Hroudy, zastupitele města Ústí nad Labem. Na té jsem se dozvěděl, že jste se spolu s panem Ivanem Dejmalem podílel na ceněném Územním plánu města Ústí nad Labem z roku 1996.
Spolu s kolegy z našeho spolku bychom Vás chtěli touto cestou požádat, zda byste byl ochoten krátce napsat o Vaší spolupráci a o tom, jak se pan Dejmal podílel na této práci. Pokud by Vám to nevadilo, text bychom použili na jeden z výstavních panelů, samozřejmě s uvedením Vašeho jména.
Pro představu zasílám jeden (zatím jen pracovní, nekorigovaný) výstavní panel. Děkuji Vám za spolupráci a přeji hezký den. S pozdravem Martin Nosek (m.nosek@email.cz) Martin Nosek

Příloha: IVAN DEJMAL #1

Memoriál Ivana Dejmala27. 1. st 16:00 - 26. 2. pá MEMORIÁL IVANA DEJMALA Memoriál Ivana Dejmala
výstava upozorňujících na život a dílo Ivana Dejmala (stuz.cz)… - zatím pouze 4 pracovně-orientační panely: …o chvilkách svobody v nesvobodné době! MEMORIÁL IVANA DEJMALA IVAN DEJMAL #1 IVAN DEJMAL #2 IVAN DEJMAL #3 - Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7, 400 01 Ústí n. L. - info: hranicar-usti.cz Hraničář Ústí a usti-nl.cz